wiatowy Dzie Ksiki i Praw Autorskich [data utworzenia: 2008-04-28 ]

wiatowy Dzie Ksiki i Praw Autorskich

Idea wita Ksiki zrodzia si w Katalonii, gdzie w Dniu w. Jerzego ksika i ra stanowi tradycyjny podarunek. Na wniosek rzdu Hiszpanii i Midzynarodowej Unii Wydawcw, Konferencja Generalna UNESCO ogosia 23 kwietnia wiatowym Dniem Ksiki i Praw Autorskich. W historii literatury wiatowej dzie 23 kwietnia stanowi dat symboliczn. Tego dnia przypada data urodzin lub mierci wielu wybitnych pisarzy, wrd nich William Shakespeare, Miguel de Cervantes, Maurice Druon, Vladimir Nabokov.
Pani bibliotekarka Grayna Kwiatkowska wraz z paniami: Grayn Wrosk i Renat Mrozisk zorganizoway w tym dniu w naszej szkole wystaw plakatw o ksice i wystaw nowych ksiek zakupionych do biblioteki szkolnej oraz poprosiy uczniw na duej przerwie o wypowiedzi na temat: Warto czyta ksiki, poniewa…. Zainteresowani pisali odpowiedzi na kartkach, ktre nastpnie przypinali na tablicy usytuowanej na korytarzu przy wejciu do szkoy. Wszystkie te wypowiedzi zostay przeczytane przez jury (p. G. Kwiatkowska, p. G. Wroska i p. R. Mroziska). Najlepsze prace zostay nagrodzone drobnymi upominkami w postaci ksiek, dugopisw i notesw.

Nagrodzeni uczniowie:
I miejsce: