Tydzień Kultury Chrześcijańskiej [data utworzenia: 2008-09-19 ]
Tydzień Kultury Chrześcijańskiej
Dnia 17 września 2008 roku w ramach obchodów Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej nasza szkoła wzięła udział we Mszy Świętej rozpoczynającej rok szkolny 2008/2009. Msza Św. była odprawiana przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Adama Lepę.
Intencja, jaka była celem Eucharystii, to prośba o Boże błogosławieństwo dla dyrekcji, nauczycieli, uczniów, rodziców i pracowników administracji i obsługi Zespołu Szkół Sportowych.
Liturgii Słowa przewodniczył i wygłosił Słowo Boże również Biskup Celebrans.
W prosty sposób przekazał nam wartość sportu w życiu każdego człowieka. Złączeni z Bogiem możemy pokonać największe nasze słabości i osiągnąć wymarzony cel.
Pod kierunkiem katechetki pani Małgorzaty Dobrzyńskiej uczniowie wzięli czynny udział w Liturgii Słowa i procesji z darami. Liturgii towarzyszył śpiew w wykonaniu scholi pod kierunkiem katechetki pani Elżbiety Romanowicz.
O godz. 12.45 nasza szkoła miała zaszczyt gościć Dostojnika Kurii z okazji wizytacji kanonicznej wraz z osobami towarzyszącymi. Byli to: Ksiądz Biskup Adam Lepa, Ksiądz Prałat Norbert Rucki i Ksiądz Wikariusz Krzysztof Górski.
Razem z Panią Dyrektor Elżbietą Głowacką, Panią Wicedyrektor
ds. Pedagogicznych Renatą Rzepecką i Panią Wicedyrektor ds. Sportu Iloną Zinser omawiano wspólnie sprawy obecnej katechezy.
Uwieńczeniem spotkania było wspólne zdjęcie i wpis do kroniki. Oby ta wizyta wydała owoc w naszym postępowaniu.