PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Miesiąc październik jest szczególną okazją do organizowania spotkań czytelniczych. W tym miesiącu obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji 27 i 28 października 2022 r. w naszej bibliotece szkolnej odbyły się spotkania czytelnicze, na które przybyły trzy grupy przedszkolne z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Aleksandrowie Łódzkim. Dzieci miały możliwość wysłuchania książki pt. „Wróg” czytanej przez nauczyciela – bibliotekarza. Skąd tak trudna- wojenna tematyka na spotkanie z przedszkolakami? Otóż tegoroczne Święto Bibliotek obchodzone jest pod hasłem „Czytanie dla pokoju”. Aby docenić pokój, trzeba rozmawiać z dziećmi o tragizmie wojny, a książka „Wróg” przychodzi z pomocą w tych rozmowach. Dzieci były wyjątkowo skupione i zainteresowane. Spotkanie zakończyło się prezentacją innych książek dla dzieci o tematyce wojennej.

Data dodania: 2022-10-28 15:27:46
Data edycji: 2022-10-28 15:37:48