Tydzie Kultury Chrzecijaskiej [data utworzenia: 2008-09-19 ]
Tydzie Kultury Chrzecijaskiej
Dnia 17 wrzenia 2008 roku w ramach obchodw Tygodnia Kultury Chrzecijaskiej nasza szkoa wzia udzia we Mszy witej rozpoczynajcej rok szkolny 2008/2009. Msza w. bya odprawiana przez Jego Ekscelencj Ksidza Biskupa Adama Lep.
Intencja, jaka bya celem Eucharystii, to proba o Boe bogosawiestwo dla dyrekcji, nauczycieli, uczniw, rodzicw i pracownikw administracji i obsugi Zespou Szk Sportowych.
Liturgii Sowa przewodniczy i wygosi Sowo Boe rwnie Biskup Celebrans.
W prosty sposb przekaza nam warto sportu w yciu kadego czowieka. Zczeni z Bogiem moemy pokona najwiksze nasze saboci i osign wymarzony cel.
Pod kierunkiem katechetki pani Magorzaty Dobrzyskiej uczniowie wzili czynny udzia w Liturgii Sowa i procesji z darami. Liturgii towarzyszy piew w wykonaniu scholi pod kierunkiem katechetki pani Elbiety Romanowicz.
O godz. 12.45 nasza szkoa miaa zaszczyt goci Dostojnika Kurii z okazji wizytacji kanonicznej wraz z osobami towarzyszcymi. Byli to: Ksidz Biskup Adam Lepa, Ksidz Praat Norbert Rucki i Ksidz Wikariusz Krzysztof Grski.
Razem z Pani Dyrektor Elbiet Gowack, Pani Wicedyrektor
ds. Pedagogicznych Renat Rzepeck i Pani Wicedyrektor ds. Sportu Ilon Zinser omawiano wsplnie sprawy obecnej katechezy.
Uwieczeniem spotkania byo wsplne zdjcie i wpis do kroniki. Oby ta wizyta wydaa owoc w naszym postpowaniu.