Pasowanie na czytelnika [data utworzenia: 2009-02-18 ]

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej
w Sportowej Szkole Podstawowej nr 3
im.Józefa Jaworskiego w Aleksandrowie Łódzkim

Dnia 16 lutego 2009 r. w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. Uczniowie klasy I a wraz z wychowawczynią panią Mirosławą Bryszewską i klasy I b z panią Katarzyną Hyża przybyli do biblioteki na zaproszenie pań bibliotekarek: Grażyny Kwiatkowskiej i Grażyny Wrońskiej. W uroczystości wzięła również udział pani dyrektor Elżbieta Głowacka oraz pani pedagog Renata Mrozińska.
 Głównym celem tej imprezy czytelniczej była reklama biblioteki szkolnej i zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z jej zbiorów.
 W bajeczny nastrój dziecięcej wyobraźni wprowadziło zebranych przedstawienie w wykonaniu uczniów kl. V a. Zaprezentowano inscenizację tematycznie związaną z postaciami z bajek, książką i biblioteką. Specjalnymi gości byli: Książka, Ludek Książkowy, Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Koziołek Matołek. Pierwszoklasiści zdali egzamin ze znajomości bajkowych postaci, wiedzieli, jak obchodzić się z książką, aby jej nie zniszczyć.
 W drugiej części uroczystości pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie obiecując, że polubią czytanie i będą szanować książki. Panie bibliotekarki, dotykając książką ramienia ucznia, pasowały ich na czytelników biblioteki szkolnej.
Następnie każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał pamiątkową zakładkę. Na zakończenie uroczystości uczniowie wypożyczali książki.
Było to pierwsze spotkanie najmłodszych czytelników z biblioteką. Pani dyrektor Elżbieta Głowacka wyraziła nadzieję, że uczniowie ci chętnie będą przychodzić do biblioteki, wypożyczać i czytać książki.