PODCHODY CZYTELNICZE 2022

Tegoroczne PODCHODY CZYTELNICZE zaproponowane uczniom przez panią Grażynę Kwiatkowską rozgrywane były na terenie szkoły i Biblioteki Publicznej w Aleksandrowie Ł. Były one jedną z atrakcji obchodów święta Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Uczniowie mieli dotrzeć w jak najszybszym czasie do zaznaczonych na planie punktów i wykonać poszczególne zadania. Punkty zadaniowe były usytuowane w następujących miejscach: STOŁÓWKA SZKOLNA, GABINET PANI PIELĘGNIARKI, PORTIERNIA, GABINET PANI KSIĘGOWEJ, BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ALEKSANDROWIE.

W punktach zadaniowych wyznaczone osoby przekazywały zespołom kartę zadań, oceniały prawidłowość wykonania zadania i przyznawały punkty. I tak:

• w stołówce p. Małgorzata Hajzral sprawdzała poprawność uzupełnienia krzyżówki dietetycznej,
  • w gabinecie księgowej p. Teresa Andrzejczak sprawdzała, czy uczniowie dobrze rozpoznali z obrazków tytuł lektury,
  • w gabinecie pani pielęgniarka Monika Śniada oceniała, jak uczniowie radzą sobie
    z przywróceniem „życia” zniszczonej książce; pani brała pod uwagę staranność, dokładność i trwałość pracy,
  • w portierni p. Agnieszka Pawlak przyznawała punkty za poprawnie wypełnione luki
    w wyrazach z trudnością ortograficzną i za wyjaśnienie związków frazeologicznych,
  • w bibliotece p. G. Kwiatkowska - z Zespołem Asystentów Bibliotecznych - mierzyła czas ogólny wykonania wszystkich zadań.
  • w Bibliotece Publicznej p. Justyna Sobczak i p. Aneta Michalak przygotowały zestaw książek, z których tytułów przez 7 minut trzeba było ułożyć jak najdłuższe logiczne zdanie.

Po podliczeniu ogólnej punktacji przez Komisję: p. Grażynę Kwiatkowską, Partycję Wodzińską kl. V c, Nowinowską Dominikę kl. V c i Michałowską Zuzannę kl. VI a, zostały  podane WYNIKI:

I MIEJSCE – DRUŻYNA II, czyli: Sztiller – Stawińska Alicja Vb, Urbaniak Amelia VI b,  Lichwała Kuba VII b, Gogolin Kesja VIII b

II MIEJSCE – DRUŻYNA I, czyli: Woźniak Hubert V a, Kartasińska Milena VI a, Cygulska Joanna VII a, Grzechnik Dominika/Płoch Wiktor VIII a

III MIEJSCE – DRUŻYNA III, czyli: Gaj Maja V c, Michałowska Zofia VI a, Wawrzyniak Alicja VII b, Kozakiewicz Aleksandra VIII c.

Zabawa była doskonała, a rywalizacja zacięta. Dziękuję za wspólną wędrówkę po szkole i Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie w poszukiwaniu i rozwiązywaniu zadań związanych z książkami i biblioteką. Wierzę, że ta zabawa przyczyni się do tego, że uczniowie będą częściej zaglądać do biblioteki szkolnej, tym bardziej, że mamy ok. 600 nowych książek z NPRC.

Zapraszam!

Grażyna Kwiatkowska