WIATOWY DZIE DRZEWA [data utworzenia: 2013-10-15 ]
   WIATOWY DZIE DRZEWA
W dniu 7 padziernika Aleksandrw dzki po raz szsty uczci wiatowy Dzie Drzewa.
Z tej okazji uczennice klas V naszej szkoy wraz z uczniami z pobliskich szk posadziy buka zwyczajnego kolumnowego. Wydarzenie to miao miejsce w parku miejskim. Nastpnie kady przekaza drzewku yczenie – aby roso zdrowe, byo pikne i najwiksze w parku.
 Modzi ogrodnicy uczestniczyli rwnie w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Modzieowy Dom Kultury. Tworzyli pikne kompozycje z wasnorcznie zrobionych lici.
 Idea Dnia Drzewa istnieje na wiecie od roku 1872. W Polsce obchodzona jest od okoo 10 lat i w ten sposb integruje spoeczno lokaln przy sadzeniu drzew, zakadaniu ogrodw, organizowania wycieczek, konkursw oraz niesie nauk dla kadego czowieka.

[x] Zamknij