Czcionka:

Kontrast:

Samorząd Uczniowski

Samorząd – to właśnie praca, żeby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem pracują,
uczą się i pół dnia razem spędzają, żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał, nie wyśmiewał,
a przeciwnie, żeby świadczył przysługi, pomagał,opiekował się i pilnował porządku.

/Janusz Korczak/

Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie szkoły. Członkiem samorządu uczniowie stają się automatycznie w chwili przyjęcia do szkoły. Przestają nimi być w momencie, gdy szkołę opuszczają. Niezależnie od tego, jak bardzo uczeń jest zaangażowany w życie szkoły – ma prawo wpływać na to, co się w niej dzieje. Może z tego prawa korzystać na różne sposoby , uczestnicząc w spotkaniach zajęć rozwijających czy gier sportowych, dekorując salę gimnastyczną na imprezę karnawałową, pisząc artykuły do szkolnej gazetki, tworząc stronę internetową lub organizując wystawę fotografii. Te i wiele innych działań uczniowskich to właśnie aktywność samorządu uczniowskiego – możliwości jest tyle, że każdy może znaleźć coś dla siebie!

Samorząd Uczniowski jest organizacją działającą na rzecz uczniów i zarządzaną przez uczniów. Jest organizacją niezależną od administracji oświatowej i jakiejkolwiek partii czy ugrupowań politycznych. To uczniowie decydują, jakimi sprawami samorząd będzie się zajmował. Dlatego pole działania samorządu jest właściwie nieograniczone.

Samorząd jest organizacją demokratyczną. Uczniowie w sposób nieskrępowany wybierają swoich przedstawicieli, mogą uczestniczyć w tworzeniu i realizacji programu pracy samorządu. Daje to każdemu uczniowi szansę znalezienia swojego miejsca w szkole.

Samorząd uczy odpowiedzialności za podejmowane działania. Dzięki temu, uczniowie zdobywają umiejętność wyrażania własnego zdania, stają się bardziej samodzielni i asertywni. Uczą się wykazywania inicjatywy, wytrwałości w realizowaniu podjętych zobowiązań, a także przewidywania ich konsekwencji.

Rada Samorządu Uczniowskiego 2019/2020

Przewodnicząca: Natalia Zarzycka klasa VII B

Wiceprzewodnicząca: Magdalena Jakubowska klasa VIII A

Wiceprzewodniczący: Oliwier Szymański klasa VIII B

W Samorządzie Uczniowskim działają sekcje:

• Organizacyjno – porządkowa,
  • Informacyjna
  • Dekoracyjna
  • Charytatywna (współpraca z wolontariatem szkolnym)

Serdecznie zapraszamy do pracy w sekcjach Samorządu Uczniowskiego !!!

Data dodania: 2019-09-23 11:33:34
Data edycji: 2019-10-12 16:26:59

Sport w naszej szkole

Spotkania z rodzicami

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

„….mówiłem nie do dzieci, a z dziećmi, mówiłem nie o tym, czym chcę aby były, ale czym one chcą i mogą być.”

Partnerzy i instytucje