KOSMICI WYLĄDOWALI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Tak, tak. Działo się to wszystko 25.01.2024 r. podczas Pasowania na Czytelnika uczniów klas pierwszych. Terminus i Magna na skutek awarii sprzętu nawigacyjnego znaleźli się na Ziemi, a konkretnie w naszej szkolnej bibliotece. Chcąc dowiedzieć się czegoś więcej o tym miejscu i dziwnych dla nich przedmiotach, skanowali czytnikami książki, po czym „wyskakiwały” postacie z tych utworów i odgrywały krótkie scenki. A byli to: Plastuś, Czerwony Kapturek i Wilk, Robinson Kruzoe i Piętaszek. Pojawiła się także Encyklopedia i dwie Książki, wyrażające prośby o szanowanie ich. Kosmici spieszyli się na spotkanie z profesorem Cybernusem na swojej planecie. Opuszczając nas, stwierdzili, że na Ziemi nigdy by się nie nudzili i że żadne ich urządzenia nie przekażą im tylu wiadomości, co książki.

Po tym niesamowitym spotkaniu z kosmitami, pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, o które prosiły książki, zostali pasowani na czytelnika i wypożyczyli swoją pierwszą książeczkę. W prezencie otrzymali pamiątkowe zakładki.

Ciekawe, czy też będą tak zachwyceni książkami, jak Terminus i Magna?

Data dodania: 2024-01-29 10:24:49
Data edycji: 2024-01-29 10:52:15