SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów.  Na początku roku szkolnego uczniowie klas 1-3 poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic. 22 września gościliśmy młodszego aspiranta p. Patryka Pawlickiego z Komisariatu Policji w Aleksandrowie Łódzkim.
Policjant rozmawiał  z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, a w szczególności  omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Dzieci zadawały dużo pytań dotyczących codziennej pracy policjantów. Szczególnie ciekawiło ich, jak zostać Policjantem oraz czy jest to trudny zawód.

Dzięki takim spotkaniom Policjant będzie kojarzył się uczniom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Data dodania: 2022-09-27 12:38:48
Data edycji: 2022-09-27 12:40:12