Ślubowanie uczniów klas I - 2007 [data utworzenia: 2007-10-22 ]
  Ślubujemy...
   Od kilku lat pasowanie na ucznia należy do jednej z najważniejszych uroczystości szkolnych. Dla pierwszaków ze szkoły podstawowej okres poprzedzający to święto, to czas wdrażania się w społeczność szkolną, poznawania zasad funkcjonowania szkoły, swoich praw i obowiązków.
 W dniu 18 października 2007 roku po wielu dniach przygotowań w Zespole Szkół Sportowych odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów – tych ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Józefa Jaworskiego i z Miejskiego Gimnazjum Sportowego.
Na uroczystości młodszej grupy wiekowej obecni byli: Burmistrza Gminy pan Jacek Lipiński, Naczelnik Wydziału Edukacji pani Hanna Beda oraz liczna grupa rodziców.
 Pani wicedyrektor Bożena Komorowska rozpoczęła refleksją, że dzień ślubowania klas pierwszych jest jednocześnie „Świętem Szkoły”. To właśnie w miesiącu październiku, a dokładnie 19 października przypada rocznica urodzin patrona szkoły Józefa Jaworskiego. Dlatego w naszej szkole odbywa się memoriał Józefa Jaworskiego, przygotowywane są gazetki poświęcone jego postaci i oczywiście ślubowanie klas pierwszych.Małych bohaterów uroczystości na początku nie było. Pojawili się dopiero, gdy padły słowa:
 „Drodzy Państwo! Drogie Dzieci!
 Już za chwilę na tej sali
Zjawią się uczniowie mali
Znane są już te postacie
Chyba wszyscy rozpoznacie…”
 Dzieci wraz z wychowawczyniami weszły na salę przy  gromkich brawach licznie zgromadzonych rodziców, śpiewając piosenkę „Idę do szkoły”. Uwagę zebranych przykuł niecodzienny wygląd maluchów – żółte dzioby zamiast nosów. Po wielu świetnie wykonanych „zadaniach” pozbawiono ich żółtych dziobów, a tym samym stali się pierwszoklasistami.
W drugiej części uroczystości, po wprowadzeniu sztandaru, uczniowie, a zaraz po nich rodzice, przystąpili do aktu ślubowania. Duma i powaga biły z twarzy dzieci i ich rodziców, ponieważ to ślubowanie było dla nich ogromnym przeżyciem.
Po ślubowaniu pani wicedyrektor B. Komorowska, ku uciesze dzieci, pasowała ich na uczniów wielkim (ponad dwudziestoletnim) ołówkiem.
 Ten podniosły akt zakończył się wręczeniem przez burmistrza pana Jacka Lipińskiego wychowawcom: pani Mirosławie Sicińskiej i pani Joannie Liberda Aktów Nadania Klas.
Po pasowaniu na dumnych pierwszoklasistów czekała jeszcze jedna niespodzianka – pamiątkowe zdjęcia oraz słodki poczęstunek w klasach.
 Dwie godziny później w sali gimnastycznej zgromadzili się gimnazjaliści, nauczyciele, rodzice, by być świadkami ślubowania i pasowania pierwszoklasistów. Na sali obecna była również prezes ZOZNP - pani Stanisława Raczyńska.
Bohaterowie uroczystości przedstawili bardzo ciekawy i refleksyjny program artystyczny. Znalazły się w nim wiersze i piosenki ukazujące życie i jego walory. Uczniowie zebranym gościom wręczyli szarfy, które symbolizowały najważniejsze wartości życiowe, tj. miłość, szczęście, radość, sukces itd.
 Po programie nastąpił najważniejszy moment uroczystości – ślubowanie. Pierwszoklasiści w obecności wszystkich zgromadzonych przysięgali na sztandar m.in.: być dobrymi uczniami, przestrzegać zasad obowiązujących w szkole, brać przykład z patrona naszej szkoły, rozwijać siebie, poszerzać swoją wiedzę i doskonalić umiejętności, brać czynny udział w zawodach sportowych, wydarzeniach i uroczystościach szkolnych.
Tradycyjnie aktu pasowania złotym kolcem dokonał absolwent naszej szkoły - olimpijczyk pan Andrzej Grabarczyk.
 Pani wicedyrektor na ręce wychowawców: p. Katarzyny Borkowskiej
i p. Magdaleny Chmielarskiej złożyła pamiątkowe Akty Ślubowania.
    Po części oficjalnej przyszedł czas na zdjęcia i sympatyczne spotkanie przy stole zastawionym smakołykami.
 Mamy nadzieję, że czas spędzony w naszej szkole dla wszystkich pierwszoklasistów okaże się być szczęśliwym. Życzymy im wielu sukcesów w nauce i sporcie.