Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Międzynarodowe Święto Dnia Praw Dziecka ...

Międzynarodowe Święto Dnia Praw Dziecka ...

Dzień 20 listopada to Międzynarodowe Święto Dnia Praw Dziecka. Konwencja Praw Dziecka została przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych w roku 1989.

W rocznicę tego wydarzenia nauczyciele Sportowej Szkoły Podstawowej postanowili przypomnieć uczniom, jakie są ich prawa.
Zorganizowano konkurs dla klas VII i VIII na prezentację multimedialną na temat „Apel dziecka do dorosłego”. Uczniowie klas IV – VIII stworzyli plakaty p.t. „PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECKA”. Powstało mnóstwo pięknych prac, które zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym.
Przez tydzień poprzedzający obchody Dnia Praw dziecka w szkole funkcjonowała Skrzynka Serdeczności, do której uczniowie mogli wkładać listy zaadresowane do kolegów, koleżanek, osób dorosłych związanych ze szkołą zawierające słowa sympatii i uznania dla przestrzegania praw dziecka. Wszystkie prawa dzieci zostały zebrane również na wielu gazetkach w salach lekcyjnych klas I –III.
Na lekcjach wychowawczych nauczyciele rozmawiali z uczniami na temat ich praw oraz możliwości ich realizacji w poszczególnych krajach, a także w naszej dzisiejszej rzeczywistości.
O godzinie 13.00, przedstawiciele wszystkich klas wraz z dyrekcją szkoły i nauczycielami, wypuścili kolorowe balony na hasło „MY TEŻ MAMY SWOJE PRAWA”.

 

Data dodania: 2019-11-20 17:16:20
Data edycji: 2019-11-20 17:30:04
Ilość wyświetleń: 274

Sport w naszej szkole

Rodzic w sieci - szkolenie

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

„….mówiłem nie do dzieci, a z dziećmi, mówiłem nie o tym, czym chcę aby były, ale czym one chcą i mogą być.”

Janusz Korczak

Partnerzy i instytucje

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook