Czcionka:

Kontrast:

Akademia Młodego Humanisty - warsztaty

Akademia Młodego Humanisty Od pasji czytania do radości tworzenia - warsztaty. Mamy przyjemność poinformować o kolejnej innowacji. Nasza szkoła podjęła współpracę z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i w związku z tym nauczyciele języka polskiego szkoły podstawowej wraz z uczniami z klas 8A (od 18 listopada br.) i 7B (drugi semestr) wezmą udział w cyklicznych zajęciach warsztatowych “Akademii Młodego Humanisty” inspirujących do twórczej aktywności uczących się i kierujących procesami uczenia się. Podczas 18-godzinnych warsztatów będziemy aktywnie pracować z tekstami lektur szkolnych oraz redagować teksty argumentacyjne i opowiadania twórcze inspirowane ich treścią. Zajęcia odbywać się będą na ten czas zdalnie za pośrednictwem platformy Teams pakietu Office 365, cyklicznie (6 spotkań, raz w tygodniu po 3 godziny lekcyjne).
Tematyka warsztatów
- Tworzenie rozprawki jako aktywność kształtująca i integrująca wiele kompetencji uczniów.
- Redagowanie opowiadania twórczego inspirowanego treściami lektur obowiązkowych.
- Praca z tekstami wybranych lektur różnymi metodami i technikami sprzyjającymi aktywności uczących się.
- Techniki i metody skutecznego uczenia się sprzyjające sukcesowi egzaminacyjnemu.
Warsztaty prowadzone będą on line przez panią Beatę Wielkopolan.
Każdy z uczestników otrzyma zaświadczenie potwierdzające ukończenie warsztatów.

Data dodania: 2020-11-19 20:37:52
Data edycji: 2020-11-19 20:47:47

Sport w naszej szkole

Rodzic w sieci - szkolenie

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

„….mówiłem nie do dzieci, a z dziećmi, mówiłem nie o tym, czym chcę aby były, ale czym one chcą i mogą być.”

Partnerzy i instytucje