Wizyta Koa Polonistycznego w redakcji „40 i [data utworzenia: 2012-03-03 ]
  Wizyta Koa Polonistycznego
w redakcji "40 i cztery"

Dnia 27 lutego 2012 roku uczniowie klas V A i V B uczszczajcy na zajcia Koa Polonistycznego  prowadzonego przez pani Grayn  Kwiatkowsk wybrali si do redakcji lokalnej gazety (dokadniej  Biuletynu Informacyjnego Urzdu Miejskiego w Aleksandrowie dzkim) "40 i cztery''. Powitaa nas pani Dorota Bedowska – Zema, ktra jest redaktorem naczelnym. Wszyscy rozgldali si wokoo i podziwiali biuro redakcji, mieszczce si w nowym budynku przy Placu Kociuszki. Tymczasem pani opowiedziaa nam histori "40 i cztery", ktra ukazuje si od 1991 roku. Wspomniaa, e ju jako licealistka pisaa teksty do lokalnego pisma. Kady by ciekawy, jak tworzy si gazet? Wtpliwoci rozwiaa pani redaktor, ktra wszystko nam dokadnie wytumaczya. Pokazaa program komputerowy, w ktrym powstaje gazeta.
 Zainteresowanie byo due. Janek Grabowski ucieszy si, e mg wreszcie pozna redaktora zajmujcego si sportem, innych ciekawio, ile kosztuje reklama w gazecie. - Oj duo! Zaley to od wielu czynnikw - odpowiedziaa pani Bedowska - Zema.
 Pod koniec naszej godzinnej wizyty pani redaktor Krystyna Buda – Sowa przeprowadzia z nami krtkie wywiady, ktre oczywicie byy nagrywane. Zapytaa:
- Czy chcielibycie w przyszoci zosta dziennikarzami?
 Odpowiedzi byy podzielone, ale jednak wikszo stwierdzia, e podoba im si ten zawd i w przyszoci chcieliby pracowa w jakie redakcji. Ju tego samego dnia moglimy oglda siebie w telewizji lokalnej „Aleksandrowskim Kurierze  Samorzdowym”.
 Jednym sowem wycieczka bya UDANA!
 Dominika Mianowska
uczennica kl. V B