PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2020 - podsumowanie obchodów

Od wielu lat nasza biblioteka podejmuje w Październiku - Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych wiele ciekawych działań, by promować czytelnictwo.
Co zaproponowano w październiku 2020?

- Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania (czytanie fragmentów wybranych książek w każdej klasie, świetlicy i bibliotece)

- Szkolny konkurs czytelniczo-plastyczny zachęcający do czytania książek i korzystania z biblioteki w dwóch kategoriach: kl. I-III i kl. IV-VI

- Konkurs „Spostrzegawczość” na przerwach w bibliotece (uczniowie odgadywali, jakie książki znikały ze stolika)

- Konkurs na najlepszego czytelnika w październiku

- Okolicznościową dekorację korytarza na II piętrze w budynku A

- Udział w kampanii „Mała Książka-Wielki Człowiek" (uroczyste przekazanie uczniom kl. I książek „Pierwsze abecadło”)

- Podchody czytelnicze w drużynach reprezentanci klas IV, V i VI – przełożono na maj ze względu na zdalne nauczanie

- Szkolny konkurs „Mistrz frazeologii” (dla klas VII i VIII) – przełożony na maj 2021 ze względu na zdalne nauczanie

- Głośne czytanie dzieciom w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Aleksandrowie – przełożono na maj 2021

Biblioteka zawsze po drodze – nie mijam, wchodzę! Zapraszam!

Grażyna Kwiatkowska

Data dodania: 2020-11-05 17:47:31