My i nasz organizm - projekt gimnazjalny [data utworzenia: 2011-05-24 ]

W roku szkolnym 2010/2011 w gimnazjalnym projekcie edukacyjnym  uczestniczyli uczniowie drugich klas gimnazjum. Oglny temat „My i nasz organizm” realizowany by przez 10 grup projektowych,  pod kierunkiem nauczycieli - opiekunw projektw.

Opiekunami grup projektowych byli nauczyciele:

• p. Liliana Lipiska,
  • p. Bogumia Szymaska,
  • p. Renata Mroziska,
  • p. Ewa Jwiak,
  • p. Justyna Paka,
  • p. Tomasz Drab,
  • p. Robert Joachimiak.

Koordynatorem ds. projektu  by p. Tomasz Kozanecki.

Tematy projektw poszczeglnych grup dotyczyy prawidowego odywiania si, zdrowego stylu ycia, chemicznego skadu ywnoci i roli pierwiastkw chemicznych w organizmie czowieka, prawidowej diety sportowca oraz skutkw stosowania dopingu. Dwie grupy baday wpyw mody na  obraz naszego ciaa i zwizane z odchudzaniem choroby.
Cz uczniw zaja si wykorzystaniem moliwoci komputera do przekazywania informacji.

20 maja 2011r.  odbyy si publiczne prezentacje edukacyjnego projektu gimnazjalnego, ktre byy podsumowaniem pracy uczniw realizujcych projekt.
O godzinie 10.00 na maej sali gimnastycznej spotkali si uczniowie klas drugich, aby zaprezentowa efekty swojej pracy. Na prezentacje zaproszeni zostali: dyrekcja szkoy, nauczyciele oraz uczniowie klas pierwszych. Prezentacje oceniaa komisja w skadzie:
  • Dyrektor szkoy – p. Elbieta Gowacka
  • Wicedyrektor – p. Renata Rzepecka
  • Nauczyciel j. polskiego – p. Katarzyna Borkowska
  • Nauczyciel j. niemieckiego – p. Anna Pietrzak
 Poszczeglne grupy prezentoway swoj prac nad realizacj projektu. Efekty okazay si imponujce . Uczniowie zdobyt wiedz i umiejtnoci  przedstawili w postaci  poradnikw zdrowia, prezentacji multimedialnych, plakatw, wywiadw i sonday. Prezentacje wzbudziy due zainteresowanie publicznoci i zostay pozytywnie ocenione pod wzgldem merytorycznym i jzykowym. Warto podkreli walory estetyczne zaprezentowanych prac oraz zaangaowanie wszystkich czonkw zespow w realizacj projektw.
 Podsumowaniem pokazu bya degustacja kanapek i napojw.
 Na zakoczenie p. dyrektor Elbieta Gowacka podzikowaa wszystkim opiekunom oraz uczniom za wysoki poziom realizowanych projektw oraz prezentacji.
 Gratulujemy!

Grupa I ( 800 x 533 )