I N F O R M A C J E
O SZKOLE
S P O R T
SZKO�A PODSTAWOWA
GIMNAZJUM
KADRA
RODZICE
ABSOLWENCI
Pełna treść artykułu
Zaśpiewali koncertowo [data utworzenia: 2012-05-28 ]
    Zaśpiewali koncertowo
12 maja 2012 r. odbył się w Łodzi koncert "Adiemus: Songs Of Sanctuary" kompozytora Karla Jenkinsa w wykonaniu amatorskich dziecięcych i młodzieżowych chórów aglomeracji łódzkiej, Zespołu Instrumentów Klawiszowych "Orffa" i solistek - Agnieszki Makówki, solistki Teatru Wielkiego w Łodzi oraz Emilii Klimczak, solistki Teatru Muzycznego w Łodzi. Wśród zaproszonych do udziału chórów znalazł się również Chór Zespołu Szkól Sportowych w Aleksandrowie Łódzkim. Do koncertu uczniowie przygotowywali się od kilku miesięcy, gdyż stopień trudności utworu był naprawdę wysoki. Ciekawostką jet to, że tekst utworu stanowiły sylaby układające się w nieistniejące w żadnym języku słowa. Z jednej strony pełne zadumy, kantylenowe części, z drugiej rytmiczne i dynamiczne przydały cyklowi Adiemus Songs of Sanctuary wielką popularność na całym świecie, dlatego młodzi wykonawcy z wielkim zaangażowaniem i chęcią pokonywali kolejne takty i części utworu. Efekt tego niecodziennego wyzwania był impnujący. Koncert zgromadził rzeszę słuchaczy, którzy ogromnym aplauzem nagradzali wykonanie kolejnych części Adiemusa. 
 Patronat honorowy nad koncertem objęli: Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Dyrektor Narodowego Centrum Kultury Krzysztof Dudek.
Patronat medialny: TVP Łódź, Narodowe Centrum Kultury, Miasto Łódź.[ Strona Główna ]

G A L E R I A   Z D J Ę Ć | kliknij na zdjęciu aby powiekszyć
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 


Wyszukiwarka
PROJEKTY I PROGRAMY
Szkoła posiada nowoczesną pracownię komputerową i Multimedialne Centrum Informacji z projektu współfinansowanego przez Unię Europejską
 Socrates Comenius
ADMINISTRACJA