Wycieczka do Trójmiasta dla najlepszych uczniów na [data utworzenia: 2010-07-04 ]
 Wycieczka do Trójmiasta
dla najlepszych uczniów naszej szkoły!!!

W dniach 21-23.06.2010 z okazji trzydziestolecia nadania naszej szkole imienia Józefa Jaworskiego odbyła się wycieczka do Gdyni, Gdańska i Sopotu.
Uczniowie wraz z opiekunami złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie patrona Józefa Jaworskiego na cmentarzu Gdynia- Oksywie przy ulicy Arciszewskich.
 Następnie zwiedziliśmy Akwarium Gdyńskie. Można tu zobaczyć niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata. W czasie spaceru przywitaliśmy się z morzem na gdyńskiej plaży,  zobaczyliśmy Dar Pomorza (Biała Fregata) – trzymasztowy żaglowiec szkolny  zakupiony przez społeczeństwo Pomorza w 1929 dla Szkoły Morskiej w Gdyni, oraz Niszczyciel "Błyskawica",  który jest bezcenną pamiątką narodową, jedynym ocalałym okrętem zbudowanym przed II wojną światową.
 Schronisko „Lastadia” zapewniło nam wygodny wypoczynek ora bardzo dobre wyżywienie.
 Następnego dnia bardzo intensywnie zwiedzaliśmy Gdańsk. Od samego rana wyruszyliśmy na spacer po oliwskim parku im. Adama Mickiewicza. Zwiedzaliśmy również Katedrę Oliwską-Kościół pod wezwaniem Trójcy Świętej, Najświętszej Marii Panny i św. Bernarda został on wzniesiony jako świątynia cysterska w XIII w. Wspaniałą ozdobę Katedry stanowi rokokowy prospekt organowy z lat 1763-1788. Organy wykonane zostały przez mistrza Jana Wulfa i Fryderyka Rudolfa Dalitza, które w chwili powstania uchodziły za największe w Europie. Wysłuchaliśmy również koncertu organowego wykonanego na tychże organach.
 Podziwialiśmy widoki z Latarni Morskiej  Gdańsk Nowy Port.
 Następnie  zwiedzaliśmy  Forty Napoleońskie, miejsce w centrum Starego Gdańska. Niesamowite fortyfikacje i obwarowania z czasów przemarszu wojsk napoleońskich.
 Po obiedzie spacerowaliśmy  Ulicą  Długą  i Długim Targiem,  tworzącymi Trakt Królewski, należącymi do najpiękniejszych ulic Gdańska. Przy Długim Targu wznoszą się najważniejsze świeckie budowle Głównego Miasta: Ratusz Głównego Miasta i Dwór Artusa. Swoją urodą zachwyciła nas Fontanna Neptuna stojąca od 1633 r. przed Dworem Artusa.
Zwiedzaliśmy również Bazylikę Mariacką zwaną „koroną miasta Gdańska” to Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, największa gotycka, ceglana świątynia w Europie. Podziwialiśmy również eksponaty w Muzeum Bursztynu, które znajduje się w Katowni i Wieży Więziennej.  Są one przedbramiem ul. Długiej, również dawnym wjazdem do miasta.
Katownia, dawniej siedziba kata, wygląda jak renesansowy pałacyk z bogato zdobionym dachem i wieżyczką.  Po kolacji pojechaliśmy na  Westerplatte – półwysep w Gdańsku, przy ujściu Martwej Wisły. W latach 1926-39 na terenie półwyspu funkcjonowała Wojskowa Składnica Tranzytowa, której obrona we wrześniu 1939 stała się jednym z najbardziej znanych symboli polskiego oporu przeciw hitlerowcom.
 Ostatniego dnia pojechaliśmy do Sopotu, gdzie przywitało nas słońce na sopockim molo. im. Jana Pawła II – najdłuższe drewniane molo w Europie.
Po obiedzie z żalem wracaliśmy do Aleksandrowa, do domu.
Wycieczka do Trójmiasta dla najlepszych uczniów i sportowców naszej szkoły została ufundowana przez: Burmistrza Aleksandrowa Łódzkiego, Bank Zachodni WBK, Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Radę Rodziców.
Lista uczniów nagrodzonych za bardzo dobre wyniki w nauce i sporcie:
 IA

2. Ścigaczewska Dominika c. Piotra
  3. Sójka Marta
  4. Żuk Joanna

Uczestnicy wycieczki wraz opiekunami pragną gorąco podziękować Pani Dyrektor Elżbiecie Głowackiej za organizację wycieczki i dostarczenie wielu cudownych przeżyć i niezapomnianych wrażeń.