ŚNIADANIE DAJE MOC [data utworzenia: 2011-11-10 ]
  „ŚNIADANIE DAJE MOC”
 W SPORTOWEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

W dniu 08.11.2011 uczniowie klas I-III po raz pierwszy wzięli udział w akcji edukacyjnej „ Śniadanie daje moc”. Organizatorem ogólnopolskiej akcji było Partnerstwo dla Zdrowia (Instytut Matki i Dziecka, Danone, Biedronka, Lubella)
  Patronat honorowy objęło Ministerstwo Zdrowia. Celem akcji było zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki czemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.
 Uroczyste podsumowanie akcji w naszej szkole  odbyło się na małej sali gimnastycznej, którego dokonała pani  dyrektor szkoły Elżbieta Głowacka.
 W ramach akcji wśród naszych najmłodszych uczniów odbyły się spotkania poszczególnych klas z pielęgniarką szkolną p. W. Gochnio, podczas których pani  pielęgniarka  przedstawiła uczniom  podstawowe informacje na temat  zdrowego odżywiania. Uczniowie rozwiązywali rebusy i krzyżówki,  gdzie hasłem było śniadanie. Najstarsi uczniowie gimnazjum (wolontariusze): Ewelina Wojtyniak i Grzegorz Trzebiński przedstawili uczniom prezentację multimedialną: Jem śniadanie każdego dnia. Następnie uczniowie wraz z   wychowawcami  i  przy  wsparciu  rodziców  przygotowali w swoich klasach  zdrowe śniadania.  Można było zjeść szaszłyki owocowe, mini kanapki z warzywami, wędliną i różnymi serami  oraz najróżniejsze sałatki. Uczniowie klasy II B uczyli się rozpoznawać zioła po zapachu i wyglądzie. Zabawy było przy tym co nie miara. Ponadto dla wszystkich uczniów były  zdrowe niespodzianki od  jednego z organizatorów: firmy Lubella, która dostarczyła porcję zdrowego musli, aby wdrażać uczniów do nawyku zdrowego  rozpoczynania dnia - każdego dnia.  Apetyty wszystkim dopisywały. Ponadto wśród uczniów został ogłoszony konkurs na parę plastyczną: „ŚNIADANIE  DAJE MOC”
 Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w zorganizowaniu akcji,
Firmie Lubella za podarowanie dla każdego ucznia paczek muslli,
pani Wioletcie Gochnio za wsparcie metodyczne
oraz wolontariuszom za przygotowanie prezentacji.

Jednocześnie  przypominamy wszystkim uczniom, iż po drugiej godzinie lekcyjnej w naszej szkole jest przerwa śniadaniowa. W stołówce szkolnej można otrzymać bezpłatnie herbatę  (fundowaną przez Radę Rodziców) oraz  zapominalscy mogą kupić kanapki  przygotowywane  przez panie kucharki.