DZIAŁANIA BIBLIOTEKI W ZWIĄZKU Z PROMOCJĄ CZYTELNICTWA - NOWOŚCI Z NPRC 2022

DZIAŁANIA BIBLIOTEKI W ZWIĄZKU Z PROMOCJĄ CZYTELNICTWA  - NOWOŚCI Z NPRC 2022

W październiku i listopadzie 2022 r. biblioteka szkolna podjęła wiele działań związanych z promocją czytelnictwa. O wielu z nich biblioteka informowała wcześniej, teraz jeszcze o kilku.

WIZYTA W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W ALEKSANDROWIE ŁÓDZKIM

W dniu 10.11.2022 r. klasa IV b z p. Grażyną Kwiatkowską i Magdaleną Wojciechowską gościła w Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie. Pani kierownik Justyna Sobczak poprowadziła dla dzieci lekcję biblioteczną. Podkreśliła znaczenie czytania, zaprezentowała nowości czytelnicze dla dzieci i młodzieży, pokazała także kilka serii wydawniczych, które cieszą się największą popularnością wśród młodych czytelników. Na zakończenie p. Justyna zaprosiła czwartoklasistów do korzystania z zasobów bibliotecznych, zarówno tych w bibliotece miejskiej, jak i w szkolnej.

NAJLEPSI CZYTELNICY PAŹDZIERNIKA 2022 (Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych)

KLASY I - III

I MIEJSCE -   Aleksandra Szarata kl. III C

II MIEJSCE -  Maria Sikora kl. III C i Wiktoria Pietrusińska kl. III C

III MIEJSCE - Alicja Morawska kl. III A i Eliza Siadul kl. III C

KLASY IV- VIII

I MIEJSCE – Aleksandra Kajak kl. VII A

II MIEJSCE – Kinga Kołuda kl. V A

III MIEJSCE – Marcelina Komoszyńska kl. IV B

PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE

Wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice zostali zaproszeni do włączenia się w akcję „Podaruj książkę bibliotece szkolnej”. Dzięki darom w liczbie 210 sztuk, książki otrzymały drugie życie i sprawiły radość innym. Trwa włączanie książek do programu MOL. Za wszystkie dary już dziś serdecznie dziękujemy.

SKARBY BIBLIOTEKI

Skarbami biblioteki szkolnej są książki z autografami autorów książek. W tym roku szkolnym doszły nam dwie książki z autografami autora wielu książek dla dzieci - pana Andrzeja Marka Grabowskiego.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE

25 listopada przypada Dzień Pluszowego Misia. W związku z tym uczniowie klas trzecich przybyli do szkoły, a także do biblioteki, ze swoimi ulubionymi misiami. Trzecioklasiści mieli również wypełnić kartę „Jaką książkę czyta misiu?” – zareklamować książkę z biblioteki szkolnej.

Data dodania: 2022-12-11 19:22:04
Data edycji: 2022-12-11 19:26:11