WYCIECZKA PO WOJEWÓDZTWIE ŁÓDZKIM [data utworzenia: 2012-11-13 ]

WYCIECZKA PO WOJEWÓDZTWIE ŁÓDZKIM
 Z inicjatywy Pani Ilony Rafalskiej- radnej Sejmiku Województwa Łódzkiego uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p.Magdaleny Kalista wzięli udział w konkursie turystyczno – krajoznawczym zorganizowanym przez Stowarzyszenie „ Film – Przyroda – Kultura” objętym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Pana Witolda Stępnia. Hasło przewodnie konkursu to: „Turystyczne skarby Łódzkiego – wyprawa 2012”.
 Celem konkursu było pogłębienie wiedzy z dziedziny historii, kultury i przyrody Ziemi Łódzkiej, wskazanie walorów turystyczno – krajoznawczych i rekreacyjnych województwa łódzkiego. Zadaniem uczniów było przygotowanie  dokładnego  programu
z uwzględnieniem kosztów wycieczki.
 Nasi uczniowie przygotowali taki plan i wygrali! Klasa II B gimnazjum pod opieką p.Magdaleny Kalista i p.Renaty Rzepeckiej wyruszył a na wyprawę 15 i 16 października. Trasa wycieczki obejmowała:
- Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi
- Termy w Uniejowie
- Zamek w Łęczycy
- Pałac Poznańskiego w Łodzi
Kończąc zwiedzanie uznaliśmy, iż nie trzeba daleko szukać ciekawych miejsc - mamy ich mnóstwo wokół siebie i niestety często o tym zapominamy!