Światowy Dzień Walki z Otyłością

24 października w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Walki z Otyłością.
W ostatnich latach znacząco wzrosła liczba osób zmagających się z nadwagą i otyłością – w Polsce ten problem dotyczy nawet 61% mężczyzn i 45% kobiet. Przyczyny tego stanu rzeczy to przede wszystkim siedzący tryb życia, brak ruchu i niezdrowe odżywianie.
Zapominamy o spożywaniu pięciu posiłków dziennie, zastępując je wysokokalorycznymi przekąskami, pijemy zdecydowanie za mało wody i prowadzimy siedzący tryb życia.
Promując racjonalne i zdrowe odżywianie uczniowie z młodszych klas kosztowali naturalne chleby na zakwasie z czarnuszką i żurawiną. Pani pielęgniarka zachęcała społeczność szkolną do dbania o swoje zdrowie, w szczególności odpowiednie odżywianie. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ważyli i mierzyli wszystkich chętnych uczniów, aby obliczyć ich BMI. Rozdawali też naklejki promujące akcję. Pani bibliotekarka przygotowała wiele publikacji na temat zdrowego stylu życia, chorób związanych z otyłością i książek z przepisami na zdrowe i pyszne potrawy.

Data dodania: 2019-10-25 20:09:03
Data edycji: 2019-10-28 00:10:42