Tydzień Kultury Chrześcijańskiej [data utworzenia: 2007-09-24 ]
Tydzień Kultury Chrześcijańskiej
Z okazji Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej – tak, jak w całej Archidiecezji Łódzkiej, tak i w Aleksandrowie w Parafii Św. Archaniołów – dnia 20 września o godzinie 8.00 została odprawiona dla naszej szkoły uroczysta Msza Święta. Licznie przybyli na nią uczniowie całego Zespołu Szkół Sportowych, Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice.
Intencja, jaka towarzyszyła temu spotkaniu Eucharystycznemu, to prośba o zdrowie i błogosławieństwo Boże na progu nowego roku szkolnego 2007/2008 dla całej społeczności szkolnej. W modlitwach pamiętaliśmy także o zmarłych pracownikach szkoły.
Śpiewom liturgicznym towarzyszyła schola, której akompaniowali na gitarach: pani Anna Kosiorek odbywająca w naszej szkole praktyki z biologii i uczeń III klasy gimnazjum Wojtek Jałkiewicz.
Panie katechetki: Elżbieta Romanowicz i Małgorzata Dobrzyńska wraz z uczniami klasy VI a szkoły podstawowej przygotowały inscenizację pod tytułem „Do wyższych rzeczy jestem stworzony”. Program ten ukazał sylwetkę świętego Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Zachęcał on do tego, abyśmy umieli w swoim życiu dokonywać właściwych wyborów, bo jest ono „ciągłym wybieraniem – wybieraj zawsze to, co ma wartość wieczną”