lubowanie klas pierwszych - padziernik 2010 [data utworzenia: 2010-11-03 ]
  lubowanie klas pierwszych
padziernik 2010
   19 padziernika 2010 roku wychowankowie klas pierwszych Sportowej Szkoy Podstawowej nr 3 i Miejskiego Gimnazjum Sportowego wstpili w poczet uczniw naszej szkoy. W uroczystoci wzili udzia:  p. Jacek Lipiski - burmistrz Aleksandrowa .,p. Olga Stawiszyska - dyrektor biura poselskiego p. Agnieszki Hanajczyk, p. Stanisawa Raczyska - prezes ZNP w Aleksandrowie ., dyrekcja szkoy, nauczyciele, uczniowie  i rodzice. Nasi najmodsi wychowankowie pod opiek pa: Elbiety Jurek i  Katarzyny Wiktorek w programie artystycznym zaprezentowali, oprcz swoich talentw poetycko – wokalnych, rwnie zdobyt ju wiedz, odpowiadajc na liczne pytania przygotowane przez starszych kolegw.  Jednak najwaniejszym punktem uroczystoci byo zoenie przysigi przez pierwszoklasistw i ich rodzicw oraz dokonanie przez pani dyrektor Elbiet Gowack symbolicznego  pasowania na ucznia wielkim owkiem.  Ten podniosy moment zakoczy si wrczeniem wychowawcom Aktw Nadania Klas.
 „Dzisiaj oficjalnie wkraczamy w progi nowej szkoy (…).Chcielibymy pokaza si tu z jak najlepszej strony, przedstawi swoje umiejtnoci, wczy si w tworzenie historii naszej maej ojczyzny, pozna jej dziedzictwo i dooy swoj cegiek…”. Tymi sowami uczniowie klas pierwszych gimnazjum uroczycie powitali ca spoeczno szkoln,a delegacje  klas wypowiedziay tekst przysigi, ktry przypiecztowa przynaleno uczniw klas pierwszych do naszej szkoy .
Natomiast w swoich przemwieniach p. Elbieta Gowacka, p. Jacek Lipiski oraz p. Olga Stawiszyska skierowali do gimnazjalistw mie i ciepe sowa, yczc im samych sukcesw  i radoci w kadym dniu spdzonym w szkole.
 I w tej grupie wiekowej, tradycyjnie ju, pasowania na ucznia gimnazjum dokona „zotym kolcem” pan Andrzej Grabarczyk, a pani dyrektor na rce wychowawcw: p. Katarzyny Borkowskiej i p. Magdaleny Wojciechowskiej zoya pamitkowe Akty lubowania.
Bardzo miym akcentem byo przekazanie przez p. Olg Stawiszysk wszystkim pierwszoklasistom sodkiego upominku od p. Agnieszki Hanajczyk.
 Po czci oficjalnej na pierwszakw czekaa jeszcze jedna niespodzianka – poczstunek w klasach, przygotowany przez rodzicw.

[x] Zamknij