I N F O R M A C J E
O SZKOLE
S P O R T
SZKO�A PODSTAWOWA
GIMNAZJUM
KADRA
RODZICE
ABSOLWENCI
Pełna treść artykułu
Podsumowanie I semestru 2010/11 [data utworzenia: 2011-01-17 ]



Podsumowanie I semestru
roku szkolnego 2010/11


 

 Ogromnym sukcesem chóru Zespołu Szkół Sportowych pod dyrekcją  p.Bożeny Komorowskiej był występ chóru w Sali Kongresowej w Warszawie, gdzie odbył się finał ogólnopolskich programów edukacyjnych Narodowego Centrum Kultury „Śpiewająca Polska” i „Rytm”. Chórowi towarzyszyła Polska Orkiestra Radiowa pod batutą Krzysztofa Kusiel-Moroza. Nasz chór do udziału w koncercie został zaproszony jako reprezentant regionu łódzkiego. Gratulujemy.
 SZKOŁA PODSTAWOWA
  Klasy I – III
 Konkursy gminne:
  • I miejsce dla Ani Grabarczyk w kategorii klas pierwszych,
  • II miejsce dla Natalii Michalskiej w kategorii klas drugich
  • III miejsce dla  Mateusza Kucejko w kategorii klas trzecich
    w konkursie plastycznym ”Mnie ta ziemia od innych droższa”
    w II Gminnym Konkursie Patriotycznym zorganizowanym w ramach obchodów Miesiąca Pamięci Narodowej
 Konkursy szkolne:
  • W konkursie plastycznym„Bezpieczna droga do szkoły”, (nagrody ufundowane zostały przez sponsora akcji – stacje paliw „Statoil”) Główną nagrodę, I miejsce – rower i kask zdobyła uczennica Patrycja Kąpielska  uczennica klasy Ia.
  • Szkolny konkurs „Najciekawsza ozdoba choinkowa”. Zwycięzcy to:
    • I miejsca: Gabriela Krakowiak, Anita grochowska kl. I a, Natalia Michalska, Martyna Urbaniak kl. II c, Wiktoria Bogusz, Marta Błaszczyk kl. III a
    • II miejsca: Eryk Jałkiewicz, Julia Jałkiewicz kl. I a, Łukasz Stefaniak kl. II a, Patryk Nowaczyk kl. II c
    • III miejsca: Bartosz Podemski, Bartosz Przygodzki kl. I b, Martyna Rosińska, Julek Antczak kl. II a
  • Szkolny konkurs kolęd,  który został zorganizowany przez p. Elżbietę Romanowicz i p. Krystynę Kurek
    • I miejsce – Liwia Wiewiórka i Ola Pietrzak z oddziału przedszkolnego
    • II miejsce – Marcelina Kaczmarek z kl. II b
    • III miejsce – Ania Grabarczyk kl. I a oraz Przemek Grabarczyk kl. II b
    • Wyróżnienia otrzymali: Julia i Eryk Jałkiewicz z kl. I a, Zuzia Ziąbka i Paulina Bartosz z kl. II a, Patrycja Mianowska z kl. II b oraz Wiktor Romanowicz z kl. II b.
  • Szkolny konkurs plastyczny „Moja  ulubiona dyscyplina sportowa”, który został zorganizowany przez p. Mirosławę Bryszewską oraz p. Renatę Mrozińską.
    • I miejsce: Aleksandra Pietrzak – oddz. przedszkolny, Patrycja Kąpielska kl. I a, Maciej Galoch kl. II c, Mateusz Kucejko kl. IIIa
    • II miejsce: Igor Krysiak – oddz. przedszkolny, Bartek Samulski kl. I a, Julia Chmej kl. II c, Adrian Baum kl. III b
    • III miejsce: Lidia Sikora – oddz. przedszkolny, Marcin Kotecki kl. Ib, Paulina Bartosz kl. II b, Dominik Strumiłło kl. III b – opiekunowie p. J. Liberda, p. E. Jurek, p. K. Wiktorek, p. M. Grabarczyk, p. K..Tylka,   p. E. Zadworska, p. M. Bryszewska p. K. Hyża 
  Klasy IV– VI
 Konkursy ogólnopolskie:
  • Dyplom Laureata i 9 miejsce w kraju dla Krzysztofa Rząckiego kl. VI a oraz Dyplom Wyróżnienie i 11 miejsce w kraju dla Mateusza Pietrzaka kl. V b w ogólnopolskim konkursie matematycznym MULTITEST 2010 – do konkursu przygotowywała p. K. Kurek
 Konkursy gminne:
  • I miejsce dla Karoliny Dębowskiej kl. VI a  w kategorii indywidualnej oraz III miejsce dla drużyny w konkursie „Moja Polska”- konkurs organizowany przez SP1- opiekunowie p. M. Samulska,  p. G. Kwiatkowska
  • III miejsce dla drużyny szkoły podstawowej w „Gminnym turnieju wiedzy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina” – do konkursu uczniów przygotowała p. B. Komorowska  
  • III miejsce dla Dominiki Mianowskiej kl. IV b w   konkursie literackim  „Nie pytaj, co twój kraj może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojego kraju” oraz wyróżnienie dla Mateusza Pietrzaka kl. V b w konkursie recytatorskim „Ojczyzna jest darem i zadaniem w II Gminnym Konkursie Patriotycznym zorganizowanym w ramach obchodów Miesiąca Pamięci Narodowej – opiekun p. M. Samulska i p. G. Kwiatkowska
 Konkursy szkolne:
  • Szkolny konkurs kolęd :
    • I miejsce – Dominika Sitkiewicz kl. VI a oraz Malwina Frątczak i Klaudia Szczerbicka kl. VI b
    • II miejsce – Katarzyna Romanowicz kl. VI a i Martyna Szewczyk kl. V b oraz Natalia Smolarek i Laura Patera z kl. V b.
    • III miejsce – Agnieszka Goździewicz kl. V a
  • Etap szkolny Konkursu Matematyczno – Przyrodniczego.
    Do reprezentacji szkoły zakwalifikowali się uczniowie: Jerzy Serafin i Ernest Kacprzak  kl.Va oraz Mateusz Pietrzak i Piotr Ziąbka kl.Vb.
 GIMNAZJUM
 Konkursy ogólnopolskie:
  • Dyplom Uznania dla Karoliny Kostowskiej kl. I b za uzyskanie bardzo dobrego wyniku oraz Dyplom Uznania za uzyskanie dobrego wyniku dla Oliwii Majsterek kl. I a w ogólnopolskim konkursie „English High Flier 2010” – do konkursu przygotowywała p. A. Drabczyńska
Konkursy wojewódzkie:
  • Laureatkami XIII Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego
    im. K. K. Baczyńskiego zostały Roksana Nikodemska kl. I a oraz Kinga Ostrowska kl. III a – do konkursu przygotowały p. M. Wojciechowska i p. K. Borkowska.
  • Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „Świat przyrody w miniaturze” dla Rity Andrzejczak kl. III a – opiekun p. L. Lipińska
  • Do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego zakwalifikował się Cezary Opoczyński kl. III a – do konkursu przygotowała p. B. Szymańska
  • Do etapu ponadszkolnego w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej zakwalifikował się Konrad Syguła kl. III a – opiekun p. T. Kozanecki
 Konkursy powiatowe:
  • IV miejsce dla Borysa Bąk kl. III a  w etapie finałowym konkursu powiatowego „Razem w Europie”- opiekun p. M. Kalista
 Konkursy gminne:
  • III miejsce dla Aleksandry Olejniczak kl. III a w konkursie recytatorskim „Ojczyzna jest darem i zadaniem” oraz III miejsce dla Dawida Gapys kl. IIIb w   konkursie literackim  „Nie pytaj, co twój kraj może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojego kraju” w II Gminnym Konkursie Patriotycznym zorganizowanym w ramach obchodów Miesiąca Pamięci Narodowej- opiekun p. K. Borkowska i p. M. Wojciechowska
  • II miejsce dla drużyny w „Gminnym turnieju wiedzy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina” – do konkursu uczniów przygotowała p.B.Komorowska 
 Pani dyrektor E. Głowacka życzyła uczniom dalszych i liczniejszych sukcesów w konkursach przedmiotowych w II semestrze, a następnie poprosiła o przedstawienie osiągnięć sportowych. Prezentacji dokonała wicedyrektor szkoły pani Ilona Zinser.
 Dyrektor szkoły Elżbieta Głowacka na spotkaniu z każdą grupą wiekową podziękowała wszystkim nauczycielom i uczniom za dotychczasową pracę
i życzyła sukcesów w II semestrze.
W związku ze zbliżającymi się feriami przypomniała uczniom o przestrzeganiu zasad bezpiecznego zachowania oraz złożyła wszystkim życzenia dobrego
i owocnego wypoczynku.
 OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE
 GIMNAZJUM
  • Mistrzostwa Polski Młodzików - Mały Memoriał im. Janusza Kusocińskiego.
Konrad Syguła  VI miejsce    w  skoku w dal
Cezary Opoczyński  VII miejsce  w pchnięciu kulą
Cezary Opoczyński  VIII miejsce   w rzucie dyskiem
  •  Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

I miejsce w punktacji drużynowej
W konkurencjach indywidualnych:

I miejsca:

Cezary Opoczyński w rzucie dyskiem
Cezary Opoczyński  w pchnięciu kulą
Konrad Syguła w skoku w dal

II miejsca:     

Sztafeta 4 x 100m chłopców:
K. Syguła, T. Janicki, M. Kwiatkowski, M. Szymański.
Karol Wasilewski  w rzucie dyskiem
Michał Goździewicz  w pchnięciu kulą

III miejsca:     

Martyna Jakubowska  w rzucie dyskiem
Marcin Szymański w biegu na 100m
Karolina Fornal  w pchnięciu kulą

  •  Mistrzostwa Województwa Młodzików

Medale złote zdobyli:
Marcin Szymański  w biegu na 100m
Cezary Opoczyński w rzucie dyskiem i w pchnięciu kulą

Sztafeta 4 x 100m dziewcząt w składzie:
M. Grabarczyk, K. Ostrowska, I. Glińska, K. Fornal
Sztafeta 4 x 100m chłopców w składzie:
C. Opoczyński, M. Janiak, M. Kwiatkowski, M. Szymański

Medale srebrne zdobyli:
Marcin Kwiatkowski w biegu na 100m
Damian Jóźwiak  w rzucie dyskiem

Medale brązowe zdobyli:
Magdalena Justyn w rzucie dyskiem
Konrad Syguła  w skoku w dal
Michał Goździewicz w rzucie dyskiem
Michał Goździewicz w pchnięciu kulą

Trenerzy lekkoatletów -  R. Joachimiak, R. Karasiak, K. Tomczyk, P. Zdrajkowski.

 Wojewódzkie Sztafetowe Biegi Przełajowe
I miejsce dziewcząt!
I. Glińska, D. Gromek, R. Andrzejczak, R. Pietrzak, J. Kucejko, K. Ostrowska,
J. Ryczel, N. Marciniak, K. Fornal, M . Grabarczyk, trener – K. Tomczyk.
  •  Wojewódzkie Sztafety Pływackie
IV miejsce  dziewcząt.   (trener – L. Zdrajkowska)
  •  Rejonowe Rozgrywki w Piłkę Ręczną
III miejsce chłopców.   (trener – T. Drab)
 SZKOŁA PODSTAWOWA
  •  Wojewódzkie Sztafety Pływackie

III miejsce chłopców!        

D. Adamczewski, K. Chołys, A. Chudzik, J. Kałużny, M. Twardowski, M. Cukanow, P. Andrzejczak, M. Mysiala, P. Ziąbka, T. Kalina, K. Błaszczyk, I. Nowak. (Trener – G. Przybysz.)

  •  Wojewódzkie Sztafetowe Biegi Przełajowe
IV miejsce dziewcząt i V miejsce chłopców.
  •  Mistrzostwa Województwa klas V w Pływaniu

Cukanow Michał – II miejsce i 2 x III miejsce;  
Mateusz Twardowski – 2 x III miejsce;    
Piotr Ziąbka – III miejsce

  •  Mistrzostwa Województwa klas IV w Pływaniu
Błaszczyk Kacper – 2 x  I miejsce;   
Kałużny Jakub – I i II miejsce;  
Chudzik Antoni – I miejsce.
(Trener pływaków – L. Zdrajkowska)  
ŚREDNIE KLAS ORAZ WYRÓŻNIENI UCZNIOWIE
 ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
Uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce:
  1. Maria Bąk
  2. Wiktoria Chmielewska
  3. Mateusz Jóźwiak
  4. Maria Kiełbik
  5. Igor Krysiak
  6. Aleksandra Pietrzak
  7. Nikola Rębiewska
  8. Szymon Sałata
  9. Lidia Sikora
  10. Jakub Walczak
  11. Liwia Wiewiórska
  12. Liliana Zamojska
 SZKOŁA PODSTAWOWA
 Do klas I – III szkoły podstawowej (7 oddziałów) w pierwszym semestrze uczęszczało 192 uczniów - wszyscy klasyfikowani.
 Klasa I a:
  1. Anna Grabarczyk
  2. Julia Gralec
  3. Anita Grochowska
  4. Jakub Karasiński
  5. Patrycja Kąpielska
  6. Sara Kłosińska
  7. Gabriela Krakowiak
  8. Klaudia Milczarek
  9. Alicja Mokrosińska
  10. Bartosz Samulski
  11. Patrycja Sibińska

Klasa I b :
  1. Marcin Kotecki
  2. Gracjan Dudkiewicz
  3. Gabriela Olczyk
  4. Jakub Durlik

Klasa II a :
  1. Paulina Bartosz
  2. Julia Hak
  3. Kacper Królikowski
  4. Julia Kwiatkowska
  5. Natalia Łabędzka
  6. Wiktoria Maciąg
  7. Wiktoria Otto
  8. Martyna Rosińska
  9. Łukasz Stefaniak
  10. Zuzanna Ziąbka

Klasa II b:                                                                      
  1. Mateusz Brocki
  2. Wiktoria Głowacka
  3. Wiktoria Grabska
  4. Marcelina Kaczmarek
  5. Mateusz Łuczak
  6. Patrycja Mianowska
  7. Wiktor Olczyk
  8. Dawid Orczykowski
  9. Jakub Sara
  10. Zofia Zając

 

Klasa II c:

  1. Maciej Sikora
  2. Oliwia Juszczak
  3. Natalia Michalska
  4. Emilia Szymańska
  5. Maciej Galoch
  6. Hubert Ciecierski
  7. Nikodem Szewczyk
  8. Szymon Wajs


Klasa III a:

  1. Alan Grabski
  2. Zofia Dębska
  3. Julia Kaczmarek
  4. Zuzanna Kurowska
  5. Maciej Mas
  6. Łukasz Popielewski
  7. Oliwia Świątczak
  8. Nicola Mizerska


Klasa III b:

  1. Konrad Stefaniak
  2. Jakub Białek
  3. Gabriel Rakowiecki
  4. Karolina Stasiak
  5. Julia Nowacka
  6. Krzysztof Chołys
  7. Dominik  Strumiłło
  8. Joanna Małkiewicz


  Do klas IV – VI Szkoły Podstawowej (6 oddziałów) uczęszczało 160uczniów – wszyscy klasyfikowani
 Średnie ocen poszczególnych klas IV – VI w pierwszym półroczu:
  1. IV a – 4,21        
  2. IV b – 4,30        
  3. V a – 3,96      
  4. V b – 3,93
  5. VI a – 4,09
  6. VI b- 4,02
Średnia ocen klas IV – VI w I semestrze wynosi 4,08
Najwyższą średnia w szkole uzyskała Marta Drobnik z kl. VI a – 5,44
Uczniowie z najwyższą  średnią:
 

Średnia ocen

L.p.

Nazwisko i imię ucznia

Klasa

5,44

1

Marta Drobnik

VI a

5.22

2

Katarzyna Matczak

VI b

5, 11

3

Mariusz Podsiadły

V a

4

Piotr Ziąbka

V b

5

Klaudia Szczerbicka

VI b

5,10

6

Dominika Mianowska

IV b

5,0

7

Anna Nowak

IV a

8

Michał Gebel

IV a

9.

Hubert Janiszewski

IV b

10.

Antoni Chudzik

IV b

11.

Paweł Jankiewicz

IV b

12.

Paulina Skiera

V a

13.

Mateusz Pietrzak

V b

14.

Karolina Michaś

VI a

4,9

15.

Natalia Frede

IV a

16.

Gabriela Podemska

IV a

17.

Ludwik Janowski

IV b

18

Kamil Ścigaczewski

IV b

4,89

19

Bartłomiej Wdowiak

V a

20

Michał Cukanow

V b

21

Julia Paczkowska

VI a

22

Krzysztof Rzącki

VI a

23

Karolina Dębowska

VI a

24

Adrianna Hałas

VI b

25

Michał Susik

VI b

         4, 8

      

26

Weronika Jaskóła

IV a

27

Aleksander Sekuta

IV a

28

Aleksandra Żuk

IV a

29

Sandra Kosztowna

IV b

30

Oliwia Niemier

IV b

4,78

31

Julia Szkudlarek

V a

32

Katarzyna Romanowicz

VI a

33

Anna Wojciechowska

VI a

34

Szymon Jankiewicz

VI a

 GIMNAZJUM
 Do klas I –III gimnazjum( 6 oddziałów) uczęszczało 163 uczniów .
Klasyfikowani wszyscy.
  1. I a – 3,61
  2. I b -  3,51
  3. II a – 3,48
  4. II b- 3,2
  5. III a – 3,82
  6. III b – 3,27
Średnia ocen klas gimnazjum w I semestrze wynosi 3,48

Uczniowie ze średnia co najmniej 7,75  i bardzo dobrym zachowaniem:

  1. Kl. II a – Bartłomiej Dąbek – 5,14
  2. Kl. III a – Patrycja Pietrzak – 4,75
 
 



[ Strona Główna ]

G A L E R I A   Z D J Ę Ć | kliknij na zdjęciu aby powiekszyć
 ( 800 x 533 )
 ( 800 x 533 )
 ( 800 x 533 )
 ( 800 x 533 )
 
 ( 800 x 533 )
 ( 800 x 533 )
 ( 800 x 533 )
 ( 800 x 533 )
 
 ( 800 x 533 )
 ( 800 x 533 )
 ( 800 x 533 )
 ( 800 x 533 )
 
 ( 800 x 533 )
 ( 800 x 533 )
 ( 800 x 533 )
 ( 800 x 533 )
 
 ( 800 x 533 )
 ( 800 x 533 )
 ( 800 x 533 )
 ( 800 x 533 )
 
 ( 800 x 533 )
 ( 800 x 533 )
 


Wyszukiwarka
PROJEKTY I PROGRAMY
Szkoła posiada nowoczesną pracownię komputerową i Multimedialne Centrum Informacji z projektu współfinansowanego przez Unię Europejską
 Socrates Comenius
ADMINISTRACJA