My i nasz organizm - projekt gimnazjalny [data utworzenia: 2011-05-24 ]

W roku szkolnym 2010/2011 w gimnazjalnym projekcie edukacyjnym  uczestniczyli uczniowie drugich klas gimnazjum. Ogólny temat „My i nasz organizm” realizowany był przez 10 grup projektowych,  pod kierunkiem nauczycieli - opiekunów projektów.

Opiekunami grup projektowych byli nauczyciele:

• p. Liliana Lipińska,
  • p. Bogumiła Szymańska,
  • p. Renata Mrozińska,
  • p. Ewa Jóźwiak,
  • p. Justyna Pałka,
  • p. Tomasz Drab,
  • p. Robert Joachimiak.

Koordynatorem ds. projektu  był p. Tomasz Kozanecki.

Tematy projektów poszczególnych grup dotyczyły prawidłowego odżywiania się, zdrowego stylu życia, chemicznego składu żywności i roli pierwiastków chemicznych w organizmie człowieka, prawidłowej diety sportowca oraz skutków stosowania dopingu. Dwie grupy badały wpływ mody na  obraz naszego ciała i związane z odchudzaniem choroby.
Część uczniów zajęła się wykorzystaniem możliwości komputera do przekazywania informacji.

20 maja 2011r.  odbyły się publiczne prezentacje edukacyjnego projektu gimnazjalnego, które były podsumowaniem pracy uczniów realizujących projekt.
O godzinie 10.00 na małej sali gimnastycznej spotkali się uczniowie klas drugich, aby zaprezentować efekty swojej pracy. Na prezentacje zaproszeni zostali: dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz uczniowie klas pierwszych. Prezentacje oceniała komisja w składzie:
  • Dyrektor szkoły – p. Elżbieta Głowacka
  • Wicedyrektor – p. Renata Rzepecka
  • Nauczyciel j. polskiego – p. Katarzyna Borkowska
  • Nauczyciel j. niemieckiego – p. Anna Pietrzak
 Poszczególne grupy prezentowały swoją pracę nad realizacją projektu. Efekty okazały się imponujące . Uczniowie zdobytą wiedzę i umiejętności  przedstawili w postaci  poradników zdrowia, prezentacji multimedialnych, plakatów, wywiadów i sondaży. Prezentacje wzbudziły duże zainteresowanie publiczności i zostały pozytywnie ocenione pod względem merytorycznym i językowym. Warto podkreślić walory estetyczne zaprezentowanych prac oraz zaangażowanie wszystkich członków zespołów w realizację projektów.
 Podsumowaniem pokazu była degustacja kanapek i napojów.
 Na zakończenie p. dyrektor Elżbieta Głowacka podziękowała wszystkim opiekunom oraz uczniom za wysoki poziom realizowanych projektów oraz prezentacji.
 Gratulujemy!

Grupa I ( 800 x 533 )