Sky is the limit

"Sky is the Limit" to innowacyjne podejscie do nauki języka angielskiego oraz odkrywania kultury Wielkiej Brytanii.

Nasze cele to:

-budowanie świadomości podobieństw i różnic międzykulturowych;

- budowanie relacji międzykulturowych;

- rozwijanie umiejętności językowych;

- poznawanie tradycji, obchodów świąt, stylu życia w Wielkiej Brytanii;

- wzbogacanie wiedzy o naszym kraju;

Dzięki naszemu projektowi, chcemy także pokazać uczniom, że przy użyciu nowoczesnych technologii, jesteśmy w stanie uczyć się nowych języków, poznawać nowych ludzi, kultury i nowe miejsca bez konieczności podróżowania.

Na czym polega projekt:

Projekt rozpoczął się 22 marca 2021 z okazji obchodów Dnia Nowych Technologii w Edukacji. Tego dnia, połączyliśmy się przez aplikację Teams z zaprzyjaźnioną szkołą podstawową w Wielkiej Brytanii i odbyliśmy 30 minutową konwersację. Rozmawialiśmy na temat naszych szkół, zajęć pozalekcyjnych, zainteresowań oraz o obchodach Świąt Wielkanocnych w obu krajach. Uczniowie obu szkół mieli okazję się poznać i zadawać różne pytania. Okazało się, że wiele nas łączy, ale także poznaliśmy wiele ciekawostek z Wielkiej Brytanii.

Uczniowie obu szkół tak dobrze się bawili, że w najbliższym czasie spotkamy się ponownie!

Już 16 czerwca 2021r. będziemy łączyć się z naszymi przyjaciółmi, aby porozmawiać na temat atrakcji turystycznych, które nasi uczniowie lubią odwiedzać. Porozmawiamy także o naszych planach wakacyjnych oraz posłuchamy i zobaczymy miejsca warte obejrzenia w Wielkiej Brytanii.

Jeśli chcesz się przyłączyć do naszego spotkania to poinformuj o tym swojego nauczyciela języka angielskiego.

Data dodania: 2021-06-03 22:04:15
Data edycji: 2021-08-29 09:18:12