NIADANIE DAJE MOC [data utworzenia: 2011-11-10 ]
  „NIADANIE DAJE MOC”
 W SPORTOWEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

W dniu 08.11.2011 uczniowie klas I-III po raz pierwszy wzili udzia w akcji edukacyjnej „ niadanie daje moc”. Organizatorem oglnopolskiej akcji byo Partnerstwo dla Zdrowia (Instytut Matki i Dziecka, Danone, Biedronka, Lubella)
  Patronat honorowy objo Ministerstwo Zdrowia. Celem akcji byo zwikszanie wiadomoci nt. zdrowego odywiania i roli niadania w diecie dziecka. niadanie to najwaniejszy posiek dnia. Dziki czemu dzieci maj energi do nauki, lepiej koncentruj si podczas lekcji i maj si do zabawy.
 Uroczyste podsumowanie akcji w naszej szkole  odbyo si na maej sali gimnastycznej, ktrego dokonaa pani  dyrektor szkoy Elbieta Gowacka.
 W ramach akcji wrd naszych najmodszych uczniw odbyy si spotkania poszczeglnych klas z pielgniark szkoln p. W. Gochnio, podczas ktrych pani  pielgniarka  przedstawia uczniom  podstawowe informacje na temat  zdrowego odywiania. Uczniowie rozwizywali rebusy i krzywki,  gdzie hasem byo niadanie. Najstarsi uczniowie gimnazjum (wolontariusze): Ewelina Wojtyniak i Grzegorz Trzebiski przedstawili uczniom prezentacj multimedialn: Jem niadanie kadego dnia. Nastpnie uczniowie wraz z   wychowawcami  i  przy  wsparciu  rodzicw  przygotowali w swoich klasach  zdrowe niadania.  Mona byo zje szaszyki owocowe, mini kanapki z warzywami, wdlin i rnymi serami  oraz najrniejsze saatki. Uczniowie klasy II B uczyli si rozpoznawa zioa po zapachu i wygldzie. Zabawy byo przy tym co nie miara. Ponadto dla wszystkich uczniw byy  zdrowe niespodzianki od  jednego z organizatorw: firmy Lubella, ktra dostarczya porcj zdrowego musli, aby wdraa uczniw do nawyku zdrowego  rozpoczynania dnia - kadego dnia.  Apetyty wszystkim dopisyway. Ponadto wrd uczniw zosta ogoszony konkurs na par plastyczn: „NIADANIE  DAJE MOC”
 Dzikujemy wszystkim rodzicom za pomoc w zorganizowaniu akcji,
Firmie Lubella za podarowanie dla kadego ucznia paczek muslli,
pani Wioletcie Gochnio za wsparcie metodyczne
oraz wolontariuszom za przygotowanie prezentacji.

Jednoczenie  przypominamy wszystkim uczniom, i po drugiej godzinie lekcyjnej w naszej szkole jest przerwa niadaniowa. W stowce szkolnej mona otrzyma bezpatnie herbat  (fundowan przez Rad Rodzicw) oraz  zapominalscy mog kupi kanapki  przygotowywane  przez panie kucharki.