Rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010 [data utworzenia: 2009-09-07 ]
 Uroczyste rozpoczęcie
roku szkolnego 2009/2010

Dnia 1 września 2009 roku uczniowie naszej szkoły radośnie przybyli na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego, która odbyła się w sali gimnastycznej w trzech grupach wiekowych:
  • Klasy I – III gimnazjum o godz. 9.00
  • Klasy I – III szkoły podstawowej o godz. 10.30
  • Klasy IV – VI szkoły podstawowej o godz. 11.00

Pani Elżbieta Głowacka dyrektor szkoły powitała zgromadzonych nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców, po czym  w każdej grupie wiekowej zaprezentowano program artystyczny:

• dla klas I – III gimnazjum występ przygotowały klasy IIa i IIb pod kierunkiem  p.Tomasza Kozaneckiego.
  • dla grupy I – III szkoły podstawowej program przygotowali uczniowie klasy IIa i IIb pod opieką p. K. Hyży i p. Mirosławy Bryszewskiej.
  • dla grupy IV – VI szkoły podstawowej występowali uczniowie klasy Vb i Va wspierani przez wychowawczynię p. Agnieszkę Kowalczyk.

Nad oprawą muzyczną czuwała pani Bożena Komorowska.

Szczególnie uroczysty charakter miało rozpoczęcie roku szkolnego w najmłodszej grupie wiekowej. Uroczystość swoją obecnością uświetnili:
  • Pan Witold Stępień Wicemarszałek Województwa Łódzkiego
  • Pan Jacek Lipiński Burmistrz Gminy Aleksandrów Łódzki
  • Pani Hanna Beda Naczelnik Wydziału Edukacji
  • Panie Maria Jasińska i Zofia Leduchowska przedstawicielki Łódzkiego Kuratora Oświaty
  • Pani Stanisława Raczyńska – Prezes ZNP w Aleksandrowie Łódzkim
Nie zabrakło również przedstawicieli mediów ogólnopolskich z „Gazety Wyborczej”
i Telewizji Łódź oraz mediów lokalnych.

Jednak sześciolatki były najważniejszymi osobami! Otuchy dodawali im rodzice
i dziadkowie licznie zgromadzeni na uroczystości.

Należy podkreślić, że nasza szkoła jest jedyną placówką w województwie, w której naukę rozpoczyna klasa Ic, złożona z samych sześciolatków.
12 dziewczynek i 14 chłopców uczyć się będzie pod troskliwym okiem wychowawczyni pani Elżbiety Zadworskiej.
Pani Dyrektor bardzo serdecznie powitała „pierwszaków” i przyjęła ich do społeczności szkolnej, a pan Jacek Lipiński Burmistrz Gminy Aleksandrów Łódzki wraz z panem Witoldem Stępniem Wicemarszałkiem Województwa Łódzkiego wręczyli im specjalne upominki.
 Pani Dyrektor życzyła uczniom jak najlepszych ocen i radości w odkrywaniu wiedzy, wszystkim pracownikom szkoły owocnej pracy i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów, a rodzicom zadowolenia z postępów w nauce ich dzieci.
 Po uroczystości uczniowie rozeszli się do swoich klas na spotkania z wychowawcami.