Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich [data utworzenia: 2008-04-28 ]

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Idea Święta Książki zrodziła się w Katalonii, gdzie w Dniu św. Jerzego książka i róża stanowią tradycyjny podarunek. Na wniosek rządu Hiszpanii i Międzynarodowej Unii Wydawców, Konferencja Generalna UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. W historii literatury światowej dzień 23 kwietnia stanowi datę symboliczną. Tego dnia przypada data urodzin lub śmierci wielu wybitnych pisarzy, wśród nich William Shakespeare, Miguel de Cervantes, Maurice Druon, Vladimir Nabokov.
Pani bibliotekarka Grażyna Kwiatkowska wraz z paniami: Grażyną Wrońską i Renatą Mrozińską zorganizowały w tym dniu w naszej szkole wystawę plakatów o książce i wystawę nowych książek zakupionych do biblioteki szkolnej oraz poprosiły uczniów na dużej przerwie o wypowiedzi na temat: Warto czytać książki, ponieważ…. Zainteresowani pisali odpowiedzi na kartkach, które następnie przypinali na tablicy usytuowanej na korytarzu przy wejściu do szkoły. Wszystkie te wypowiedzi zostały przeczytane przez jury (p. G. Kwiatkowska, p. G. Wrońska i p. R. Mrozińska). Najlepsze prace zostały nagrodzone drobnymi upominkami w postaci książek, długopisów i notesów.

Nagrodzeni uczniowie:
I miejsce: