Leszek Lipiński - 50 lat w oświacie [data utworzenia: 2011-10-20 ]

Leszek Lipiński
50 lat pracy w oświacie,
45 lat pracy w szkole przy ulicy Bankowej

„Ze swojej pasji uczyń swoją pracę, a będziesz najszczęśliwszym
człowiekiem na świecie.”

Jest wśród nas taki szczęśliwy człowiek. Opiekun, wychowawca, nauczyciel, trener, znany wszystkim doskonale – Leszek Lipiński.
Niecodzienna   uroczystość odbyła się 14 października 2011 roku w naszej szkole.
Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu zaproszenia przyjęło wielu znamienitych gości.
  • Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego Pan Jacek Lipiński
  • Poseł na Sejm RP Pani Agnieszka Hanajczyk
  • Sekretarz Aleksandrowa Łódzkiego Pani Iwona Dąbek
  • Skarbnik Aleksandrowa Łódzkiego Pan Grzegorz Siech
  • Naczelnik Wydziału  Edukacji, Kultury i Sportu Pani Hanna Beda
  • Naczelnik Wydziału Informacji i Promocji Pan Tomasz Barszcz
  • Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej, Przewodnicząca Rady Rodziców w naszej szkole Pani Małgorzata Grabarczyk
  • Dyrektorzy szkoły przy ulicy Bankowej:
    - Pani  Teresa Stasiak Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3
      w latach 1968-1978
    - Pan Marek Sadowski Dyrektor Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3
      w latach 1978-1982
    - Pani Halina Zawiślak Dyrektor Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3
      w latach 1982-1999
    - Pani Elżbieta Głowacka Dyrektora Zespołu Szkół Sportowych

od roku 1999  do chwili obecnej.
  • Wicedyrektorzy do spraw sportu - Pani Elżbieta Strzelczyk–Burska i Pani Halina Ścigaczewska.
  • Dyrektor Krytej Pływalni „Olimpijczyk” Pan Arkadiusz Cichecki.
  • Pani Natalia Lipińska, żona Jubilata
  • Wychowankowie Leszka Lipińskiego z lat 1966–2011.

Za swoją pełną poświęceń pracę, za osiągnięcia i niewymierny  trud  włożony w wychowanie setek młodych ludzi Pan Leszek Lipiński otrzymał liczne nagrody, upominki i kwiaty.
Wielką niespodzianką dla Trenera okazała się  obecność żony – Pani Natalii Lipińskiej, zawsze wspierającej męża w jego, nawet najbardziej szalonych działaniach.

Wzruszającym, wyjątkowym i  doniosłym momentem było wejście na salę 50 wychowanków.
Bardzo zaskoczony i poruszony Pan Leszek przyjmował róże symbolizujące 50 lat pracy.
 Dwoje Olimpijczyków, Medaliści Mistrzostw Świata i Europy, wielu Mistrzów i medalistów Mistrzostw Polski  oraz setki osób z wszechstronną sprawnością ruchową i potrzebą aktywności w codziennym, dorosłym życiu - to owoce 50 letniej pracy wychowawcy, nauczyciela i trenera.

Panu Leszkowi Lipińskiemu życzymy jeszcze wielu lat pracy z młodzieżą, sukcesów sportowych ale również chwil wytchnienia, wielu przyjaciół i przede wszystkim zdrowia, aby mógł Pan realizować kolejne marzenia.

Dyrekcja szkoły dziękuje wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w uroczystości.