Już po nerwach! [data utworzenia: 2010-04-11 ]

Już po nerwach!
Szóstoklasiści pisali w czwartek 8 kwietnia 2010 roku sprawdzian.
 O godzinie 900 w czwartek 8 kwietnia 2010 roku zgromadzeni w sali gimnastycznej uczniowie klas szóstych rozpoczęli pisanie sprawdzianu. Arkusze egzaminacyjne zostały komisyjnie otwarte. Każdy z nich był zabezpieczony przed przypadkowym otwarciem.
 W sprawdzianie było 25 pytań. Wśród nich 20 pytań zamkniętych, ocenianych po jednym punkcie. Dochodzi też pięć pytań otwartych, które w zależności od wagi odpowiedzi są odpowiednio punktowane. Maksymalnie za sprawdzian można zdobyć 40 punktów. Na napisanie sprawdzianu uczniowie mieli jedną godzinę. W tym roku przeważały zadania z matematyki i języka polskiego, a temat ogólny dotyczył sportu. Ostatnie polecenie polegało na napisaniu pracy pisemnej o kimś, kto odniósł sukces i jak to osiągnął.
 Sprawdzian jest obowiązkowy, to znaczy, że muszą przystąpić do niego wszyscy uczniowie kończący podstawówkę. Nie można go nie zdać.
Wyniki sprawdzianu będą znane w czerwcu 2010 r.