I N F O R M A C J E
O SZKOLE
S P O R T
SZKO�A PODSTAWOWA
GIMNAZJUM
KADRA
RODZICE
ABSOLWENCI
Pełna treść artykułu
Teatr Grecki Katharsis w naszej szkole [data utworzenia: 2012-06-19 ]
 Teatr Grecki Katharsis w naszej szkole 
 Teatr Grecki Katharsis w naszej szkole … dzięki wsparciu  finansowemu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Aleksandrowie Łódzkim  uczniowie naszej szkoły mogli w dniu 13.06.2012 obejrzeć w poszczególnych grupach wiekowych przedstawienia teatralne.  To wyjątkowa i ciekawa forma działań profilaktycznych adresowanych do młodych ludzi. 
 Uczniowie klas I-III mogli świetnie uczyć się i bawić śledząc losy mądrego żółwia w bajce pt.  „ŻÓŁW ZORBA KONTRA MITAKIS”.
 Starsi uczniowie szkoły podstawowej (klasy IV-VI) mogli  podczas spektaklu  „DZIECI W SIECI” przekonać się, że żyjemy w czasach, które oferują  atrakcyjny, lecz często fałszywy wizerunek świata wykreowany przez media. Kino, Internet i telewizja stwarzają złudny, a jednocześnie pociągający obraz rzeczywistości. Nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo może to zaważyć na  życiu, jak poważne mogą być konsekwencje ulegania złudzeniom.
 Natomiast nasi najstarsi uczniowie – gimnazjaści mogli zmierzyć się z  miłością – niebezpieczną, trudną, pełną ofiarności i chęci pomocy. W tle narkotyki. To osnowa ideowa dramatu „Pomóż mi…..” i losów Agnieszki, która mówiąc skrótowo „źle wybrała”. Zakochała się w chłopcu, który od samego początku „chciał tylko pieniędzy jej ojca”. Walka dobra ze złem toczy się nie tylko we wszechświecie. Toczy się w nas samych, bo jak wybrzmiewa w finałowej piosence Agnieszki: „ Każdy człowiek ma dwie twarze, Dobry Bóg dał mu je w darze, Jedna to anielska twarz, Diabeł ma nad drugą straż, Obie masz, obie masz…”. Być może to jest odpowiedź…
 [ Strona Główna ]

G A L E R I A   Z D J Ę Ć | kliknij na zdjęciu aby powiekszyć
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 ( 800 x 600 )
 


Wyszukiwarka
PROJEKTY I PROGRAMY
Szkoła posiada nowoczesną pracownię komputerową i Multimedialne Centrum Informacji z projektu współfinansowanego przez Unię Europejską
 Socrates Comenius
ADMINISTRACJA