Wizyta Koła Polonistycznego w redakcji „40 i [data utworzenia: 2012-03-03 ]
  Wizyta Koła Polonistycznego
w redakcji "40 i cztery"

Dnia 27 lutego 2012 roku uczniowie klas V A i V B uczęszczający na zajęcia Koła Polonistycznego  prowadzonego przez panią Grażynę  Kwiatkowską wybrali się do redakcji lokalnej gazety (dokładniej  Biuletynu Informacyjnego Urzędu Miejskiego w Aleksandrowie Łódzkim) "40 i cztery''. Powitała nas pani Dorota Bełdowska – Zemła, która jest redaktorem naczelnym. Wszyscy rozglądali się wokoło i podziwiali biuro redakcji, mieszczące się w nowym budynku przy Placu Kościuszki. Tymczasem pani opowiedziała nam historię "40 i cztery", która ukazuje się od 1991 roku. Wspomniała, że już jako licealistka pisała teksty do lokalnego pisma. Każdy był ciekawy, jak tworzy się gazetę? Wątpliwości rozwiała pani redaktor, która wszystko nam dokładnie wytłumaczyła. Pokazała program komputerowy, w którym powstaje gazeta.
 Zainteresowanie było duże. Janek Grabowski ucieszył się, że mógł wreszcie poznać redaktora zajmującego się sportem, innych ciekawiło, ile kosztuje reklama w gazecie. - Oj dużo! Zależy to od wielu czynników - odpowiedziała pani Bełdowska - Zemła.
 Pod koniec naszej godzinnej wizyty pani redaktor Krystyna Buda – Sowa przeprowadziła z nami krótkie wywiady, które oczywiście były nagrywane. Zapytała:
- Czy chcielibyście w przyszłości zostać dziennikarzami?
 Odpowiedzi były podzielone, ale jednak większość stwierdziła, że podoba im się ten zawód i w przyszłości chcieliby pracować w jakieś redakcji. Już tego samego dnia mogliśmy oglądać siebie w telewizji lokalnej „Aleksandrowskim Kurierze  Samorządowym”.
 Jednym słowem wycieczka była UDANA!
 Dominika Mianowska
uczennica kl. V B