Przedświąteczny apel [data utworzenia: 2008-03-25 ]
Przedświąteczny apel

Dnia 19 marca 2008 roku cała społeczność szkolna spotkała się na apelu, podczas którego pani dyrektor Elżbieta Głowacka przedstawiła i omówiła bieżące wydarzenia:

W dniach 12.03.2008 – 15.03.2008 gościliśmy czteroosobową delegację
z zaprzyjaźnionej szkoły z Anglii w Rugby w ramach programu Comenius. Goście miło spędzili czas, dzięki zaangażowaniu wielu osób, którym pani dyrektor serdecznie podziękowała. Należeli do nich:

• nauczyciele prowadzący lekcje dla gości: p.Bogumiła Szymańska w kl.IIa, p.Alina Dudkowska w kl.Ia, p.Ewa Jóźwiak w kl.IIa, p.Anna Drabczyńska w kl. III b, p. Ilona Zinser i p. Kazimierz Tomczyk w kl.Ib, p. Roman Karasiak w kl.Ia
  • nauczyciele języka angielskiego pozostający do dyspozycji delegacji: p.Anna Drabczyńska i p.Anna Rejniak
  • państwo Grabarczykowie i Musiałowie z dziećmi goszczący w domach uczniów z Harris School w Rugby
  • koordynatorzy szkolni projektu: p. Katarzyna Szulc, p.Anna Drabczyńska i p.Grażyna Kwiatkowska
  • państwo Szewczykowie – sponsorzy pieczywa

W dniu 17 marca 2008 roku pani dyrektor wraz z panią pedagog Renatą Mrozińską i uczennicą kl. VI a Patrycją Pietrzak udały się do Warszawy, gdzie w Belwederze uczestniczyły w ceremonii wręczenia nagród za zwycięski program w ramach realizacji „Szkoły bez przemocy”. Autorką nagrodzonego programu: „Nadaj życie zwykłej kartce papieru” jest pani Renata Mrozińska. Będzie on realizowany w klasach IV–VI szkoły podstawowej przez autorkę i panią Grażynę Wrońską.

W Końskich 15 marca 2008 roku odbyły się Mistrzostwa Regionu Młodzików w Biegach Przełajowych. Nasi gimnazjaliści zdobyli trzecie miejsce drużynowo, również trzecie miejsce, ale indywidualnie zdobyła Ania Pawłowska w biegu na 2500m.

Rozstrzygnięto konkurs zorganizowany przez samorząd szkoły podstawowej na najpiękniejsze jajko wielkanocne. Przyznano trzy równorzędne nagrody: zbiorową klasie VI a i dwie indywidualne: Szymonowi Karasiakowi z kl. IV b i Małgosi Frącali z kl. IV b. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe.

Pani dyrektor Elżbieta Głowacka poinformowała, że od dnia 1 kwietnia nastąpią zmiany personalne na stanowisku wicedyrektora ds.pedagogicznych. Dotychczas pełniąca funkcję pani Bożena Komorowska awansowała na stanowisko dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Aleksandrowie Łódzkim, a zastąpi ją pani Renata Rzepecka, przejmując wszystkie obowiązki. Od dnia 1 kwietnia nastąpią drobne zmiany w planie lekcyjnym.
Miłym akcentem było podziękowanie skierowane do pani Bożeny Komorowskiej za trud i pracę włożoną w pełnienie funkcji wicedyrektora.

Na zakończenie apelu pani dyrektor życzyła wszystkim pracownikom szkoły, uczniom i ich rodzicom zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych.