Otwarcie stadionu lekkoatletycznego [data utworzenia: 2009-02-13 ]
 OTWARCIE STADIONU LEKKOATLETYCZNEGO
27 padziernika 2008 r. to kolejna data, ktra na stae zapisaa si zotymi literami na kartach historii szkoy. W tym dniu miao miejsce uroczyste otwarcie stadionu lekkoatletycznego przy Zespole Szk Sportowych im. Jzefa Jaworskiego. Budowa tego wspaniaego obiektu trwaa kilka miesicy. Dziki wadzom naszej gminy udao si pozyska rodki finansowe. Nad budow oklnej o dugoci 300 metrw, 6-torowej bieni prostej o dugoci 100 metrw, skoczni do skoku wzwy, skoczni w dal i do trjskoku, rzutni kul oraz rozbiegu do rzutu oszczepem czuwali od maja do padziernika pani dyrektor Elbieta Gowacka, trener Leszek Lipiski oraz wicedyrektor Ilona Zinser. Stawiali oni czoo wielu przeciwnociom losu. Oprcz gminnych wadz, caej spoecznoci szkolnej, emerytowanych nauczycieli, dyrektorw oraz rodzicw uczniw i wielu absolwentw, a take przyjaci szkoy poniedziakow uroczysto swoj obecnoci uwietnili wspaniali gocie. Na otwarcie stadionu przybyli, min.:
•    Minister Sportu – Mirosaw Drzewiecki
•    Pose na Sejm – Agnieszka Hanajczyk
•    Pose na Sejm – Artur Dunin
•    dzki Kurator Owiaty – Wiesawa Zewald
•    Honorowy Obywatel Aleksandrowa – Wodzimierz Smolarek
•    Mistrz wiata w trjskoku - Zdzisaw Hoffman
•    Trzykrotny Olimpijczyk – Artur Partyka
•    Dwukrotny olimpijczyk – Andrzej Grabarczyk
•    Piciokrotny Mistrz Polski – Tomasz cigaczewski

Uroczysto rozpocz utwr przewodni z Olimpiady w Seulu, w ktrej bra udzia reprezentant z naszego miasta – absolwent naszej szkoy – Andrzej Grabarczyk. Po wprowadzeniu pocztu wszyscy odpiewali hymn pastwowy, w trakcie ktrego zostay wcignite na maszt trzy flagi: narodowa, olimpijska i aleksandrowska.
 Po powitaniu zebranych przez burmistrza Jacka Lipiskiego nastpio przemwienie dyrektora szkoy zakoczone gorcymi podzikowaniami dla wszystkich, ktrzy woyli wiele trudu i przyczynili si do powstania tego obiektu. Ta niezwyka atmosfera zostaa uatrakcyjniona ciepymi sowami pyncymi z ust zaproszonych goci. Nastpnie pan Robert Joachmiak – trener, ktry odnis w ostatnich miesicach znaczce sukcesy oraz jego wspaniali zawodnicy zostali obdarowani upominkami ufundowanymi przez OZLA.
 Po przeciciu wstgi i honorowym otwarciu stadionu nasi najlepsi zawodnicy zaprezentowali pokaz lekkoatletyczny, ktry komentowa trener Leszek Lipiski. Cao imprezy zakoczy bieg najmodszych lekkoatletw naszej szkoy, przed ktrymi otwiera si  droga do zdobywania dalszych sukcesw... Oficjaln cz uroczystoci zakoczya piosenka „Najlepsi z najlepszych”, ktrej tytu i sowa wietnie oddaj ducha sportowej szkoy przy ulicy Bankowej.
 Wszyscy udali si do szkoy, gdzie oprcz pysznego poczstunku czekay na nich wzruszajce wystpy. Reprezentacja uczniw wygosia „Od do Sportu”, ktrej sowa od wielu lat s drogowskazem  dla niejednego prawdziwego sportowca.
 To wydarzenie – otwarcie tak wspaniaego obiektu to niezbity dowd na to, e warto mie marzenia. Prdzej czy pniej nadchodzi w yciu chwila, w ktrej nasze plany maj szans si urzeczywistni.