Nie bo tak [data utworzenia: 2009-11-17 ]

Nasza szkoa przystpia do oglnopolskiej akcji „Sprawd czy twoje picie jest bezpieczne” w ramach programu dla modziey szkolnej jest wyodrbniony program – „Nie pij, bo tak”. Alkohol jest jednym z najwikszych zagroe, ktre dotyka dzi modych ludzi. Czsto stwarza powane problemy i zwiksza ryzyko wystpienia wielu niebezpiecznych sytuacji, np. wypadkw i zwizanym z nim kalectwem, samobjstw, problemw z prawem, popenienia przestpstwa czy stania si jego ofiar.
W ramach akcji w klasach VI szkoy podstawowej oraz klasach gimnazjum zostan przeprowadzone warsztaty pedagogiczne na temat szkodliwoci alkoholu. Wolontariat szkolny przeprowadzi akcj plakaciarsk promujc zdrowy tryb ycia bez uywek. Zostanie ponadto zorganizowany konkurs na najciekawsz prezentacj multimedialn - Nie pij, bo inni pij …
Gdy kto proponuje Ci alkohol,lepiej powiedz NIE, bo:
  • alkohol niszczy szare komrki,
  • powoduje problemy w szkole,
  • zatruwa umys,
  • powoduje, e ludzie trac nad sob kontrol.
  Nikt nie ma prawa oczekiwa, e bdziesz towarzyszy mu w piciu alkoholu – Ty sam o tym decydujesz!
Przydatne linki:
www.niebotak.pl