ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA [data utworzenia: 2013-10-15 ]
   ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA
W dniu 7 października Aleksandrów Łódzki po raz szósty uczcił Światowy Dzień Drzewa.
Z tej okazji uczennice klas V naszej szkoły wraz z uczniami z pobliskich szkół posadziły buka zwyczajnego kolumnowego. Wydarzenie to miało miejsce w parku miejskim. Następnie każdy przekazał drzewku życzenie – aby rosło zdrowe, było piękne i największe w parku.
 Młodzi ogrodnicy uczestniczyli również w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury. Tworzyli piękne kompozycje z własnoręcznie zrobionych liści.
 Idea Dnia Drzewa istnieje na świecie od roku 1872. W Polsce obchodzona jest od około 10 lat i w ten sposób integruje społeczność lokalną przy sadzeniu drzew, zakładaniu ogrodów, organizowania wycieczek, konkursów oraz niesie naukę dla każdego człowieka.