Wigilia i Mikołaj w ZSS rok 2007 [data utworzenia: 2008-01-03 ]
Wigilia i Mikołaj

w Zespole Szkół Sportowych

Spotkanie opłatkowe to już w naszej szkole tradycja. W środę 19 grudnia 2007 roku na wspólnej Wigilii spotkali się pracownicy szkoły, nauczyciele emeryci, rodzice, uczniowie oraz przedstawiciele Urzędu Gminy w Aleksandrowie Łódzkim: p.wiceburmistrz Renata Święciak-Ruda, prezes ZNP p.Stanisława Raczyńska oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Małgorzata Grabarczyk.
Gimnazjaliści pod opieką pani Małgorzaty Dobrzyńskiej zaprezentowali krótkie przedstawienie wigilijne. Na szczególną uwagę zasługuje perfekcyjne wykonanie kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem pani Bożeny Komorowskiej, za co chórzyści jak i opiekun otrzymali gromkie brawa.
Po przedstawieniu były płynące z głębi serca życzenia, opłatek-symbol chleba
i wzajemnego przebaczenia oraz wspólnie śpiewane kolędy. Na odświętnie przygotowanym stole nie zabrakło wspaniałych wigilijnych potraw.
21.12.2007 r. – ostatni dzień pracy naszej szkoły przed Świętami Bożego Narodzenia miał wyjątkowo uroczysty przebieg. Uczniowie spotkali się w sali gimnastycznej w trzech grupach wiekowych: klasy „0” i I – III kształcenia zintegrowanego, klasy IV – VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum. W każdym spotkaniu uczestniczył Mikołaj, którego serdecznie witała pani dyrektor Elżbieta Głowacka. Gość zapraszał na środek poszczególne klasy wraz z wychowawcami. Uczniowie po wykonaniu dowolnej kolędy otrzymywali od Mikołaja paczki ze słodyczami ufundowane przez Radę Rodziców.
Piękne jasełka zaprezentowali najmłodsi uczniowie szkoły z klasy „0” pod kierunkiem pani Magdaleny Grabarczyk. Podczas tego spotkania rozstrzygnięto w klasach II i III kształcenia zintegrowanego konkurs „Malowanie na ekranie”. Dzieci wykonywały projekty kart świątecznych.
Nagrodzeni uczniowie to:
  • Karina Woźniak z kl. II A
  • Klaudia Szczerbicka z kl. III B
Wyróżnienie zdobył – Krzysztof Rzącki z klasy III A
Katechetka pani Elżbieta Romanowicz przygotowała wraz z czwartoklasistami wigilijną inscenizację łączącą w sobie elementy śpiewu i recytacji.
Na spotkaniu klas IV – VI Samorząd Uczniowski szkoły podstawowej podsumował świąteczny konkurs na najpiękniejszą bombkę choinkową.
Nagrodzeni uczniowie to:
  • Karolina Berger z klasy IV b szkoły podstawowej
  • Karolina Kostowska z klasy IV b szkoły podstawowej
  • Paweł Markowicz z klasy III a gimnazjum
Ostatnią grupą, która spotkała się z Mikołajem byli gimnazjaliści. Również oni po zaśpiewaniu kolędy otrzymywali paczki, chociaż Mikołaj wspomniał, że niektórym należą się rózgi, ale tym razem im wybaczył. Młodzież przygotowała i zaprezentowała program wigilijny pod kierunkiem pani Małgorzaty Dobrzyńskiej.
Ponadto Samorząd Uczniowski szkoły podstawowej wraz z opiekunką panią Justyną Pałką, tak jak co roku, zorganizował wspólne kolędowanie na przerwach między lekcjami. Wszyscy uczniowie gromadzili się na holu i wspólnie śpiewali kolędy i pastorałki. Przedświąteczne kolędowanie jednoczyło i wprowadzało rodzinny klimat.
Podczas ostatnich lekcji w tym dniu odbyły się wigilie klasowe. Na chwilę w klasach zapanowała wyjątkowa atmosfera, podczas której uczniowie wraz z wychowawcą zasiedli do wspólnego stołu, dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia, śpiewali kolędy, wręczali prezenty i spożywali posiłek.