Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej sz [data utworzenia: 2013-05-11 ]

W dniu 30 kwietnia w naszej szkole odbyły się uroczyste spotkania  w grupach wiekowych z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
  Uczniowie szkoły podstawowej przygotowali z tej okazji programy artystyczne przedstawiające rys historyczny wydarzeń oraz atmosferę tamtych dni.
     Program artystyczny dla młodszej  grupy wiekowej przygotowała klasa IIIa pod opieką pani Elżbiety Jurek. Spotkanie  rozpoczęło się zaśpiewaniem przez wszystkich zgromadzonych hymnu narodowego. Uczniowie  recytowali wiersze tematycznie związane ze Świętem Pracy oraz z wydarzeniami  Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Występ wzbogaciły piękne piosenki takie jak:,, Mazurek 3 maja”, ,,Moja Ojczyzna”. Na ,,małej scenie” występującym towarzyszyli najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego.
     W klasach IV – VI program artystyczny przygotowała klasa Va pod opieką p. Magdaleny Chmielarskiej. Uczniowie przedstawili najważniejsze wydarzenia towarzyszące uchwaleniu Konstytucji oraz jej znaczenie dla Polski. Program urozmaicony został recytacją wierszy oraz prezentacją multimedialną.
     Spotkanie gimnazjalistów miało inną formę . Uczniowie klas III pod kierunkiem p. Tomasza Kozaneckiego przygotowali debatę na temat roli Konstytucji 3 Maja. Uczestnicy debaty podzielili się na zwolenników i przeciwników Ustawy Rządowej. W oparciu o źródła  historyczne oraz  opinię historyków  wskazywali pozytywne i negatywne skutki jej uchwalenia,  podkreślali  znaczenie Konstytucji dla narodu polskiego. Debatę  prowadziła Aleksandra Frontczak oraz  Mateusz Bielecki z kl. IIIa.