DZIEŃ ZIEMNIAKA W NASZEJ SZKOLE

19.10 obchodziliśmy DZIEŃ ZIEMNIAKA. Z tej okazji wszyscy uczniowie skosztowali przyrządzonego przez panie kucharki zapiekanego ziemniaka z sosem tzatziki. Za ta pyszną przdkąskę bardzo dziękujemy!!!
Natomiast  klasy czwarte  i piąte przygotowały pokaz dań jakie można przyrządzić z tego warzywa. Nie obyło się bez frytek, kuleczek z tuńczykiem, sałatek, gorącej zupy i placków ziemniaczanych. Nie sposób zliczyć ilości potraw. Klasy wspaniale się przygotowały, dania były wyszukane i przepyszne, o czym mogło się przekonać jury. Każda klasa przedstawiła ciekawostki o ziemniaku, a jedna z klas przedstawiła je nawet w języku angielskim. Byliśmy pod wrażeniem. Tak perfekcyjne przygotowanie   obchodów dnia ziemniaka spowodowało, że  jury  przyznało ex aequo 6 pierwszych miejsc. W każdej klasie nagrodzono także  najlepszą potrawę. Na uznanie zasługiwała dekoracja stoisk i ją również jury nagrodziło. Bardzo dziękujemy za tak ogromne zaangażowanie zarówno uczniów jak i rodziców. Jestescie prawdziwymi Master Chefami.

Data dodania: 2023-10-20 07:57:46
Data edycji: 2023-10-20 08:00:52