Pasowanie na czytelnika [data utworzenia: 2009-02-18 ]

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej
w Sportowej Szkole Podstawowej nr 3
im.Jzefa Jaworskiego w Aleksandrowie dzkim

Dnia 16 lutego 2009 r. w bibliotece szkolnej odbyo si uroczyste pasowanie na czytelnika. Uczniowie klasy I a wraz z wychowawczyni pani Mirosaw Bryszewsk i klasy I b z pani Katarzyn Hya przybyli do biblioteki na zaproszenie pa bibliotekarek: Grayny Kwiatkowskiej i Grayny Wroskiej. W uroczystoci wzia rwnie udzia pani dyrektor Elbieta Gowacka oraz pani pedagog Renata Mroziska.
 Gwnym celem tej imprezy czytelniczej bya reklama biblioteki szkolnej i zachcenie najmodszych uczniw do korzystania z jej zbiorw.
 W bajeczny nastrj dziecicej wyobrani wprowadzio zebranych przedstawienie w wykonaniu uczniw kl. V a. Zaprezentowano inscenizacj tematycznie zwizan z postaciami z bajek, ksik i bibliotek. Specjalnymi goci byli: Ksika, Ludek Ksikowy, Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Kozioek Matoek. Pierwszoklasici zdali egzamin ze znajomoci bajkowych postaci, wiedzieli, jak obchodzi si z ksik, aby jej nie zniszczy.
 W drugiej czci uroczystoci pierwszoklasici zoyli uroczyste przyrzeczenie obiecujc, e polubi czytanie i bd szanowa ksiki. Panie bibliotekarki, dotykajc ksik ramienia ucznia, pasoway ich na czytelnikw biblioteki szkolnej.
Nastpnie kady ucze klasy pierwszej otrzyma pamitkow zakadk. Na zakoczenie uroczystoci uczniowie wypoyczali ksiki.
Byo to pierwsze spotkanie najmodszych czytelnikw z bibliotek. Pani dyrektor Elbieta Gowacka wyrazia nadziej, e uczniowie ci chtnie bd przychodzi do biblioteki, wypoycza i czyta ksiki.

[x] Zamknij