Potyczki drugoklasistów [data utworzenia: 2011-05-22 ]
"Potyczki drugoklasistów" to konkurs z języka niemieckiego dla gimnazjalistów zorganizowany przez nauczyciela prowadzącego zajęcia - panią Annę Pietrzak.
Uczniowie klas IIA i IIB chcąc sprawdzić swoje umiejętności językowe zgłosili chęć uczestniczenia w konkursie, który obejmował zagadnienia z języka niemieckiego z dwóch lat nauki.
 6 maja wszyscy chętni podzieleni na grupy stawili czoło zadaniom przygotowanym przez nauczyciela. Zespoły pisały przepis na sałatkę owocową, wywiad ze znaną osobą czy opisywały pogodę. Rywalizacji towarzyszyły emocje, gdyż walka była wyrównana. Na finiszu zwyciężyła grupa w składzie: Klaudia Kapusta i Bartek Dąbek z klasy IIA, która wyprzedziła drużynę: Daniela Przybysza, Artura Mrowińskiego i Bartka Mysiali.
 Wszystkim należą się gratulacje i wyrazy uznania za znakomite wyniki.
Anna Pietrzak