I N F O R M A C J E
O SZKOLE
S P O R T
SZKO�A PODSTAWOWA
GIMNAZJUM
KADRA
RODZICE
ABSOLWENCI
Pełna treść artykułu
Nowi czytelnicy w bibliotece szkolnej [data utworzenia: 2011-02-28 ]
  Nowi czytelnicy w bibliotece szkolnej
 Witajcie w świecie książek! – tak pani bibliotekarka Grażyna Kwiatkowska powitała każdą z klas pierwszych w bibliotece szkolnej w dniu 15 lutego 2011 roku. Klasa I b przyszła z wychowawczynią panią Katarzyną Wiktorek i klasa I a z panią Elżbietą Jurek. Dla dzieci było to wielkie przeżycie, bowiem samodzielnie wypożyczyły swoją pierwszą książeczkę. Ci uczniowie, którzy już dawno umieją czytać, zaznaczali, że chodzą z rodzicami do biblioteki miejskiej i tam też wypożyczają książki.
 Panie bibliotekarki: Aleksandra Rychlik i Grażyna Kwiatkowska z tej okazji odświętnie udekorowały bibliotekę. Na ścianie pojawił się napis: „Witamy Pierwszoklasistów!” oraz tekst przysięgi, którą dzieci składały w trakcie spotkania:
 „My uczniowie pierwszej klasy,
uroczyście przyrzekamy,
że będziemy książki kochać,
krzywdy zrobić im nie damy!
I wskazówek i rad książek
będziemy słuchać z uwagą.
Obowiązki czytelnika traktować z powagą!
Przyrzekamy!”
 W dalszej części tej uroczystości uczniowie byli pasowani książką na czytelnika. Poznali zasady wypożyczania, korzystania z czytelni i zachowania się w bibliotece. Dzieci odgadywały zagadki i rebusy związane z książką. Każdy przy pomocy pani wychowawczyni mógł wybrać sobie książeczkę. Po wypożyczeniu czytelnicy siadali i od razu zaczynali z przejęciem czytać. Mogła to też obserwować pani dyrektor Elżbieta Głowacka, która odwiedziła dzieci w trakcie tego spotkania. Życzyła zapału i gorliwości w czytaniu książek przez całe życie!
 Od czasu pasowania pierwszoklasiści stanowią największy procent wypożyczających. Oby ten zapał im nie minął!
 [ Strona Główna ]

G A L E R I A   Z D J Ę Ć | kliknij na zdjęciu aby powiekszyć
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 533 )
 
 ( 800 x 533 )
 ( 800 x 533 )
 ( 800 x 533 )
 


Wyszukiwarka
PROJEKTY I PROGRAMY
Szkoła posiada nowoczesną pracownię komputerową i Multimedialne Centrum Informacji z projektu współfinansowanego przez Unię Europejską
 Socrates Comenius
ADMINISTRACJA