Nowi czytelnicy w bibliotece szkolnej [data utworzenia: 2011-02-28 ]
  Nowi czytelnicy w bibliotece szkolnej
 Witajcie w wiecie ksiek! – tak pani bibliotekarka Grayna Kwiatkowska powitaa kad z klas pierwszych w bibliotece szkolnej w dniu 15 lutego 2011 roku. Klasa I b przysza z wychowawczyni pani Katarzyn Wiktorek i klasa I a z pani Elbiet Jurek. Dla dzieci byo to wielkie przeycie, bowiem samodzielnie wypoyczyy swoj pierwsz ksieczk. Ci uczniowie, ktrzy ju dawno umiej czyta, zaznaczali, e chodz z rodzicami do biblioteki miejskiej i tam te wypoyczaj ksiki.
 Panie bibliotekarki: Aleksandra Rychlik i Grayna Kwiatkowska z tej okazji odwitnie udekoroway bibliotek. Na cianie pojawi si napis: „Witamy Pierwszoklasistw!” oraz tekst przysigi, ktr dzieci skaday w trakcie spotkania:
 „My uczniowie pierwszej klasy,
uroczycie przyrzekamy,
e bdziemy ksiki kocha,
krzywdy zrobi im nie damy!
I wskazwek i rad ksiek
bdziemy sucha z uwag.
Obowizki czytelnika traktowa z powag!
Przyrzekamy!”
 W dalszej czci tej uroczystoci uczniowie byli pasowani ksik na czytelnika. Poznali zasady wypoyczania, korzystania z czytelni i zachowania si w bibliotece. Dzieci odgadyway zagadki i rebusy zwizane z ksik. Kady przy pomocy pani wychowawczyni mg wybra sobie ksieczk. Po wypoyczeniu czytelnicy siadali i od razu zaczynali z przejciem czyta. Moga to te obserwowa pani dyrektor Elbieta Gowacka, ktra odwiedzia dzieci w trakcie tego spotkania. yczya zapau i gorliwoci w czytaniu ksiek przez cae ycie!
 Od czasu pasowania pierwszoklasici stanowi najwikszy procent wypoyczajcych. Oby ten zapa im nie min!

[x] Zamknij