Witaj majowa jutrzenko - apel [data utworzenia: 2010-05-08 ]
    Witaj majowa jutrzenko!

Dnia 30 kwietnia 2010 roku (w piątek) odbyły się uroczyste apele z okazji 219 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczestniczyli w nich: dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie wszystkich grup wiekowych.
 Najmłodsi, pod opieką pani Joanny Liberdy, przygotowali bardzo ładny program, przybliżając kolegom istotę tego święta. Przed publicznością wystąpił „sam król Stanisław August Poniatowski” ogłaszając wybrane artykuły Konstytucji.
Uczniowie klasy VI a wraz z panią Magdaleną Kalistą słowami narratora opowiedzieli historię dokumentu, który przetrwał w tradycji jako ukoronowanie starań patriotów polskich o uratowanie ojczyzny, wzbogacając program konkluzją nawiązującą do współczesności:

Dzisiaj zniknęły wrogie nam trony,
Powiewa sztandar biało - czerwony.
Powiewa sztandar ten pełen chwały,
W polu czerwonym nasz orzeł biały. (…)

Nowatorską formę przekazu wiedzy historycznej zaproponował pan Stanisław Borzęcki wraz ze swoją klasą II b gimnazjum. Ciekawą prezentację multimedialną uzupełnił komentarz uczniów – narratorów.
    Pani dyrektor Elżbieta Głowacka, doceniając duży wkład pracy nauczycieli i ich podopiecznych, podziękowała za patriotyczną postawę i przypomniała o zbliżającym się  święcie flagi państwowej.