''TRÓJKA'' CZYTA SZYMBORSKĄ I FREDRĘ

Tradycyjnie w naszej szkole 29.09.2023 r. obchodzony był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
W tym roku czytaliśmy wiersze Wisławy Szymborskiej oraz Aleksandra Fredry. Dlaczego akurat te osoby? Ponieważ są oni Patronami 2023 r. (setna rocznica urodzin naszej Noblistki i 230 rocznica urodzin najwybitniejszego polskiego komediopisarza).

Furorę zrobił utwór Szymborskiej „Nic dwa razy”, a to za sprawą rozpowszechnienia go przez Sanah. Uczniowie po wysłuchaniu recytacji pierwszej zwrotki włączali się spontanicznie, śpiewając kolejne zwrotki. Okazało się, że znają na pamięć cały wiersz – piosenkę!

Pani wicedyrektor Izabela Marciniak, która czytała w bibliotece wiersze Fredry uczniom z kl. III a, szczególnie wyróżniła tę klasę za piękne zaśpiewanie całego utworu Sanah.

Na wyróżnienie zasługuje również dwoje uczniów z kl. VII c: Oliwia Rybicka i Tymek Rosocha, którzy czytali bajki Fredry młodszym kolegom z kl. II b.

Dziękujemy wszystkim za włączenie się w podtrzymywanie tej pięknej akcji w naszej szkole!

Data dodania: 2023-10-01 17:37:34
Data edycji: 2023-10-01 17:51:23