wito Szkoy w Zespole Szk Sportowych [data utworzenia: 2008-11-06 ]
wito Szkoy w Zespole Szk Sportowych
lubowanie pierwszoklasistw
Kadego roku padziernik jest w Zespole Szk Sportowych miesicem szczeglnym. Wtedy zawsze odbywa si lubowanie i pasowanie pierwszoklasistw na uczniw. W biecym roku szkolnym uroczysto lubowania odbya si 10 padziernika w dwu grupach wiekowych.
Grupa klas „0” – III Sportowej Szkoy Podstawowej nr 3 im. Jzefa Jaworskiego rozpocza uroczysty apel o godz. 9.00. Bohaterami tego dnia byli uczniowie klasy I a wraz z wychowawczyni – pani Mirosaw Bryszewsk i klasy I b z wychowawczyni - pani Katarzyn Hya. Widowni stanowili zaproszeni gocie: pan burmistrz Jacek Lipiski, pani Maria Szulc – dyrektor Oddziau Szkolnictwa Oglnego Kuratorium Owiaty w odzi, byy dyrektor Sportowej Szkoy Podstawowej nr 3 pani Halina Zawilak, pani dyrektor Elbieta Gowacka, nauczyciele, licznie zebrani rodzice pierwszoklasistw, delegacja dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 oraz uczniowie modszej grupy wiekowej.W piknie udekorowanej sali gimnastycznej pierwszoklasici zaprezentowali cz artystyczn. Przejci swoim pierwszym wystpem przed tak licznym gronem, recytowali wiersze i piewali piosenki. Do swojego programu zaprosili pani Jesie i Wrk. Jesie przyniosa pierwszakom grzyby, owoce i warzywa. Wrka natomiast poddaa uczniw egzaminowi. Klasy pierwsze odpowiedziay na pytania Wrki celujco.
Po czci artystycznej pierwszoklasici zoyli lubowanie na sztandar szkoy. Nastpnie, zgodnie z tradycj szkoy, lubowanie zoyli rodzice uczniw.
Dalsz czci uroczystoci byo pasowanie na ucznia. Dyrektor szkoy, dotykajc ozdobnym, duym owkiem ramienia ucznia wypowiadaa sowa: „Pasuj Ci na ucznia Sportowej Szkoy Podstawowej nr 3”. Na zakoczenie pani dyrektor Elbieta Gowacka wrczya wychowawcom i uczniom Akty Nadania Izb Lekcyjnych oraz zaprosia bohaterw dnia na sodki poczstunek.
Wanym momentem uroczystoci w grupie klas 0 – III szkoy podstawowej byo wystpienie pani dyrektor Elbiety Gowackiej, ktra podzikowaa obecnej na spotkaniu pani Marii Szulc – dyrektorowi Oddziau Szkolnictwa Oglnego Kuratorium Owiaty w odzi za wspieranie i nadzorowanie naszej szkoy, ktrej bya wieloletnim wizytatorem.
Uczniowie z klas I – III Miejskiego Gimnazjum Sportowego spotkali si na uroczystoci lubowania o godz. 11.00. Na sali oprcz uczniw obecni byli: dyrektor Miejskiego Zespou Szk pani Katarzyna Ochnik, dyrektor szkoy pani Elbieta Gowacka, nauczyciele i rodzice uczniw klas pierwszych.
Pierwszoklasici w obecnoci wszystkich zgromadzonych przysigali na sztandar m.in.: by dobrymi uczniami, przestrzega zasad obowizujcych w szkole, bra przykad z patrona naszej szkoy, rozwija siebie, poszerza swoj wiedz i doskonali umiejtnoci, bra czynny udzia w zawodach sportowych, wydarzeniach i uroczystociach szkolnych. Nastpnie piknie odpiewano Gaudeamus Igitur. Kolejnym punktem programu bya cz artystyczna, w ktrej uczniowie przedstawili korzyci pynce ze zdobywania nauki.
Pasowania uczniw zotym kolcem dokona absolwent naszej szkoy, olimpijczyk – pan Andrzej Grabarczyk. Dyrektor szkoy pani Elbieta Gowacka wrczya klasie I a wraz z wychowawc panem Tomaszem Kozanecki i klasie I b z wychowawc panem Stanisawem Borzckim pamitkowe Akty lubowania.
Po czci oficjalnej by czas na pamitkowe zdjcia i poczstunek w klasach.
yczymy wszystkim pierwszoklasistom wielu sukcesw w nauce i sporcie!
Otrzsiny Czwartoklasistw
10 padziernika 2008 r. w naszej szkole miao miejsce jeszcze jedno wane wydarzenie - tym razem dla czwartoklasistw. Samorzd Uczniowski Szkoy Podstawowej pod kierunkiem pani Justyny Paki i pani Agnieszki Kowalczyk przygotowa dla nich otrzsiny. Uczniowie klas czwartych musieli przej ”trudne” egzaminy z poszczeglnych przedmiotw, np. zbudowa z figur geometrycznych posta czwartoklasisty, rozwiza test przyrodniczy, odpowiedzie na pytania dotyczce patrona naszej szkoy, skaka przez skakank i strzela bramki w unihocku.
Uczniowie poradzili sobie doskonale z wszystkimi zadaniami i po zoeniu przysigi przyjto ich do grona grupy wiekowej klas IV – VI Sportowej Szkoy Podstawowej nr 3 im. Jzefa Jaworskiego.