Wycieczka do Trjmiasta dla najlepszych uczniw na [data utworzenia: 2010-07-04 ]
 Wycieczka do Trjmiasta
dla najlepszych uczniw naszej szkoy!!!

W dniach 21-23.06.2010 z okazji trzydziestolecia nadania naszej szkole imienia Jzefa Jaworskiego odbya si wycieczka do Gdyni, Gdaska i Sopotu.
Uczniowie wraz z opiekunami zoyli kwiaty i zapalili znicze na grobie patrona Jzefa Jaworskiego na cmentarzu Gdynia- Oksywie przy ulicy Arciszewskich.
 Nastpnie zwiedzilimy Akwarium Gdyskie. Mona tu zobaczy niezwyke gatunki ryb, pazw i gadw pochodzcych z rnych rejonw wiata. W czasie spaceru przywitalimy si z morzem na gdyskiej play,  zobaczylimy Dar Pomorza (Biaa Fregata) – trzymasztowy aglowiec szkolny  zakupiony przez spoeczestwo Pomorza w 1929 dla Szkoy Morskiej w Gdyni, oraz Niszczyciel "Byskawica",  ktry jest bezcenn pamitk narodow, jedynym ocalaym okrtem zbudowanym przed II wojn wiatow.
 Schronisko „Lastadia” zapewnio nam wygodny wypoczynek ora bardzo dobre wyywienie.
 Nastpnego dnia bardzo intensywnie zwiedzalimy Gdask. Od samego rana wyruszylimy na spacer po oliwskim parku im. Adama Mickiewicza. Zwiedzalimy rwnie Katedr Oliwsk-Koci pod wezwaniem Trjcy witej, Najwitszej Marii Panny i w. Bernarda zosta on wzniesiony jako witynia cysterska w XIII w. Wspania ozdob Katedry stanowi rokokowy prospekt organowy z lat 1763-1788. Organy wykonane zostay przez mistrza Jana Wulfa i Fryderyka Rudolfa Dalitza, ktre w chwili powstania uchodziy za najwiksze w Europie. Wysuchalimy rwnie koncertu organowego wykonanego na tyche organach.
 Podziwialimy widoki z Latarni Morskiej  Gdask Nowy Port.
 Nastpnie  zwiedzalimy  Forty Napoleoskie, miejsce w centrum Starego Gdaska. Niesamowite fortyfikacje i obwarowania z czasw przemarszu wojsk napoleoskich.
 Po obiedzie spacerowalimy  Ulic  Dug  i Dugim Targiem,  tworzcymi Trakt Krlewski, nalecymi do najpikniejszych ulic Gdaska. Przy Dugim Targu wznosz si najwaniejsze wieckie budowle Gwnego Miasta: Ratusz Gwnego Miasta i Dwr Artusa. Swoj urod zachwycia nas Fontanna Neptuna stojca od 1633 r. przed Dworem Artusa.
Zwiedzalimy rwnie Bazylik Mariack zwan „koron miasta Gdaska” to Koci Wniebowzicia Najwitszej Marii Panny, najwiksza gotycka, ceglana witynia w Europie. Podziwialimy rwnie eksponaty w Muzeum Bursztynu, ktre znajduje si w Katowni i Wiey Wiziennej.  S one przedbramiem ul. Dugiej, rwnie dawnym wjazdem do miasta.
Katownia, dawniej siedziba kata, wyglda jak renesansowy paacyk z bogato zdobionym dachem i wieyczk.  Po kolacji pojechalimy na  Westerplatte – pwysep w Gdasku, przy ujciu Martwej Wisy. W latach 1926-39 na terenie pwyspu funkcjonowaa Wojskowa Skadnica Tranzytowa, ktrej obrona we wrzeniu 1939 staa si jednym z najbardziej znanych symboli polskiego oporu przeciw hitlerowcom.
 Ostatniego dnia pojechalimy do Sopotu, gdzie przywitao nas soce na sopockim molo. im. Jana Pawa II – najdusze drewniane molo w Europie.
Po obiedzie z alem wracalimy do Aleksandrowa, do domu.
Wycieczka do Trjmiasta dla najlepszych uczniw i sportowcw naszej szkoy zostaa ufundowana przez: Burmistrza Aleksandrowa dzkiego, Bank Zachodni WBK, Orodek Pomocy Spoecznej oraz Rad Rodzicw.
Lista uczniw nagrodzonych za bardzo dobre wyniki w nauce i sporcie:
 IA

2. cigaczewska Dominika c. Piotra
  3. Sjka Marta
  4. uk Joanna

Uczestnicy wycieczki wraz opiekunami pragn gorco podzikowa Pani Dyrektor Elbiecie Gowackiej za organizacj wycieczki i dostarczenie wielu cudownych przey i niezapomnianych wrae.