Ślubowanie klas pierwszych - październik 2010 [data utworzenia: 2010-11-03 ]
  Ślubowanie klas pierwszych
październik 2010
   19 października 2010 roku wychowankowie klas pierwszych Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 i Miejskiego Gimnazjum Sportowego wstąpili w poczet uczniów naszej szkoły. W uroczystości wzięli udział:  p. Jacek Lipiński - burmistrz Aleksandrowa Ł.,p. Olga Stawiszyńska - dyrektor biura poselskiego p. Agnieszki Hanajczyk, p. Stanisława Raczyńska - prezes ZNP w Aleksandrowie Ł., dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie  i rodzice. Nasi najmłodsi wychowankowie pod opieką pań: Elżbiety Jurek i  Katarzyny Wiktorek w programie artystycznym zaprezentowali, oprócz swoich talentów poetycko – wokalnych, również zdobytą już wiedzę, odpowiadając na liczne pytania przygotowane przez starszych kolegów.  Jednak najważniejszym punktem uroczystości było złożenie przysięgi przez pierwszoklasistów i ich rodziców oraz dokonanie przez panią dyrektor Elżbietę Głowacką symbolicznego  pasowania na ucznia wielkim ołówkiem.  Ten podniosły moment zakończył się wręczeniem wychowawcom Aktów Nadania Klas.
 „Dzisiaj oficjalnie wkraczamy w progi nowej szkoły (…).Chcielibyśmy pokazać się tu z jak najlepszej strony, przedstawić swoje umiejętności, włączyć się w tworzenie historii naszej małej ojczyzny, poznać jej dziedzictwo i dołożyć swoją cegiełkę…”. Tymi słowami uczniowie klas pierwszych gimnazjum uroczyście powitali całą społeczność szkolną,a delegacje  klas wypowiedziały tekst przysięgi, który przypieczętował przynależność uczniów klas pierwszych do naszej szkoły .
Natomiast w swoich przemówieniach p. Elżbieta Głowacka, p. Jacek Lipiński oraz p. Olga Stawiszyńska skierowali do gimnazjalistów miłe i ciepłe słowa, życząc im samych sukcesów  i radości w każdym dniu spędzonym w szkole.
 I w tej grupie wiekowej, tradycyjnie już, pasowania na ucznia gimnazjum dokonał „złotym kolcem” pan Andrzej Grabarczyk, a pani dyrektor na ręce wychowawców: p. Katarzyny Borkowskiej i p. Magdaleny Wojciechowskiej złożyła pamiątkowe Akty Ślubowania.
Bardzo miłym akcentem było przekazanie przez p. Olgę Stawiszyńską wszystkim pierwszoklasistom słodkiego upominku od p. Agnieszki Hanajczyk.
 Po części oficjalnej na pierwszaków czekała jeszcze jedna niespodzianka – poczęstunek w klasach, przygotowany przez rodziców.