Tydzie Kultury Chrzecijaskiej [data utworzenia: 2007-09-24 ]
Tydzie Kultury Chrzecijaskiej
Z okazji Tygodnia Kultury Chrzecijaskiej – tak, jak w caej Archidiecezji dzkiej, tak i w Aleksandrowie w Parafii w. Archaniow – dnia 20 wrzenia o godzinie 8.00 zostaa odprawiona dla naszej szkoy uroczysta Msza wita. Licznie przybyli na ni uczniowie caego Zespou Szk Sportowych, Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoy oraz rodzice.
Intencja, jaka towarzyszya temu spotkaniu Eucharystycznemu, to proba o zdrowie i bogosawiestwo Boe na progu nowego roku szkolnego 2007/2008 dla caej spoecznoci szkolnej. W modlitwach pamitalimy take o zmarych pracownikach szkoy.
piewom liturgicznym towarzyszya schola, ktrej akompaniowali na gitarach: pani Anna Kosiorek odbywajca w naszej szkole praktyki z biologii i ucze III klasy gimnazjum Wojtek Jakiewicz.
Panie katechetki: Elbieta Romanowicz i Magorzata Dobrzyska wraz z uczniami klasy VI a szkoy podstawowej przygotoway inscenizacj pod tytuem „Do wyszych rzeczy jestem stworzony”. Program ten ukaza sylwetk witego Stanisawa Kostki – patrona dzieci i modziey. Zachca on do tego, abymy umieli w swoim yciu dokonywa waciwych wyborw, bo jest ono „cigym wybieraniem – wybieraj zawsze to, co ma warto wieczn”