Witaj majowa jutrzenko - apel [data utworzenia: 2010-05-08 ]
    Witaj majowa jutrzenko!

Dnia 30 kwietnia 2010 roku (w pitek) odbyy si uroczyste apele z okazji 219 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczestniczyli w nich: dyrekcja szkoy, nauczyciele i uczniowie wszystkich grup wiekowych.
 Najmodsi, pod opiek pani Joanny Liberdy, przygotowali bardzo adny program, przybliajc kolegom istot tego wita. Przed publicznoci wystpi „sam krl Stanisaw August Poniatowski” ogaszajc wybrane artykuy Konstytucji.
Uczniowie klasy VI a wraz z pani Magdalen Kalist sowami narratora opowiedzieli histori dokumentu, ktry przetrwa w tradycji jako ukoronowanie stara patriotw polskich o uratowanie ojczyzny, wzbogacajc program konkluzj nawizujc do wspczesnoci:

Dzisiaj znikny wrogie nam trony,
Powiewa sztandar biao - czerwony.
Powiewa sztandar ten peen chway,
W polu czerwonym nasz orze biay. (…)

Nowatorsk form przekazu wiedzy historycznej zaproponowa pan Stanisaw Borzcki wraz ze swoj klas II b gimnazjum. Ciekaw prezentacj multimedialn uzupeni komentarz uczniw – narratorw.
    Pani dyrektor Elbieta Gowacka, doceniajc duy wkad pracy nauczycieli i ich podopiecznych, podzikowaa za patriotyczn postaw i przypomniaa o zbliajcym si  wicie flagi pastwowej.