I N F O R M A C J E
O SZKOLE
S P O R T
SZKO�A PODSTAWOWA
GIMNAZJUM
KADRA
RODZICE
ABSOLWENCI
Pełna treść artykułu
Zakończenie roku szkolnego 2007-2008 [data utworzenia: 2008-07-01 ]
Zakończenie roku szkolnego 2007/2008
w Zespole Szkół Sportowych

Dnia 20 czerwca 2008 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2007/2008. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół Sportowych spotkali się, by podsumować wyniki całorocznej pracy.
Uroczystości odbyły się w trzech grupach wiekowych:
• klasy IV – VI szkoły podstawowej o godz. 9.00
• klasy I – III szkoły podstawowej o godz. 10.30
• klasy I – II gimnazjum o godz. 12.00
(zakończenie klas III gimnazjum odbyło się we wtorek 17.06.2008 r.)
Po krótkim przemówieniu Pani Dyrektor Elżbiety Głowackiej w każdej grupie wiekowej następowało wręczanie uczniom świadectw z wyróżnieniem, nagród książkowych, dyplomów i podziękowań. Przedstawione zostały również sukcesy uczniów w licznych konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych.
Całość każdej uroczystości wzbogaciły występy artystyczne uczniów.
KLASY „0” – III SZKOŁY PODSTAWOWEJ
W klasach „0” – III szkoły podstawowej program przygotowały dzieci z kl. III a, b
i klasy „0” wraz z wychowawcami. Wiersze i piosenki nawiązywały do tematyki wakacyjnej. Grupa uczniów z klasy I a i II a zaprezentowała pokaz tańców nowoczesnych.
Po raz pierwszy w historii szkoły wybrano spośród uczniów klas I – III najlepszego lekkoatletę i lekkoatletkę. Mistrzów Sportu uhonorowano pucharami „Mały Jaworek”. Nagrody małym sportowcom wręczył burmistrz pan Jacek Lipiński.
Najlepszymi sportowcami zostali: Tymoteusz Wypłosz z kl. III b i Klaudia Szczerbicka z kl. III b.
Uczniom z najlepszymi wynikami w nauce nagrody wręczali pani dyrektor Elżbieta Głowacka i wychowawcy klas.
Klasa „0”:
1. Kacper Woźniak
2. Zofia Dębska
3. Jakub Białek
4. Łukasz Popielewski
5. Karolina Stasiak
6. Julia Nowacka
Klasa I a:
1. Natalia Frede
2. Michał Gebel
3. Weronika Katarzyńska
4. Mateusz Marciniak
5. Anna Nowak
6. Elżbieta Osęka
7. Kacper Raczyński
8. Aleksander Sekuta
9. Aleksandra Żuk
Klasa I b :
1. Antoni Chudzik
2. Albert Hoba
3. Hubert Janiszewski
4. Paweł Jankiewicz
5. Maciej Ławniczak
6. Kornelia Biernacka
7. Oliwia Niemier
8. Kamil Ścigaczewska

Klasa II a:
1. Jerzy Serafin
2. Paulina Skiera
3. Julia Szkudlarek
4. Szymon Jaworski
5. Ernest Kacprzak
6. Piotr Kucejko
7. Podsiadły Mariusz
8. Bartłomiej Wdowiak
9. Karina Woźniak
10. Alicja Wawrowska
11. Patryk Moraczewski

Klasa II b:
1. Justyna Owczarek
2. Laura Patera
3. Kinga Hermanowicz
4. Natalia Smolarek
5. Michał Cukanow
6. Norbert Ogrodowczyk
7. Piotr Ziąbka
8. Piotr Drab
9. Mateusz Pietrzak

Klasa III a:
1. Karolina Dębowska
2. Krzysztof Rzącki
3. Julia Paczkowska
4. Mateusz Bojanowski
5. Szymon Jankiewicz
6. Dominika Sitkiewicz
Klasa III b:
1. Michał Susik
2. Adrianna Hałas
3. Bartosz Sarbak
4. Martyna Stodulska
5. Jakub Andrzejczak
6. Joanna Wróblewska
Młodsza grupa wiekowa w tym roku szkolnym może poszczycić się następującymi osiągnięciami:
1. Bardzo dobry wynik uczniów klas drugich Mateusza Pietrzaka i Michała Cukanow w kategorii Kangurek. Do konkursu przygotowywała p. Sylwia Skudlarska, p. Elżbieta Zadworska
2. Wyróżnienia w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim na wiersz
„ Moje wakacje” otrzymali : Michał Hyży kl. I a, Klaudia Szczerbicka kl. III, Jan Szmilewski kl. III b. Do konkursu uczniów przygotowywały p. Mirosława Bryszewska i p. Mirosława Sicińska.
3. Dyplom Laureata 4 stopnia dla Michała Susika ucz. kl. III b KZ w IX finale konkursu „CHAMPION” – do konkursu uczniów przygotowywała p. Magdalena Chmielarska
4. I miejsce dla drużyny w składzie: Elżbieta Osęka, Julia Szkudlarek, Krzysztof Rzącki w VI Międzyszkolnym Konkursie „ Myśl, słowo, ruch”. Do konkursu uczniów przygotowywała p. Joanna Liberda.
5. II miejsce dla drużyny w składzie Kacper Raczyński kl. I a i Paweł Jankiewicz kl. I b w Konkursie Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy O Bezpieczeństwie „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”. Drużynę do zawodów przygotowywały p. Joanna Liberda i p. Mirosława Sicińska.
6. Nagroda dla Kariny Woźniak kl. II a w Konkursie Plastycznym „Aleksandrów w krzywym zwierciadle” opiekun p.Elżbieta Zadworska
7. Wyróżnienia w Konkursie Plastycznym „Aleksandrów w krzywym zwierciadle”: Mateusz Biecki – kl „0” - opiekun p Magdalena Grabarczyk
Gabriela Podemska, Michał Gebel, Patrycja Hodorowicz kl. I a - opiekun p. Joanna Liberda
8. Karina Woźniak zajęła I miejsce w kategorii klas drugich i Ania Wojciechowska zajęła II miejsce w kategorii klas trzecich w konkursie „MALOWANIE NA EKRANIE” organizowanym przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 4 w Aleksandrowie Łódzkim – opiekun p. Mirosława Sicińska
9. I miejsce w konkursie „Wiedzy o literaturze dziecięcej” dla uczniów klas III KZ – Karolina Dębowska, Anna Wojciechowska, Karolina Michaś, Adrianna Hałas, Michał Susik . Do konkursu uczniów przygotowywała p. Katarzyna Hyża
10. III miejsce w konkursie Matematyka dla smyka dla klas drugich . Szkołę reprezentowali: Jerzy Serafin, Mariusz Podsiadły, Natalia Smolarek, Michał Cukanow. Do konkursu uczniów przygotowała p. Sylwia Skudlarska.
11. II miejsce dla drużyny sześciolatków w III Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków „ W zdrowym ciele zdrowy duch” – uczniów przygotowywała p. Magdalena Grabarczyk
12. Etap wojewódzki konkursu „Świerszczykowe wierszyki”:
I miejsce - Nicola Mizerska kl. „0” - opiekun p. Magdalena Grabarczyk
II miejsce – Mateusz Pietrzak kl. II b – opiekun p. Sylwia Skudklarska
III miejsce – Antoni Chudzik kl. I b – opiekun p. Mirosława Sicińska
ZAKOŃCZENIE ROKU KLAS IV – VI
SPORTOWEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3
Pani dyrektor Elżbieta Głowacka przywitała wszystkich zebranych i podsumowała miniony rok szkolny. Jak się po chwili okazało nie były to słowa kierowane tylko do nauczycieli i uczniów, którzy za dwa miesiące spotkają się ponownie w murach naszej szkoły. Pani dyrektor pożegnała odchodzące na emeryturę panią Elżbietę Wypłosz i panią Elżbietę Olszewską. Obie Panie zostały nagrodzone nie tylko wieloma słowami uznania ze strony dyrekcji, gromkimi brawami uczniów i nauczycieli, ale także otrzymały za swoją pracę nagrody dyrektora szkoły.
Był to także dzień szczególny dla uczniów klas szóstych, którzy po raz ostatni spotkali się ze społecznością sportowej Trójki. Rocznik 2008 absolwentów naszej szkoły zapisał się wyjątkowo w sercach dyrekcji, wychowawców i wszystkich pracowników szkoły. Jak na prawdziwych absolwentów przystało szóstoklasiści pożegnali wszystkich pięknie zatańczonym polonezem i ciekawym programem artystycznym. Swoje pożegnanie wzbogacili przygotowaną specjalnie prezentacją multimedialną oraz nagranym wywiadem. Po części artystycznej pani dyrektor Elżbieta Głowacka wraz z wicedyrektorami – panią Renatą Rzepecka i panią Iloną Zinser wręczyły najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem i nagrody.
Uczniowie, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem
(średnia ocen 4,75 i powyżej oraz zachowanie bardzo dobre lub wzorowe):

KLASA IVA wychowawca p. Magdalena Banaszek – średnia klasy 4,15
• Lidia Ziąbka – 5,45
• Emilia Glapska – 5,27
• Roksana Nikodemska – 5,3
• Magdalena Świętosławska – 5,09
• Aleksandra Turajczyk
• Maja Gortat – 4,91
KLASA IVb wychowawca p. Justyna Pałka – średnia klasy 4,28
• Karolina Kostowska – 5,27
• Joanna Żuk – 5,27
• Oliwia Majsterek – 5,18
• Marta Sójka – 5,09
• Jakub Będowski – 4,91
• Artur Gruszczyński – 4,82
• Szymon Karasiak– 4,82
• Michał Wójciak - 4,82
• Dominika Ścigaczewska c. P – 4,82
• Damian Biernacki – 4,82
KLASA Va wychowawca p. Anna Trawińska – średnia klasy 4,03
• Bartłomiej Dąbek – 5,5
• Anna Szymańska – 5,5
• Podębska Edyta – 5,2
• Kowalczyk Anna – 5,2
• Felczak Rafał – 5,0
• Michalska Małgorzata – 4,9
• Nina Lipka – 4,78
KLASA Vb wychowawca p. Anna Drabczyńska – średnia klasy 4,06
• Kubik Justyna – 5,6
• Daniel Przybysz – 5,3
• Klaudia Kapusta – 4,9
• Piotr Maciejewski – 4,9
• Bartłomiej Mysiala – 4,8
KLASA VIa wychowawca p. Grażyna Wrońska – średnia klasy 4,33
• Karol Wasilewski – 5.45
• Patrycja Pietrzak – 5,36
• Aleksandra Mastalerz – 5,36
• Aleksandra Olejniczak – 5,18
• Konrad Syguła – 5,00
KLASA VIb wychowawca p. Renata Rzepecka - średnia klasy 3,9
• Rita Andrzejczak – 5,55
• Klaudia Jędrzejczak – 5,27
• Opoczyński Cezary – 5,18
• Katarzyna Zwierzchowska – 4,89
• Katarzyna Juszczak – 4,89
• Dawid Gapys – 4,9
Sukcesy uczniów z klas IV – VI w konkursach przedmiotowych:
Konkursy ogólnopolskie:
1. Bardzo dobry wynik Lidii Ziąbki uczennicy kl. IVa w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „ Kangur Europejski 2008”. Do konkursu przygotowywała p. Renata Rzepecka
Wyróżnienia dla Karoliny Kostowskiej, Jakuba Będowskiego (kl. IVb – do konkursu przygotowywała p. Renata Rzepecka), Piotra Maciejewskiego (kl.Vb – do konkursu przygotowywała p. Krystyna Kurek)
2. Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „KRĄG” – w kategorii test - Borys Bąk kl VIa, – w kategorii album - Oliwia Grabarczyk kl. V b. Do konkursu przygotowywała p. Magdalena Banaszek
3. Wyróżnienia w IV Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym
„ Z poprawną polszczyzną na co dzień” dla :
- Karola Wasilewskiego konkursu przygotowywała p. Grażyna Wrońska
- Natalii Markowicz VI a Do konkursu przygotowywała p. Grażyna Wrońska
- Lidii Ziąbki IV a Do konkursu przygotowywała p. Grażyna Wrońska
- Anny Wojciechowskiej III a KZ Do konkursu przygotowywały, p. Mirosława Bryszewska, p. Katarzyna Hyża
- Michała Susika III b KZ - Do konkursu przygotowywały, p. Mirosława Bryszewska, p. Katarzyna Hyża
4. Wyróżnienie dla Lidii Ziąbki uczennicy klasy IVa w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "Jutro … w świat" Do konkursu przygotowywała p. Grażyna Wrońska
5. Lidia Ziąbka – uczennica klasy IV a szkoły podstawowej – uzyskała dyplom III lokaty w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym „ Omnibus 2008” oraz dyplom III lokaty w Ogólnopolskim Alfiku Humanistycznym 2007. Do konkursów przygotowywała p. Grażyna Wrońska
6. Dyplom II lokaty w Ogólnopolskim Alfiku Humanistycznym 2007 dla:
Oliwii Majsterek – klasa IV b – do konkursu przygotowywała p. Katarzyna Borkowska
Justyny Kubik – klasa V b - do konkursu przygotowywała p. Grażyna Wrońska
Anny Szymańskiej – klasa V a – do konkursu przygotowywała p. Grażyna Wrońska
7. Dyplom III lokaty w Ogólnopolskim Alfiku Humanistycznym 2007 uzyskali:
Rafał Felczak – klasa V a - do konkursu przygotowywała p. Grażyna Wrońska
Klaudia Kapusta – klasa V b – do konkursu przygotowywała p. Grażyna Wrońska
8. 23 miejsce w województwie łódzkim i 2 miejsce w szkole zajęła Justyna Kubik kl. V b 31 miejsce w województwie łódzkim i 3 miejsce w szkole zajął Dawid Gapys kl. VI b w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego English High Flier 2007. Do konkursu uczniów przygotowywała p. Anna Drabczyńska
Konkursy wojewódzkie:
1. I miejsce dla chóru ZSS w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki i Tańca
„Aleksandrowska Wiosna 2008” - do konkursu przygotowywała p. Bożena Komorowska.
2. III miejsce dla chóru ZSS w Wojewódzkim Pikniku Chóralnym organizowanym
w ramach ogólnopolskiego programu rozwoju chórów szkolnych „Śpiewająca Polska” – do konkursu przygotowywała p. Bożena Komorowska
Konkursy powiatowe:
1. III miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Europie, Europejczykach i Unii Europejskiej.
Prezentacja makiety – „Koloseum”: Joachimiak Magda, Mirowski Dominik, Staszak Marlena
Konkurs wiedzy: Klaudia Kapusta, Justyna Kubik, Daniel Przybysz – uczniowie klasy V b. Do konkursu przygotowywała p. Magdalena Banaszek
Konkursy gminne:
1. I miejsce w II Gminnym Konkursie Ortograficznym dla Oliwii Majsterek kl. IVb (Do konkursu przygotowywała p. Katarzyna Borkowska)
II miejsce w II Gminnym Konkursie Ortograficznym dla Lidii Ziąbki kl. IVa (Do konkursu przygotowywała p. Grażyna Wrońska )
III miejsce dla zespołu - w II Gminnym Konkursie Ortograficznym organizowanym przez ZSS
2. II miejsce dla uczniów klas szóstych ( Cezary Opoczyński, Dawid Gapys, Marcin Szymański, Karol Wasilewski) w konkursie Matematyczne Zabawy – do konkursu przygotowywała p. Renata Rzepecka
3. III miejsce w Konkursie Wiedzy o Aleksandrowie Łódzkim - do konkursu przygotowywała p. Grażyna Kwiatkowska
4. Wyróżnienie dla Marty Sójki kl. IV b w Konkursie Poetyckim „FRASZKA O ALEKSANDROWIE” - opiekun p. Katarzyna Borkowska
5. IV miejsce dla zespołu uczniów kl VIa w Gminnym Konkursie Polonistycznym „Aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa” – do konkursu przygotowywała p. Grażyna Wrońska
6. Nagroda dla Kariny Woźniak kl. II a w Konkursie Plastycznym „ALEKSANDRÓW W KRZYWYM ZWIERCIADLE” opiekun p.Elżbieta Zadworska
Konkursy szkolne:
Laureaci Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego :
1. Oliwia Majsterek kl. IV b, Dawid Gapys kl. VI b
2. Rita Andrzejczak kl. VI b
3. Justyna Kubik kl. V b,
4. Kamil Aleksandrowicz kl. VI a
Największe osiągnięcia sportowe uczniów Szkoły Podstawowej w
II semestrze 2007/2008

LEKKA ATLETYKA
  • I miejsce w Gminnym Czwórboju LA – DZ i CH
  • I miejsce w Powiatowym Czwórboju LA – DZ i CH
  • II miejsce w Rejonowym Czwórboju LA – DZ i CH
  • V miejsce w Wojewódzkim Czwórboju LA – CH
  • I miejsce w Wojewódzkim Czwórboju LA – DZ
  • IX miejsce - DZ w Mistrzostwach Polski w Czwórboju LA – 12 – 14.06.2008
    Skład drużyny – Karolina Fornal, Izabela Glińska, Dagmara Gromek, Rita Andrzejczak, Aleksandra Olejniczak, Magdalena Kaczorowska.
GRY ZESPOŁOWE

  • I miejsce w Mini Piłce Koszykowej w powiecie – CH
  • III miejsce w Mini Piłce Koszykowej w rejonie – CH
  • I miejsce w Mini Piłce Ręcznej w gminie – CH
  • II miejsce w Mini Piłce Ręcznej w powiecie – CH
  • I miejsce w Mini Piłce Nożnej w gminie – CH
  • IV miejsce w Mini Piłce Nożnej w powiecie – CH
  • I miejsce w Mini Piłce Ręcznej – DZ i CH
  • V miejsce w Mini Piłce Ręcznej - CH
NAJWIĘKSZE OSIĄGNIĘCIA INDYWIDUALNE UCZNIÓW
SZKOŁY PODSTAWOWEJ
Karolina Fornal – najlepsza zawodniczka w Wojewódzkim Czwórboju LA, mistrzyni Polski w biegu na 60m.
W punktacji zespołowej szkół powiatu zgierskiego Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 zdobyła I miejsce i puchar starosty zgierskiego.
Piątkową uroczystość wzbogaciły gratulacje i podziękowania rodzicom za trud wychowania oraz podziękowania nauczycielom za nauczanie i opiekę. Pani dyrektor zapoznała także wszystkich z Listem Otwartym Łódzkiego Kuratora Oświaty dotyczącym bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.
KLASY I – II GIMNAZJUM
Zakończenie roku szkolnego dla klas I – II odbyło się w trzeciej, ostatniej już w tym dniu grupie. Także tutaj pani dyrektor Elżbieta Głowacka doceniła osiągnięcia i sukcesy uczniów, wręczając im świadectwa z wyróżnieniem i nagrody.
Uczniowie, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem (średnia ocen 4,75 i powyżej oraz zachowanie bardzo dobre lub wzorowe):
Klasa I a
wychowawca p. Magdalena Chmielarska
– średnia klasy: 4,06
  • Norbert Janiszewski – 5,36
  • Martyna Grabarczyk - 5,35
  • Joanna Felczak – 5,21
  • Kamil Sójka – 4,86
  • Mateusz Błaszczyk – 4,86
  • Szymon Pietrzykowski – 4,79

Klasa I b
wychowawca p. Katarzyna Borkowska
– średnia klasy: 3,57

  • Anna Pawłowska – 4,78


Klasa II a
wychowawca p. Ewa Jóźwiak
– średnia klasy: 3,88

  • Amalia Habib – 5,0

Klasa II b
wychowawca p. Bogumiła Szymańska
– średnia klasy: 3,45
  • Andrzej Musiał – 5,35
  • Mateusz Olborski – 4,93
  • Izabela Turek – 4,86
  • Patryk Lebor – 4,79

Sukcesy uczniów klas I – II gimnazjum w konkursach przedmiotowych
Konkursy ogólnopolskie:
1. Wyróżnienie dla Mateusza Błaszczyka ucz. kl. I a w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur Europejski 2008” - do konkursu przygotowała p. Ewa Jóźwiak
2. Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Pożarniczej
3. Dyplom Laureata III stopnia, 12 miejsce w województwie łódzkim i 1 miejsce w szkole zajęła Katarzyna Szymańska kl. III b w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego English High Flier 2007 Do konkursu przygotowywała p. Anna Drabczyńska
Konkursy wojewódzkie:
1. I miejsce dla chóru ZSS w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki i Tańca
„Aleksandrowska Wiosna 2008” w kategorii chórów do lat 15- uczniów przygotowywała p. Bożena Komorowska.
2. III miejsce dla chóru ZSS w Wojewódzkim Pikniku Chóralnym organizowanym
w ramach ogólnopolskiego programu rozwoju chórów szkolnych „Śpiewająca Polska” – uczniów przygotowywała p. Bożena Komorowska
3. Udział uczniów w Konkursie Wiedzy o Regionie „ Magiczne miejsca województwa łódzkiego” organizowanego pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego o raz Łódzkiego Kuratora Oświaty. Do II etapu zakwalifikował się Norbert Janiszewski ucz. kl I a . Do konkursu przygotowała p. Magdalena Banaszek
4. Ogólnopolski Alfik Humanistyczny 2007:
Dyplom II lokaty - Izabela Turek – klasa II b (opiekun p. Magdalena Wojciechowska) i dyplom III lokaty - Agata Mielczarek – klasa III b (opiekun p. Katarzyna Borkowska)
5. Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny „Omnibus 2008”:
Dylom III lokaty - Izabela Turek – uczennica klasy II b - opiekun p. Magdalena Wojciechowska
6. Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego - Alicja Pietrzak III a.
Do konkursu przygotowała p. Liliana Lipińska
7. I miejsce w Kaliskim Konkursie Informatycznym - Daniel Schmidt III a – nagroda monitor LCD. Do konkursu przygotowała p. Ewa Jóźwiak.
8. Wyróżnienie dla Mateusza Błaszczyka kl. I a w IV Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Z poprawną polszczyzną na co dzień”. Do konkursu przygotowała p. Magdalena Wojciechowska
9. Bardzo dobry wynik uzyskała Katarzyna Szymańska III b w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym EKO-PLANETA. Do konkursu przygotowała p. Liliana Lipińska
10. Nagrodę na szczeblu wojewódzkim w II Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „W Polsce bije serce świata …” zdobyła Agata Mielczarek ucz. kl. III b. Jej praca zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego, który nie został jeszcze rozstrzygnięty. Do konkursu przygotowała p. Bożena Komorowska
Konkursy powiatowe
1. I miejsce Katarzyna Szymańska III b oraz IV miejsce Karolina Karasiak III b
w VII Powiatowym Konkursie Chemicznym. Do konkursu przygotowała
p. Bogumiła Szymańska
2. IV miejsce uczniów klasy I b w konkursie „Wiedza o kulturze krajów angielskiego obszaru językowego”. Do konkursu przygotowała p. Anna Rejniak
3. VI miejsce dla zespołu uczniów z klas II: Bartłomieja Cecota, Adama Łuczko,
Szymona Robaszkiewicza - w Powiatowym Konkursie Wiedzy
o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Do konkursu przygotował p. Robert Pietrzak
Konkursy gminne:
1. I miejsce Izabela Kwiatkowska kl. III b
Wyróżnienia: - Bartłomiej Cecot II a, Justyna Trawińska kl. II a w Konkursie Plastycznym „Aleksandrów w krzywym zwierciadle”. Do konkursu przygotowała p. Bożena Komorowska.
2. Wysokie lokaty w II Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym:
I miejsce – Mateusz Błaszczyk w kategorii klas pierwszych
II miejsce – Lena Maciaszczyk w kategorii klas pierwszych
II miejsce – Amalia Habib w kategorii klas drugich
III miejsce – Iza Turek w kategorii klas drugich
III miejsce – Katarzyna Kośka w kategorii klas trzecich
Do konkursu przygotowały p. Magdalena Wojciechowska, p. Katarzyna Borkowska.
3. Dyplomy uznania dla uczennic kl. III b Katarzyny Szymańskiej i Karoliny Karasiak w Konkursie Historycznym „Cudze chwalicie, swego nie znacie". Do konkursu przygotowała p. Magdalena Banaszek
4. Nagroda dla Jarosława Piotrowskiego kl. III b
Wyróżnienia dla Sebastiana Papisa i Rafała Górniaka kl. III b w konkursie poetyckim „Fraszka o Aleksandrowie” - opiekun p. Katarzyna Borkowska
Sukcesy sportowe
Po zwycięstwach w zawodach powiatowych i rejonowych nasi uczniowie wspaniale wystartowali w Finale Wojewódzkim Ligi Szkolnej (30.05.2008r.).
Zespół chłopców zdobył 1584 punkty i zajął I miejsce w województwie łódzkim.
Zespół dziewcząt zdobył 1321 punktów i zajął II miejsce w województwie łódzkim.
Zespoły dziewcząt i chłopców uzyskały awans na Finał Krajowy Ligi Szkolnej, który odbył się 15 czerwca 2008 roku w Białymstoku.
W tych zawodach świetnie zaprezentowali się chłopcy, którzy zajęli bardzo wysokie IV miejsce. To najlepsze miejsce w historii startów naszej szkoły w zawodach Finału Krajowego Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej. Zespół chłopców zdobył 1606 punktów.
Zespół dziewcząt zdobył 1396 punktów i zajął IX miejsce.
Biorąc pod uwagę, że w naszej drużynie nie wystartowała żadna uczennica z klasy III, jest to bardzo dobry wynik. Mamy nadzieję, że dziewczęta za rok zaprezentują się jeszcze lepiej i zajmą miejsce na podium.
Trenerzy zespołów: Robert Joachimiak, Paweł Zdrajkowski, Kazimierz Tomczyk, Leszek Lipiński.
Na tych zawodach w konkurencjach indywidualnych zdobyliśmy 5 medali.
Medale złote zdobyli:
Patryk Rakowski w rzucie dyskiem z wynikiem 53,43m (trener Robert Joachimiak).
Julita Sikora w rzucie dyskiem z wynikiem 37,42m (trener Robert Joachimiak).
Robert Załoga w pchnięciu kulą z wynikiem 15,03m (trener Robert Joachimiak).
Medal srebrny zdobył:
Maciej Rutkowski w rzucie dyskiem z wynikiem 47,59m (trener Robert Joachimiak).
Medal brązowy zdobył:
Rafał Górniak w skoku w dal z wynikiem 6,02m (trener Paweł Zdrajkowski).
W punktacji indywidualnej najlepszy wynik zawodów uzyskał Patryk Rakowski za wynik 53,43m w rzucie dyskiem (198 punktów).

 

Wszyscy nauczyciele i uczniowie gimnazjum mogli obejrzeć program artystyczny w wykonaniu najstarszych gimnazjalistów, którzy z łezką w oku pożegnali się ze szkołą.
Po apelu w każdej grupie wiekowej wychowawcy klas wręczyli w klasach świadectwa i życzyli dzieciom i młodzieży udanych, radosnych i bezpiecznych wakacji.




[ Strona Główna ]

G A L E R I A   Z D J Ę Ć | kliknij na zdjęciu aby powiekszyć
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 
 ( 800 x 600 )
 ( 640 x 480 )
 ( 640 x 480 )
 ( 640 x 480 )
 
 ( 640 x 480 )
 ( 640 x 480 )
 ( 640 x 480 )
 ( 640 x 480 )
 
 ( 640 x 480 )
 ( 640 x 480 )
 ( 640 x 480 )
 ( 640 x 480 )
 
 ( 640 x 480 )
 ( 640 x 480 )
 ( 640 x 480 )
 ( 640 x 480 )
 
 ( 640 x 480 )
 ( 640 x 480 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 


Wyszukiwarka
PROJEKTY I PROGRAMY
Szkoła posiada nowoczesną pracownię komputerową i Multimedialne Centrum Informacji z projektu współfinansowanego przez Unię Europejską
 Socrates Comenius
ADMINISTRACJA