Otwarcie stadionu lekkoatletycznego [data utworzenia: 2009-02-13 ]
 OTWARCIE STADIONU LEKKOATLETYCZNEGO
27 października 2008 r. to kolejna data, która na stałe zapisała się złotymi literami na kartach historii szkoły. W tym dniu miało miejsce uroczyste otwarcie stadionu lekkoatletycznego przy Zespole Szkół Sportowych im. Józefa Jaworskiego. Budowa tego wspaniałego obiektu trwała kilka miesięcy. Dzięki władzom naszej gminy udało się pozyskać środki finansowe. Nad budową okólnej o długości 300 metrów, 6-torowej bieżni prostej o długości 100 metrów, skoczni do skoku wzwyż, skoczni w dal i do trójskoku, rzutni kulą oraz rozbiegu do rzutu oszczepem czuwali od maja do października pani dyrektor Elżbieta Głowacka, trener Leszek Lipiński oraz wicedyrektor Ilona Zinser. Stawiali oni czoło wielu przeciwnościom losu. Oprócz gminnych władz, całej społeczności szkolnej, emerytowanych nauczycieli, dyrektorów oraz rodziców uczniów i wielu absolwentów, a także przyjaciół szkoły poniedziałkową uroczystość swoją obecnością uświetnili wspaniali goście. Na otwarcie stadionu przybyli, min.:
•    Minister Sportu – Mirosław Drzewiecki
•    Poseł na Sejm – Agnieszka Hanajczyk
•    Poseł na Sejm – Artur Dunin
•    Łódzki Kurator Oświaty – Wiesława Zewald
•    Honorowy Obywatel Aleksandrowa – Włodzimierz Smolarek
•    Mistrz Świata w trójskoku - Zdzisław Hoffman
•    Trzykrotny Olimpijczyk – Artur Partyka
•    Dwukrotny olimpijczyk – Andrzej Grabarczyk
•    Pięciokrotny Mistrz Polski – Tomasz Ścigaczewski

Uroczystość rozpoczął utwór przewodni z Olimpiady w Seulu, w której brał udział reprezentant z naszego miasta – absolwent naszej szkoły – Andrzej Grabarczyk. Po wprowadzeniu pocztu wszyscy odśpiewali hymn państwowy, w trakcie którego zostały wciągnięte na maszt trzy flagi: narodowa, olimpijska i aleksandrowska.
 Po powitaniu zebranych przez burmistrza Jacka Lipińskiego nastąpiło przemówienie dyrektora szkoły zakończone gorącymi podziękowaniami dla wszystkich, którzy włożyli wiele trudu i przyczynili się do powstania tego obiektu. Ta niezwykła atmosfera została uatrakcyjniona ciepłymi słowami płynącymi z ust zaproszonych gości. Następnie pan Robert Joachmiak – trener, który odniósł w ostatnich miesiącach znaczące sukcesy oraz jego wspaniali zawodnicy zostali obdarowani upominkami ufundowanymi przez OZLA.
 Po przecięciu wstęgi i honorowym otwarciu stadionu nasi najlepsi zawodnicy zaprezentowali pokaz lekkoatletyczny, który komentował trener Leszek Lipiński. Całość imprezy zakończył bieg najmłodszych lekkoatletów naszej szkoły, przed którymi otwiera się  droga do zdobywania dalszych sukcesów... Oficjalną część uroczystości zakończyła piosenka „Najlepsi z najlepszych”, której tytuł i słowa świetnie oddają ducha sportowej szkoły przy ulicy Bankowej.
 Wszyscy udali się do szkoły, gdzie oprócz pysznego poczęstunku czekały na nich wzruszające występy. Reprezentacja uczniów wygłosiła „Odę do Sportu”, której słowa od wielu lat są drogowskazem  dla niejednego prawdziwego sportowca.
 To wydarzenie – otwarcie tak wspaniałego obiektu to niezbity dowód na to, że warto mieć marzenia. Prędzej czy później nadchodzi w życiu chwila, w której nasze plany mają szansę się urzeczywistnić.