Wycieczka do Warszawy 7.06.

7 czerwca byliśmy na klasowej wycieczce w Warszawie. Pogoda dopisała i zaczęliśmy od spaceru po stolicy z P. Przewodnik - zobaczyliśmy Stare Miasto z Warszawską Syrenką, wysłuchaliśmy hejnału- " Warszawianki", który rozbrzmiewa każdego dnia z  Wieży Zegarowej Zamku Królewskiego o godz.11.15. O tej godzinie 17 września 1939r zatrzymały się wskazówki zegara podczas pożaru zbombardowanego zamku. Po obiedzie w restauracji McDonald na Starym Mieście, poszliśmy do Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogliśmy oglądać i uczestniczyć w różnych doświadczeniach i badaniach, a na koniec porozmawialiśmy z samym Mikołajem Kopernikiem. Rok 2023 jest rokiem kopernikowskim w rocznicę 550 lecia urodzin naszego astronoma. Wszyscy byli zadowoleni, bo można tu wszystkiego dotknąć i przekonać się na własne oczy, jak działają różne maszyny i wynalazki odkryte przez człowieka. Na koniec każdy mógł kupić pamiątki. Największym zainteresowaniem cieszyły się gęsi i noże.

Data dodania: 2023-06-13 10:42:11
Data edycji: 2023-06-13 11:04:00