I N F O R M A C J E
O SZKOLE
S P O R T
SZKOŁA PODSTAWOWA
GIMNAZJUM
KADRA
RODZICE
ABSOLWENCI
Pełna treść artykułu
Śpiewająca Polska [data utworzenia: 2007-11-26 ]
Program „Śpiewająca Polska” realizowany jest przez Narodowe Centrum kultury.Opiekę merytoryczną i metodyczną zapewnia Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister Edukacji i Sportu przy finansowym wsparciu samorządów lokalnych.
Operatorem projektu jest Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans.
"Śpiewająca Polska" to program skierowany do najmłodszych - by przez śpiew mogli radować się życiem, doświadczać bogactwa muzyki, czerpać satysfakcję ze wspólnego śpiewania; by przez przyjemnie spędzony czas uczyli się wewnętrznej dyscypliny, otwierali na świat kultury.

Stałymi formami działalności w ramach programu są m.in.: dodatkowe lekcje śpiewu, comiesięczne spotkania dyrygentów, warsztaty dla osób prowadzących chóry oraz doroczne przeglądy chórów szkolnych.
Realizacja programu daje szansę na:
  • edukację świadomych odbiorców sztuki,
  • poznanie przez młodzież wartościowej polskiej i światowej literatury muzycznej,
  • rozwój muzykalności dużej ilości młodych ludzi, którzy w przyszłości zasilą profesjonalne i amatorskie zespoły chóralne,
  • wychowanie dzieci i młodzieży poprzez sztukę w szacunku dla wartości, jakie niesie sztuka,
  • rozwój osobowości, wrażliwości i wyobraźni poprzez edukację chóralną,
  • zorganizowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży,
  • kontakt chórzystów z wybitnymi artystami - mistrzami,
  • doskonalenie zawodowe nauczycieli - dyrygentów w kierunku pracy z dziećmi.
W ramach realizacji programu chór Zespołu Szkół Sportowych brał udział:
  • w Koncercie kolęd zorganizowanym 6.01.2007r w Katedrze Łódzkiej
  • w koncercie końcoworocznym zorganizowanym 15.06.2007r. w 34 gimnazjum w Łodzi
  • w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki i Tańca „Aleksandrowska Wiosna 2007” zdobywając III miejsce
  • w uroczystych obchodach Międzynarodowego Dnia Muzyki inaugurujących kolejną edycję Programu „Śpiewająca Polska” w III LO w Łodzi 1.10.2007r.
  • w uroczystości gminnej z okazji rocznicy odzyskania niepodległości 11.11.2006r
  • w Koncercie Kolęd w kościele parafialnym św. Ducha w Aleksandrowie Łódzkim 21.01.2007r.
  • w uroczystości „W zdrowym ciele zdrowy duch” w Zespole Szkół Sportowych z okazji wizyty delegacji ze Szwecji w ramach realizacji programu Sokrates Comenius 18.04.2007r.
  • w programie artystycznym z okazji organizowanego w Zespole Szkół Sportowych wojewódzkiego konkursu ekologicznego „EKO – LIDER 2007” 14.06.2007r.
  • w uroczystości 80 – lecia Szkoły przy Bankowej 23.11.2007r.
Chór prowadzi p. Bożena Komorowska.
Zajęcia odbywają się:

w środy godz. 14.30 – 16.00 – uczniowie klas I- III gimnazjum
w piątki godz. 14.30 – 16.00 – uczniowie klas IV - VI SP

Osoby należące do chóru szkolnego:
Szkoła Podstawowa:
  1. Julita Kucejko – IV a
  2. Magdalena Świętosławska – IV a
  3. Justyna Sikora – IV a
  4. Emilia Glapska – IV a
  5. Anna Matryba – IV b
  6. Małgorzata Frącala – IV b
  7. Oliwia Majsterek – IV b
  8. Karolina Kostowska – IV b
  9. Joanna Żuk – IV b
  10. Dominika Ścigaczewska –IV b
  11. Anna Mundzik – IV b
  12. Anna Szymańska – V a
  13. Edyta Podębska – Va
  14. Alicja Gut – V a
  15. Magdalena Joachimiak – V b
  16. Marlena Modlińska -V b
  17. Oliwia Grabarczyk – V b
  18. Magda Justyn –VI a
  19. Aleksandra Mastalerz – VI a
  20. Izabela Glinńka – VI a
  21. Aleksandra Olejniczak – VI a
  22. Anna Rybczyńska - VI a
  23. Izabela Jędrzejczak – VI b
  24. Rita Andrzejczak – VI b
  25. Joanna Adamiak – VI b
Gimnazjum:
  1. Martyna Grabarczyk – I a g.
  2. Joanna Felczak – I a g
  3. Maria Borkowska –I a g
  4. Aleksandra Kalina – I b g
  5. Klaudia Ucińska - I b g
  6. Natalia Okła – I b
  7. Justyna Rutkowska – I b g
  8. Ola Więckowska – I b g
  9. Natalia Szuwarska – I b g
  10. Anita Jadczak – II a g
  11. Amalia Habib – II a g
  12. Lena Jędrzejczak – II a g
  13. Patrycja Skiera – II a g
  14. Monika Milczarek – II a g
  15. Julia Przybysz – II a g
  16. Karolina Pietrzak – II b g
  17. Kamila Siedlecka – II b g
  18. Natalia Pawlak – III a g
  19. Katarzyna Kośka – II a g
  20. Joanna Dośpiał – III a g
  21. Alicja Pietrzykowska – III a g
  22. Katarzyna Gajewska – III a g
  23. Paulina Szulc – III a g
  24. Katarzyna Żuk – III a g
  25. Katarzyna Szymańska – III b g
  26. Dorota Szewczyk – III b g
  27. Karolina Karasiak – III b g
  28. Agata Mielczarek – III b g
  29. Milena Grabowska – III b g



[ Strona Główna ]


Wyszukiwarka
PROJEKTY I PROGRAMY
Szkoła posiada nowoczesną pracownię komputerową i Multimedialne Centrum Informacji z projektu współfinansowanego przez Unię Europejską
 Socrates Comenius
ADMINISTRACJA