Dzień Edukacji Narodowej 2010 [data utworzenia: 2010-10-22 ]

„Dziękujemy, jak każdego roku,
Wciąż zbyt mało i nigdy zbyt wiele,
Za to światło, co mroki rozjaśnia,
Dziękujemy Wam Nauczyciele”.

Dnia 15 października 2010 roku w naszej szkole odbyły się apele z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystości zaplanowane były na
13 października, lecz zostały przeniesione w związku z dwudniową żałobą w województwach mazowieckim i łódzki.

Odświętna atmosfera towarzyszyła wszystkim grupom wiekowym.
 Śpiewający Pudzian, zespół Feel, Maryla Rodowicz i czerwone Gitary
w naszej szkole? Czy to możliwe? Tak!
To gwiazdy, które mogliśmy podziwiać podczas mini koncertu życzeń zorganizowanego na pierwszej godzinie lekcyjnej dla najmłodszych uczniów
z klas I-III szkoły podstawowej.
W śpiewających artystów wcielili się uczniowie klasy IIa pod opieką pani Magdaleny Grabarczyk. Uczniowie złożyli serdeczne życzenia  wszystkim pracownikom szkoły i wręczyli drobne upominki- słoniki, które są symbolem szczęścia.
 Na drugiej godzinie lekcyjnej odbył się apel dla naszych najstarszych uczniów.
Samorząd gimnazjum pod czujnym okiem opiekunów: pani Anny Pietrzak
i pana Romana Karasiaka przygotował program kabaretowy, w którym uczniowie wcielili się w postacie dyrekcji i nauczycieli. Humorystyczne występy urozmaicone były dowcipami z zeszytów szkolnych. Uczniowie wręczyli symboliczne upominki nauczycielom - „magiczne” długopisy, które mają chronić brać uczniowską przed złymi ocenami.
              W grupie wiekowej klas  IV-VI ciekawy program artystyczny przygotowali uczniowie klas V pod kierunkiem pań: Marzeny Samulskiej
i Anny Trawińskiej.
Uczniowie swój występ rozpoczęli scenką z życia klasy- powtórką przed sprawdzianem. Mimo „drobnych” braków wiedzy i umiejętności uspokajali swoją panią: „Niech pani nie będzie taka strachliwa, my się byle czego nie boimy”. Następnie przedstawili sylwetką wzorowego ucznia i przeprosili nauczycieli, za to, że nie zawsze ułatwiali im pracę: „To jest już taki przywilej uczniów, że w szkole chce się płatać różne figle. To nie złośliwość, to nie złe serce, ale ot zwykła dziecięca przekora”.
Artyści w humorystycznymi wierszami, piosenkami podziękowali swoim pedagogom za okazywaną cierpliwość i serce..
 Pani Elżbieta Głowacka - dyrektor szkoły złożyła wszystkim nauczycielom
i pracownikom szkoły najlepsze życzenia oraz wręczyła coroczne nagrody dyrektora.
Wyróżnieni nauczyciele: Katarzyna Borkowska, Roman Karasia, Tomasz Kozanecki,    Justyna Pałka, Kazimierz Tomczyk, Elżbieta Zadworska, Ilona Zinser, Lidia Zdrajkowska, Paweł Zdrajkowski.
Spośród pracowników administracji i obsługi nagrodę otrzymali: Anna Drab, Krystyna Kosiorek, Marek Kubik.
Nagrodę Burmistrza Aleksandrowa Łódzkiego otrzymał nauczyciel wychowania fizycznego pan Grzegorz Przybysz.