Charytatywny Bieg z Ksik dla Kubusia [data utworzenia: 2019-04-30 ]

Charytatywny Bieg z Ksik dla Kubusia
 Z okazji wiatowego Dnia Ksiki i Praw Autorskich na caym wiecie podejmowane s rne inicjatywy, ktre su  promocji: czytelnictwa oraz ochrony praw autorskich i wasnoci intelektualnej. Bo czy nie mia racji Cycero, twierdzc, e:  „Czytanie rozwija rozum modziey, odmadza charakter starca,   uszlachetnia w chwilach pomylnoci, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnociach.
 28 kwietnia 2019 r. w Sportowej  Szkole Podstawowej  nr 3  im. Jzefa Jaworskiego odby si  Charytatywny Bieg z Ksik dla Kubusia.  Tego dnia ponad 200  BIEGACZY – POMOGACZY  wybiego ze szkolnego stadionu.   Najmodsi mogli zmierzy swoje siy podczas biegu towarzyszcego, ktry odby si na pycie stadionu przy szkole. Ponadto uczestnicy mogli wzi  udzia   w   kreatywnych warsztatach  organizowanych przez Bibliotek Publiczn im. Jana Machulskiego  w Aleksandrowie dzkim oraz bibliotek szkoln.  Pogoda dopisaa i humory rwnie.  Tego dnia  po  raz kolejny pokazalimy, e potrafimy i chcemy pomaga. Mamy nadziej,  e nasza impreza przyczyni si,  cho w minimalnym stopniu do  osignicia celu jakim jest  leczenie Kubusia. Aktywnie do pomocy przy organizacji wczy si Urzd Miasta Aleksandrowa dzkiego oraz Aleksandrowskie Forum Spoeczne, ktre przeprowadzio zbirk publiczn dla bohatera imprezy. Wielkie podzikowania nale si nie tylko osobom, ktre postanowiy niedzielne przedpoudnie  spdzi  biegajc i pomagajc,  ale wszystkim sponsorom dziki ktrym udao si zorganizowa w peni profesjonaln imprez biegow.  To dziki ludziom,  stojcymi za nazwami poszczeglnych firm i ich wielkim sercom  ten dzie i ten bieg by taki wyjtkowy nie tylko dla Kubusia  i jego  najbliszych,  ale i dla osb uczestniczcych w imprezie. W niedziel   na szkolnym stadionie  i  na twarzach wszystkich osb goci umiech i to nie  tylko za spraw  pogody,  ale  dziki dobrym uczynkom, bo dobro powraca! Tego dnia  wszyscy obecni pokazali,  e chcie to znaczy mc !  Udao si zebra czn sum na  kwot 5 581,88 z.
 Szczeglne  podzikowania nale si naszym  sponsorom, za tymi firmami stoj ludzie  z duymi sercami  bez ktrych pakiety startowe nie byyby tak ciekawe i atrakcyjne:
•    Wydawnictwo Znak
•    Wydawnictwo Akapit
•    Wydawnictwo wiat Ksiki
•    Wydawnictwo Prszyski
•    Wydawnictwo Galaktyka
•    Wydawnictwo Literackie
•    Wydawnictwo Nova Res
•    Wydawnictwo Sonia Draga
•    Wydawnictwo Zakamarki
•    Wydawnictwo Literatura
•    Wydawnictwo  Dwie Siostry
 Pastwu Iwonie i Robertowi Grny, pani Edycie Skocze, firmie Grot, Piekarnia Stefaczyk , Inter- Druk, Gminnej Komisji Rozwizywania Problemw Alkoholowych,  panu Dominikowi  Szymkowskiemu, pani Katarzynie Gniewsz – Bilewicz.
Podzikowania nale si niezastpionym profesjonalistom  od imprez z Wydziau Promocji, przedstawicielom Ochotniczej Stray Poarnej oraz Policji.
Wielki ukon rwnie w stron  nauczycieli   sportowej „trjki” za ich zaangaowanie i  pomoc przy organizacji  stoiska ze sodkociami ,  paniom kucharkom za sycc zup. Kada z osb uczestniczca i organizujca to niedzielne  spotkanie daa od siebie cegiek.
 Zdjcia z biegu dostpne s pod linkiem: zdjcia