Nie bo tak [data utworzenia: 2009-11-17 ]

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Sprawdź czy twoje picie jest bezpieczne” w ramach programu dla młodzieży szkolnej jest wyodrębniony program – „Nie piję, bo tak”. Alkohol jest jednym z największych zagrożeń, które dotyka dziś młodych ludzi. Często stwarza poważne problemy i zwiększa ryzyko wystąpienia wielu niebezpiecznych sytuacji, np. wypadków i związanym z nim kalectwem, samobójstw, problemów z prawem, popełnienia przestępstwa czy stania się jego ofiarą.
W ramach akcji w klasach VI szkoły podstawowej oraz klasach gimnazjum zostaną przeprowadzone warsztaty pedagogiczne na temat szkodliwości alkoholu. Wolontariat szkolny przeprowadzi akcję plakaciarską promującą zdrowy tryb życia bez używek. Zostanie ponadto zorganizowany konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną - Nie piję, bo inni piją …
Gdy ktoś proponuje Ci alkohol,lepiej powiedz NIE, bo:
  • alkohol niszczy szare komórki,
  • powoduje problemy w szkole,
  • zatruwa umysł,
  • powoduje, że ludzie tracą nad sobą kontrolę.
  Nikt nie ma prawa oczekiwać, że będziesz towarzyszył mu w piciu alkoholu – Ty sam o tym decydujesz!
Przydatne linki:
www.niebotak.pl