Dzień Edukacji Narodowej 2012 [data utworzenia: 2012-10-23 ]

"Wykształcenie to dobro,
którego nic nie jest w stanie nas pozbawić".

J. Menander
 12 października 2012 r. w naszej szkole obchodzono Dzień Edukacji Narodowej.
Z tej okazji odbyły się uroczyste apele w każdej grupie wiekowej z udziałem dyrekcji szkoły, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi.
 Część artystyczną  w młodszej grupie wiekowej przygotowała klasa II b  wraz z wychowawczynią panią Katarzyną Hyża. Program utrzymany był w wesołym nastroju. Wzbogaciły go  piosenki śpiewane przez klasę, a podkład muzyczny wykonany był na gitarze przez panią Elżbietę Romanowicz. Na ,,małej scenie” wystąpiły i  pięknie recytowały wierszyki również dzieci z oddziału przedszkolnego. Na zakończenie uczniowie wręczyli nauczycielom drobne upominki.
 Uczniowie z grupy wiekowej IV-VI mogli obejrzeć program artystyczny przygotowany przez klasę IV b pod opieką pań Elżbiety Romanowicz i Marzeny Samulskiej. Artyści piosenkami, wierszami i scenkami na wesoło wyrazili swoją wdzięczność wszystkim pracownikom oświaty:
 „Kochani nauczyciele, bądźcie wciąż z nami!
Życzymy Wam szczęścia na następne lata –
Niech żyje i rozkwita nasza oświata”

Apel w gimnazjum przygotowany został przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekunów p. Anny Pietrzak oraz p. Bartłomieja Grzanka.
 Uczniowie zaprezentowali historię powstania i kształtowania się szkoły na świecie na przełomie wieków. Apel uświetnił występ Justyny Sikory, która zaśpiewała jeden  ze szlagierów współczesnej muzyki anglojęzycznej. Miłym akcentem było obdarowanie nauczycieli słodką niespodzianką.
  Na każdym apelu pani Elżbieta Głowacka dyrektor szkoły składała wszystkim pracownikom oświaty najlepsze życzenia oraz doceniając ich pracę wręczyła Nagrody Dyrektora. Otrzymali je:
  Nauczyciele:
·    p. Tomasz Drab
·    p. Anna Drabczyńska
·    p. Elżbieta Jurek
·    p. Roman Karasiak
·    p. Grażyna Kwiatkowska
·    p. Grzegorz Przybysz
·    p. Marzena Samulska
·    p. Kazimierz Tomczyk
·    p. Magdalena Wojciechowska
  Pracownicy administracji i obsługi: