Dzie Edukacji Narodowej 2010 [data utworzenia: 2010-10-22 ]

„Dzikujemy, jak kadego roku,
Wci zbyt mao i nigdy zbyt wiele,
Za to wiato, co mroki rozjania,
Dzikujemy Wam Nauczyciele”.

Dnia 15 padziernika 2010 roku w naszej szkole odbyy si apele z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystoci zaplanowane byy na
13 padziernika, lecz zostay przeniesione w zwizku z dwudniow aob w wojewdztwach mazowieckim i dzki.

Odwitna atmosfera towarzyszya wszystkim grupom wiekowym.
 piewajcy Pudzian, zesp Feel, Maryla Rodowicz i czerwone Gitary
w naszej szkole? Czy to moliwe? Tak!
To gwiazdy, ktre moglimy podziwia podczas mini koncertu ycze zorganizowanego na pierwszej godzinie lekcyjnej dla najmodszych uczniw
z klas I-III szkoy podstawowej.
W piewajcych artystw wcielili si uczniowie klasy IIa pod opiek pani Magdaleny Grabarczyk. Uczniowie zoyli serdeczne yczenia  wszystkim pracownikom szkoy i wrczyli drobne upominki- soniki, ktre s symbolem szczcia.
 Na drugiej godzinie lekcyjnej odby si apel dla naszych najstarszych uczniw.
Samorzd gimnazjum pod czujnym okiem opiekunw: pani Anny Pietrzak
i pana Romana Karasiaka przygotowa program kabaretowy, w ktrym uczniowie wcielili si w postacie dyrekcji i nauczycieli. Humorystyczne wystpy urozmaicone byy dowcipami z zeszytw szkolnych. Uczniowie wrczyli symboliczne upominki nauczycielom - „magiczne” dugopisy, ktre maj chroni bra uczniowsk przed zymi ocenami.
              W grupie wiekowej klas  IV-VI ciekawy program artystyczny przygotowali uczniowie klas V pod kierunkiem pa: Marzeny Samulskiej
i Anny Trawiskiej.
Uczniowie swj wystp rozpoczli scenk z ycia klasy- powtrk przed sprawdzianem. Mimo „drobnych” brakw wiedzy i umiejtnoci uspokajali swoj pani: „Niech pani nie bdzie taka strachliwa, my si byle czego nie boimy”. Nastpnie przedstawili sylwetk wzorowego ucznia i przeprosili nauczycieli, za to, e nie zawsze uatwiali im prac: „To jest ju taki przywilej uczniw, e w szkole chce si pata rne figle. To nie zoliwo, to nie ze serce, ale ot zwyka dziecica przekora”.
Artyci w humorystycznymi wierszami, piosenkami podzikowali swoim pedagogom za okazywan cierpliwo i serce..
 Pani Elbieta Gowacka - dyrektor szkoy zoya wszystkim nauczycielom
i pracownikom szkoy najlepsze yczenia oraz wrczya coroczne nagrody dyrektora.
Wyrnieni nauczyciele: Katarzyna Borkowska, Roman Karasia, Tomasz Kozanecki,    Justyna Paka, Kazimierz Tomczyk, Elbieta Zadworska, Ilona Zinser, Lidia Zdrajkowska, Pawe Zdrajkowski.
Spord pracownikw administracji i obsugi nagrod otrzymali: Anna Drab, Krystyna Kosiorek, Marek Kubik.
Nagrod Burmistrza Aleksandrowa dzkiego otrzyma nauczyciel wychowania fizycznego pan Grzegorz Przybysz.