Ślubowanie ucznów klas I Zespołu Szkół Sportowych [data utworzenia: 2009-11-03 ]
"Oczy otwieram, staje się świat..."
Słowa piosenki Anny Marii Jopek stanowiły myśl przewodnią uroczystości ślubowania klas pierwszych, która odbyła się 19 października 2009 roku w naszej szkole.
Nasi najmłodsi uczniowie pod opieką pań: Magdaleny Grabarczyk, Elżbiety Zadworskiej oraz Katarzyny Tylka, rozpoczęli od złożenia przysięgi. Ważnym momentem było już tradycyjne w tej grupie wiekowej, ślubowanie rodziców, którzy przybyli licznie, by towarzyszyć w tym ważnym dniu swym pociechom.
Pani dyrektor Elżbieta Głowacka pasowała „pierwszaków” na prawowitych uczniów – jak co roku - wielkim ołówkiem. Następnie wychowawcy otrzymali akty nadania klas, po czym wszyscy, w tym zaproszeni goście : z-ca burmistrza p. Renata Święciak - Ruda oraz st. aspirant Kinga Górska z Komendy Powiatowej w Zgierzu obejrzeli program artystyczny w wykonaniu uczniów klas I.
Gimnazjaliści wraz z wychowawcami: p. Ewą Jóźwiak i p. Lilianą Lipińską swoją uroczystość rozpoczęli wczesnym popołudniem. Uczniowie klas pierwszych jednogłośnie wypowiadali słowa przysięgi, czytane przez p. Romana Karasiaka,
z powagą powtarzając: Ślubujemy. „ Złotym kolcem” pasował pierwszoklasistów p.Andrzej Grabarczyk. Pani Renata Święciak– Ruda wręczyła wychowawcom akty nadania klas. Uroczystość zakończył program artystyczny o charakterze refleksyjnym nawiązujący do niepowtarzalnego piękna otaczającego nas świata. Po występie na uczniów czekała niespodzianka w postaci, przygotowanego przez ich rodziców, poczęstunku.