Ferie w Zespole Szkół Sportowych im. Józefa Jawors [data utworzenia: 2009-01-17 ]

Ferie
w Zespole Szkół Sportowych
im. Józefa Jaworskiego

Podczas tegorocznych ferii trzydziestu gimnazjalistów z Miejskiego Gimnazjum Sportowego przy Zespole Szkół Sportowych im. Józefa Jaworskiego nie będzie się nudziło!!!
Do szkoły w ramach nawiązanej współpracy z Łódzkim Uniwersytetem Trzeciego Wieku im. Heleny Kretz przyjadą wyjątkowi goście: Sensei Masakatsu Yoshida, Barbara Yoshida, Izumi Yoshida, Jadwiga Mnich, Teresa Riemer, Bożena Wybranowska, Krystyna Gralewicz, Halina Miksa, Czesław Miksa i inni wolontariusze Uniwersytetu. Wraz z Grażyną Wrońską oraz Renatą Mrozińską z   Zespołu Szkół Sportowych poprowadzą warsztaty Japonia: ludzie, krajobrazy, kultura”
 Jest to projekt dofinansowany w ramach konkursu „Seniorzy w akcji” ze środków Polsko - Amerykańskiej Fundacji „Wolność” poprzez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ ę”
  Zajęcia będą odbywały się  od 27.01.2009r. do 30.01.2009r.
w godzinach 10.00 do 13.00.

Podczas warsztatów młodzież będzie miała okazję w sposób praktyczny zapoznać się z kulturą Dalekiego Wschodu. Popróbują swoich sił w Kyudo, Kendo. Zgłębią tajniki pisma japońskiego – alfabety hiragana, liczb japońskich.  Poznają historię oraz obyczaje Kraju Kwitnącej Wiśni. Przygotują sushi oraz zapoznają się z wyjątkową ceremonią parzenia herbaty. Na odegnanie wszelkich  chorób złożą (posługując się sztuką origami) żurawia.
Dodatkowo w ramach projektu,w marcu wszyscy uczestnicy zwiedzą japońską wystawę czasową w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi.