I N F O R M A C J E
O SZKOLE
S P O R T
SZKOŁA PODSTAWOWA
GIMNAZJUM
KADRA
RODZICE
ABSOLWENCI
Pełna treść artykułu
Obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich [data utworzenia: 2009-05-01 ]
 Obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich
 
 23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Został on ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki
i Kultury (UNESCO) w 1995 roku. Celem święta jest promocja czytelnictwa, wspieranie edytorstwa oraz upowszechnianie wiedzy i edukacji w zakresie własności intelektualnej chronionej prawami autorskimi.
Dzień Książki  uroczyście był obchodzony również w naszej szkole. Z okazji tego Święta panie pracujące w bibliotece szkolnej: Grażyna Wrońska i Grażyna Kwiatkowska przygotowały okolicznościową wystawę usytuowaną przy wejściu do szkoły. Ponadto został przeprowadzony konkurs czytelniczy „Czy znasz lektury szkolne?” w szkole podstawowej
w klasach I – III i IV – VI. Uczniowie, którzy zgłosili się wcześniej do konkursu, 23 kwietnia  odpowiadali na pytania dotyczące znajomości lektur.
W dniu 27 kwietnia 2009 r. panie bibliotekarki przedstawiły wyniki konkursu i wręczyły nagrody oraz dyplomy na apelu dla szkoły podstawowej.
Oto wyniki konkursu:
 KLASY I – VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ
 
KLASA I A                                            KLASA I B
I miejsce – Zuzanna Kurowska         I miejsce – Krzysztof     Chołys
II miejsce Nicola Mizerska              II miejsce – Gabriel Rakowiecki
III miejsce Wiktoria Bogusz           III miejsce – Joanna Małkiewicz
W rywalizacji międzyklasowej (I A i I B) najlepsi uczniowie otrzymali
NAGRODY I DYPLOMY:
I miejsce – Zuzanna Kurowska
II miejsce – Krzysztof Chołys
III miejsce – Nicola Mizerska
KLASA II A                                          KLASA II B
I miejsce – Michał Gebel                 I miejsce – Dominika Mianowska
II miejsce – Aleksandra Żuk           II miejsce – Kornelia Biernacka
III miejsce – Mateusz Marciniak     III miejsce – Kacper Błaszczyk
 W rywalizacji międzyklasowej (II A i II B) najlepsi uczniowie otrzymali
NAGRODY I DYPLOMY:
I miejsce – Dominika Mianowska
II miejsce – Aleksandra Żuk
III miejsce – Kornelia Biernacka
KLASA III A                                        KLASA III B
I miejsce – Piotr Kucejko               I miejsce – Laura Patera
II miejsce – Inga Olczyk               II miejsce – Mateusz Pietrzak
III miejsce – Julia Szkudlarek       III miejsce – Michał Cukanow
 W rywalizacji międzyklasowej (III A i III B) najlepsi uczniowie otrzymali
NAGRODY I DYPLOMY:
I miejsce – Laura Patera
II miejsce –  Mateusz Pietrzak
III miejsce – Piotr Kucejko   
KLASA IV A                                          KLASA IV B
I miejsce –Karolina Dębowska          I miejsce – Michał Susik
II miejsce – Mikołaj Barański           II miejsce – Ada Hałas
III miejsce – Marta Drobnik            III miejsce – Klaudia Szczerbicka
 W rywalizacji międzyklasowej (IV A i IV B) najlepsi uczniowie otrzymali
NAGRODY I DYPLOMY:
I miejsce – Karolina Dębowska
II miejsce – Michał Susik
III miejsce – Mikołaj Barański
KLASA V A                                            KLASA V B
I miejsce –Lidia Ziąbka                    I miejsce – Michał Wójciak
II miejsce – Magda Świętosławska    II miejsce – Małgorzata Frącala
III miejsce – Ola Turajczyk             III miejsce – Jakub Będowski
 W rywalizacji międzyklasowej (V A i V B) najlepsi uczniowie otrzymali
NAGRODY I DYPLOMY:
I miejsce – Lidia Ziąbka
II miejsce – Michał Wójciak
III miejsce – Małgorzata Frącala
KLASA VI A                                           KLASA VI B
I miejsce – Anna Kowalczyk              I miejsce – Justyna Kubik
II miejsce – Bartłomiej Dąbek          II miejsce – Klaudia Kapusta
III miejsce –Rafał Felczak              III miejsce – Magdalena Joachimiak
 W rywalizacji międzyklasowej (VI A i VI B) najlepsi uczniowie otrzymali
NAGRODY I DYPLOMY:
I miejsce – Justyna Kubik
II miejsce – Klaudia Kapusta
III miejsce – Magdalena Joachimiak
 Zwycięzcom gratulujemy!



[ Strona Główna ]


Wyszukiwarka
PROJEKTY I PROGRAMY
Szkoła posiada nowoczesną pracownię komputerową i Multimedialne Centrum Informacji z projektu współfinansowanego przez Unię Europejską
 Socrates Comenius
ADMINISTRACJA