Zakończenie klas III gimnazjum [data utworzenia: 2008-06-21 ]
Zakończenie klas III gimnazjum
Dnia 17.06.2008 r. o godz. 17.00 odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas trzecich:
  • kl. III a wychowawca p. Magdalena Wojciechowska
  • kl. III b wychowawca p. Liliana Lipińska
W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej spotkali się uczniowie, rodzice, rada pedagogiczna i pracownicy szkoły. Wśród zaproszonych gości byli: Burmistrz Gminy Aleksandrów Łódzki pan Jacek Lipiński, Z-ca Burmistrza pani Renata Święciak-Ruda, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Leszek Pierlejewski, Naczelnik Wydziału Edukacji pani Hanna Beda, prezes ZOZNP pani Stanisława Raczyńska oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych.
"Świecie nasz, daj nam wiele jasnych dni …" – ten cytat stanowił motto całej uroczystości. Przemówienie Dyrektora Zespołu Szkół Sportowych Pani Elżbiety Głowackiej rozpoczęło część oficjalną. Następnie wręczono uczniom nagrody książkowe i dyplomy za wybitne osiągnięcia w nauce
i wzorowe zachowanie, aktywną działalność w organizacjach szkolnych
i znaczące sukcesy w konkursach przedmiotowych oraz zawodach sportowych.

I tak po świadectwa z wyróżnieniem i nagrody wystąpili:

z kl. III a
1. Katarzyna Kośka – 5,43
2. Alicja Pietrzykowska – 5,0
3. Marta Popławska – 4,93

z kl. III b
1. Katarzyna Szymańska – 5,4
2. Karolina Karasiak – 5,14
3. Milena Grabowska – 4,86
4. Agata Mielczarek – 4,78

Dyrekcja i wychowawcy podziękowali rodzicom najlepszych uczniów oraz rodzicom, na których pomoc i zaangażowanie zawsze można było liczyć.
Kolejnym punktem uroczystości był program słowno – muzyczny zatytułowany „Świecie nasz”. Program o charakterze refleksyjnym zakończył się wizją świata na wesoło, czyli szkolnym kabaretem. Na uwagę zasługuje piękne wykonanie poloneza przez trzecioklasistów. Uczniowie podziękowali nauczycielom za wspólnie spędzone chwile i za trud włożony w edukację młodych umysłów oraz wychowanie. Dopełnieniem podziękowań były kwiaty wręczone nauczycielom, pozostałym pracownikom szkoły oraz zaproszonym gościom.
Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę. Gimnazjaliści bawili się na balu przy suto zastawionych stołach przygotowanych przez rodziców.

Życzymy, żeby absolwentom gimnazjum świat dał jak najwięcej jasnych dni.