Wigilia i Mikoaj w ZSS rok 2007 [data utworzenia: 2008-01-03 ]
Wigilia i Mikoaj

w Zespole Szk Sportowych

Spotkanie opatkowe to ju w naszej szkole tradycja. W rod 19 grudnia 2007 roku na wsplnej Wigilii spotkali si pracownicy szkoy, nauczyciele emeryci, rodzice, uczniowie oraz przedstawiciele Urzdu Gminy w Aleksandrowie dzkim: p.wiceburmistrz Renata wiciak-Ruda, prezes ZNP p.Stanisawa Raczyska oraz przewodniczca Rady Rodzicw p. Magorzata Grabarczyk.
Gimnazjalici pod opiek pani Magorzaty Dobrzyskiej zaprezentowali krtkie przedstawienie wigilijne. Na szczegln uwag zasuguje perfekcyjne wykonanie kold i pastoraek w wykonaniu chru szkolnego pod kierunkiem pani Boeny Komorowskiej, za co chrzyci jak i opiekun otrzymali gromkie brawa.
Po przedstawieniu byy pynce z gbi serca yczenia, opatek-symbol chleba
i wzajemnego przebaczenia oraz wsplnie piewane koldy. Na odwitnie przygotowanym stole nie zabrako wspaniaych wigilijnych potraw.
21.12.2007 r. – ostatni dzie pracy naszej szkoy przed witami Boego Narodzenia mia wyjtkowo uroczysty przebieg. Uczniowie spotkali si w sali gimnastycznej w trzech grupach wiekowych: klasy „0” i I – III ksztacenia zintegrowanego, klasy IV – VI szkoy podstawowej oraz I – III gimnazjum. W kadym spotkaniu uczestniczy Mikoaj, ktrego serdecznie witaa pani dyrektor Elbieta Gowacka. Go zaprasza na rodek poszczeglne klasy wraz z wychowawcami. Uczniowie po wykonaniu dowolnej koldy otrzymywali od Mikoaja paczki ze sodyczami ufundowane przez Rad Rodzicw.
Pikne jaseka zaprezentowali najmodsi uczniowie szkoy z klasy „0” pod kierunkiem pani Magdaleny Grabarczyk. Podczas tego spotkania rozstrzygnito w klasach II i III ksztacenia zintegrowanego konkurs „Malowanie na ekranie”. Dzieci wykonyway projekty kart witecznych.
Nagrodzeni uczniowie to:
  • Karina Woniak z kl. II A
  • Klaudia Szczerbicka z kl. III B
Wyrnienie zdoby – Krzysztof Rzcki z klasy III A
Katechetka pani Elbieta Romanowicz przygotowaa wraz z czwartoklasistami wigilijn inscenizacj czc w sobie elementy piewu i recytacji.
Na spotkaniu klas IV – VI Samorzd Uczniowski szkoy podstawowej podsumowa witeczny konkurs na najpikniejsz bombk choinkow.
Nagrodzeni uczniowie to:
  • Karolina Berger z klasy IV b szkoy podstawowej
  • Karolina Kostowska z klasy IV b szkoy podstawowej
  • Pawe Markowicz z klasy III a gimnazjum
Ostatni grup, ktra spotkaa si z Mikoajem byli gimnazjalici. Rwnie oni po zapiewaniu koldy otrzymywali paczki, chocia Mikoaj wspomnia, e niektrym nale si rzgi, ale tym razem im wybaczy. Modzie przygotowaa i zaprezentowaa program wigilijny pod kierunkiem pani Magorzaty Dobrzyskiej.
Ponadto Samorzd Uczniowski szkoy podstawowej wraz z opiekunk pani Justyn Pak, tak jak co roku, zorganizowa wsplne koldowanie na przerwach midzy lekcjami. Wszyscy uczniowie gromadzili si na holu i wsplnie piewali koldy i pastoraki. Przedwiteczne koldowanie jednoczyo i wprowadzao rodzinny klimat.
Podczas ostatnich lekcji w tym dniu odbyy si wigilie klasowe. Na chwil w klasach zapanowaa wyjtkowa atmosfera, podczas ktrej uczniowie wraz z wychowawc zasiedli do wsplnego stou, dzielili si opatkiem, skadali sobie yczenia, piewali koldy, wrczali prezenty i spoywali posiek.

[x] Zamknij